RECENZIA: MSI PRO MP341CQW - Stávka na istotu v každom biznise

RECENZIA: MSI PRO MP341CQW - Stávka na istotu v každom biznise

 

Do kancelárie, alebo hoci aj ako súčasť vášho hobby.

MSI so svojimi monitormi útočí na každom fronte. Od známych herných sérií, cez modely pre tvorcov rôzneho umeleckého obsahu až po menej typické prenosné monitory. Taiwanská firma je skrátka zárukou, že si každý zákazník nájde „to svoje“. Okrem vyššie vymenovaných sa výrobca sústredí aj na ďalšiu kategóriu, a tou je biznis a produktivita. Mimoriadne kvalitné monitory so šikovnými technológiami a väčšinou aj s prijateľnou cenou. Jedna z noviniek sa dostala aj k nám a my sme tak mali možnosť vyskúšať si model MP341CQW zo série PRO.

Novinka je samotnou firmou prezentovaná ako ideálny monitor do každej kancelárie. Sľubuje nám dostatočne vysokú kvalitu, navyše s ochranou zraku počas celodennej práce. Tento zakrivený monitor sa vyrába v bielej, ale aj čiernej farbe a ide o naozaj decentný dizajn, ktorý síce nikoho v miestnosti vyslovene nezaujme, ale zároveň nepôsobí vôbec rušivo. Stojan, v tvare nie práve perfektného kruhu s drsnejším povrchom, poslúži aj ako úložný priestor, napríklad na nabíjačku k smart hodinkám. Možno by sme už v dnešnej dobe mohli vyčítať aj zbytočný čierny rám medzi samotnou obrazovkou a plastovým panelom obliehajúcim samotné zariadenie, ktorý trochu narúša inak celkovo príjemný dojem.

Rozmermi 809,3 x 469,5 x 237 mm a váhou 7,7 kg nijako výrazne nevyčnieva spomedzi konkurenčných modelov. Monitor disponuje 34-palcovým širokouhlým VA panelom, s maximálnym rozlíšením 3440 x 1440, pomerom 21 : 9 a obnovovacou frekvenciou 100 Hz. Maximálne pohodlie pri používaní zabezpečí okrem iného aj zaoblenie v hodnote 1500 R. Čo sa týka portov, monitor disponuje štandardom v podobe dvoch HDMI 2.0 a jedným DisplayPort vstupom. Keďže v sebe skrýva aj dva 2W reproduktory, tak tu, logicky, nájdeme aj 3,5 mm audio výstup. Vzhľadom na samotné biznis zameranie nechýba ani Kensington zámok.

Začneme s hodnotením trochu netradične, a to aplikáciou MSI Display Kit, ktorú si obvykle nechávame až nakoniec. V tomto prípade je totiž obzvlášť nápomocná a ponúka, napríklad, štyri rôzne návrhy rozloženia jednotlivých aplikácií, ktoré sa v pracovnom prostredí naozaj hodí. Okrem toho tam nájdeme aj nastavenie displeja alebo záložku s rôznymi nástrojmi na nastavenie myši, klávesnice na obrazovke, zväčšovacieho skla a podobne, ktoré ponúka samotný operačný systém. V neposlednom rade ponúka nastavenie farieb, ktoré si každý užívateľ môže prispôsobiť podľa svojich preferencií, prípadne využiť jednu z predpripravených možností. Jednou z nich je aj možnosť Eye Saver, ktorá výrazne redukuje námahu a následnú únavu očí. Využíva pritom technológie „Eye care+“ a „Anti-flicker“, ktoré už nejakú dobu dáva firma MSI do svojich monitorov, ktoré, okrem iného, zabezpečujú stabilný výstupný prúd a blokujú a pohlcujú modré svetlo. Celodenný „pobyt“ v kancelárii vás tak toľko „nevyšťaví“.

Kvalita samotného monitoru, čo sa týka používania a obrazu, je viac než dostačujúca. Treba mať na pamäti, že predsa len ide o biznis zariadenie do kancelárií, takže preto nemôžeme zamerať pozornosť ani na hranie, ani na tvorivú grafickú činnosť. Zariadenie je, okrem bežnej administratívnej práce, skvelé napríklad pre hudobných nadšencov a taký Ableton Live, alebo aj iné DAW aplikácie, vyzerá skvostne, a preto sa s takýmito aplikáciami pracuje ešte lepšie. Svojich fanúšikov by si monitor určite našiel aj v IT sektore, ale tu sa pomaly dostávame k prvému z celkovo len dvoch výraznejších negatívnych aspektov. Monitor totiž nie je možné takmer vôbec ohýbať. Nedá sa nastaviť do vertikálnej polohy ani nakloniť a, dokonca, aj stojan má pevný, takže ho užívateľ nevie natočiť či regulovať jeho výšku. Jediná možnosť pohybu je náklon v uhle od -3,5° do 21,5°.

Vráťme sa ale opäť k pozitívnym vlastnostiam, jednou z nich je aj podpora systému VESA, ktorá ale v tomto prípade plní až dvojitú úlohu. Okrem samotnej možnosti pripevnenia zariadenia na stenu, je tu aj druhá možnosť, a to pripevnenie Mini PC od firmy MSI zo série Cubi. Spojenie tejto malej, ale výkonnej krabičky s rozmermi len 12 x 5 x 12 cm a monitora MSI PRO MP341CQW je ideálnou kombináciou do menších alebo do dizajnovo ladených kancelárií. Vo všeobecnosti ide o veľmi zaujímavú možnosť, pretože vo svojej kategórii patrí monitor, vzhľadom na svoje parametre, medzi tie lacnejšie kúsky a určite pri vašom výbere nového zariadenia dokáže zamiešať kartami.

Ako sme už v recenzii spomínali, monitor disponuje dvoma zabudovanými 2W reproduktormi. Tie v podobných zariadeniach nikdy práve nevynikali a inak tomu nie je ani teraz. Kvalita, ako aj hlasitosť, je naozaj na nízkej úrovni, predsa len, ide o zariadenie, ktoré by ju potrebovalo o niečo vyššiu. Prítomnosť audio výstupu je viac než vítaná a v konečnom dôsledku dokáže tento nedostatok negovať.

Naše hodnotenie

Stávka na istotu takmer do každej kancelárie. Kombinácia naozaj skvelých parametrov s technológiami na ochranu zraku a mimoriadne prijateľnou cenou dokáže zamiešať kartami pri výbere vášho zariadenia. Absencia širších možností mechanického nastavenia síce trochu zamrzí, ale nakoniec nedokáže pokaziť celkový dojem z ďalšieho vydareného produktu z dielne MSI.

Klady

 • kvalita vyobrazenia
 • zaujímavý, zato decentný dizajn
 • kvalita spracovania
 • technológie ochrany zraku „Anti-flicker“ a „Eye Care+“

Zápory

 • biedne možnosti mechanického nastavenia
 • slabé reproduktory

Informácie o produkte

MSI PRO MP341CQW

 • Kategória: Monitory
 • Šírka: 809,3 mm
 • Výška: 469,5 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 237 mm
 • Hmotnosť: 7700 g
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 400 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Simona Tlacháčová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk