RECENZIA: Xiaomi Buds 4 Pro - Iba ďalšie bezdrôtové slúchadlá?

RECENZIA: Xiaomi Buds 4 Pro - Iba ďalšie bezdrôtové slúchadlá?

 

Skrytý poklad

Produkty Xiaomi pozná hádam každý. Legendárne sú ich kolobežky, robotické vysávače či mobilné telefóny. Do rúk sa mi tentoraz dostali ich slúchadlá. Bez mučenia sa priznám, že som bol skeptický. Moje očakávania boli blízko bodu mrazu. Aké bolo moje prekvapenie, keď som ich začal používať, sa dočítate v tejto recenzii.

Vzhľad

Slúchadlám i puzdru dominujú oblé tvary a kompaktné rozmery. To im však nijako nebráni dokázať veľké veci.

Puzdro v sebe skrýva priestor na slúchadla, nachádza sa tam viacero magnetov, vďaka ktorým je vkladanie a vyberanie slúchadiel komfortné a bezpečné, zvládnete to i jednou rukou.

Parametre

Xiaomi Buds 4 Pro majú integrovanú technológiu LDAC, ktorá umožňuje prenos dát rýchlosťou až 990 kb/s. Podporované sú aj štandardné kodeky SBC a AAC. Technológia aktívneho potláčania okolitého hluku (ANC) až na úrovni 48 dB izoluje okolitý hluk a ruchy, a vy si môžete naplno vychutnať vašu obľúbenú hudbu či podcast.

ANC, to je kapitola sa o sebe. Prvý pozitívny šok som utrpel, keď už po vložení jedného slúchadla nastalo absolútne ticho, až také, že to bol na prvýkrát "nepríjemný" pocit. Izolácia od okolia bola takmer dokonalá. Nastaviť je možné i priepustnosť okolitého ruchu, a to v troch úrovniach.

Ocenil som jednoduché párovanie: otvoríte puzdro a na mobilnom telefóne dáte vyhľadať nové zariadenie. Hotovo. Výdrž batérie je deklarovaná na 9 hodín nepretržitého počúvania na jedno nabitie. S nabíjacím puzdrom je výdrž až 38 hodín. Počas celého testovania som puzdro nedobíjal ani raz. Slúchadlá vydržali dva týždne počúvania cca 2 hodiny denne so zapnutým ANC. Nabíjanie je možné pomocou kompatibilne QI bezdrôtovej nabíjačky alebo USB-C káblom.

Tri vstavané mikrofóny v každom slúchadle, plus použitie AI algoritmu vyvinutého priamo Xiaomi, izolujú hlas a redukujú okolité ruchy. Dlho trvajúce hovory boli rovnako bezproblémové, kvalita výborná.

Hmotnosť jedného slúchadla je iba 5 g. Silikónové koncovky perfektne sadnú do uší, sú veľmi pohodlné a aj po štyroch hodinách nepretržitého používania nedošlo k strate komfortu. Slúchadlá a puzdro na slúchadlá sú odolné voči prachu a vode podľa normy IP54, voči striekajúcej vode, potu.

V aplikácii Xiaomi Earbuds si môžete upraviť nastavenia zvuku, prispôsobiť ANC alebo režim transparentnosti. Pravdepodobne vďaka tomu, že používam telefón Xiaomi, som mal všetky nastavenia dostupné priamo po pripojení slúchadiel, aplikácia nebola potrebná.

Pripojenie s telefónom zabezpečuje Bluetooth v najnovšej verzii 5.3. V balení nájdete 3 veľkosti koncoviek do uší.

Porovnanie so SONY WF-1000XM4

Čo sa týka mojich SONY WF-1000XM4, pre dosiahnutie maximálnej kvality zvuku používam koncovky z pamäťovej peny Sound By Sweden. S nimi bola kvalita zvuku SONY lepšia. Zvuk bol bohatší, rovnako ako basy, stredy i výšky. O niečo lepšie fungovalo ANC. Avšak s pribalenými koncovkami, bola kvalita ANC a zvuku u SONY a Xiaomi porovnateľná.

Naše hodnotenie

K slúchadlám Xiaomi som mal rezervovaný postoj; ale len dovtedy, kým som ich prvýkrát nevyskúšal.

V pomere cena/výkon ich odteraz považujem za bezkonkurenčné. Prekvapili na celej čiare, či už sa to týka kvality zvuku, prevedenia, užívateľského komfortu alebo ANC.

Klady

 • kvalita zvuku
 • kvalita ANC
 • podpora LDAC
 • výdrž batérií
 • bezdrôtové nabíjanie QI
 • kvalita mikrofónov
 • nízka hmotnosť
 • silikónové koncovky

Zápory

 • cena

Informácie o produkte

Xiaomi Buds 4 Pro

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 5 g slúchadlo/ slúchadlá s puzdrom 49,5 g
 • Farba: zlatá
 • Orientačná cena: 219 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Xiaomi

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk