RECENZIA: TP-Link Tapo L930-5 - Všetky farby dúhy, teraz navyše adresovateľné

RECENZIA: TP-Link Tapo L930-5 - Všetky farby dúhy, teraz navyše adresovateľné

 

Veľa ľudí si doma či v práci vystačí s obyčajnými žiarovkami, prípadne o čosi zaujímavejšími kúskami. Biele alebo žlté tóny regulárnych svetiel sú však strašne nudné. Prečo svojmu obydliu alebo pracovisku nevdýchnuť trochu atmosféry a nespríjemniť si tak trávenie času pri oddychu, bežnom fungovaní alebo ťažkej práci? Vymeniť žiarovky za SMART modely ponúkajúce viacero farieb je v dnešnej dobe naozaj nenáročné, no ešte jednoduchšie je kúpiť si LED pásik, ktorý je možné nainštalovať takmer kdekoľvek. Svoje okolie a jeho atmosféru zmení na nepoznanie. Práve na LED pásik od spoločnosti TP-Link som mal možnosť zblízka sa pozrieť.

TP-Link Tapo L930-5 nie je prvým LED pásikom, ktorý som mal možnosť otestovať, nakoľko už pred takmer pol rokom som mal možnosť vyskúšať si jeho, o čosi menej schopného brata s menom Tapo L900-5. Už s týmto produktom som bol nadmieru spokojný, hoci mi na ňom prekážala, respektíve chýbala, jedna vec. Neponúkal funkciu adresovateľných LED diód, čo znamenalo, že po výbere farby alebo farebného efektu sa osvetlenie menilo na všetkých naraz. Tapo L930-5 prináša všetku rozšírenú funkcionalitu, akou disponoval už model L900, no pridáva aj možnosť jednotlivého nastavenia každej jednej diódy.

Obal a jeho obsah

TP-Link Tapo L930-5 dorazil v jednoduchej kartónovej škatuľke ladenej do tradičného modro-bieleho kabátu s vyobrazeným produktom na prednej strane a pár informáciami na ostatných častiach balenia. Vnútri sa nachádza samotný 5 metrový LED pásik namotaný na plastový držiak dodatočne chránený antistatickou fóliou, taktiež napájací adaptér s ovládacím modulom, dvojica obojstranných samolepiek určených na uchytenie produktu a jednoduchý manuál.

Prvé dojmy, spracovanie a inštalácia

LED pásik vyzerá kvalitne. Disponuje až 5 metrovou dĺžkou, no je možné skrátiť ho takmer kdekoľvek a celá jeho zadná strana ponúka uchytenie kvalitnou 3M páskou. Vďaka nej je inštalácia naozaj jednoduchá, v praxi sa treba len rozhodnúť, kde chcete umiestniť napájanie, kde ovládač, namerať si koľko z pásika budete potrebovať a nakoniec nalepiť.

Výsledok nepôsobí zlým dojmom, no osobne odporúčam investovať do líšt s difúzormi, ktoré je možné kúpiť za neveľký obnos. Celé podsvietenie urobia oveľa profesionálnejšie vyzerajúcim.

Hardvér a softvér

Ovládať LED pásik je v limitovanej rovine možné aj jediným tlačidlom nachádzajúcom sa na napájacom/ovládacom module, avšak celú funkcionalitu odomkne až inštalácia aplikácie Tapo a jej spárovanie. Po jednoduchom dokončení procesu je možné vybrať intenzitu svietenia od 1% až po 100% , farbu alebo aj rozličné efekty.

Po stránke softvéru Tapo L930-5 ponúka naozaj bohatú funkcionalitu od ovládania hlasom, cez možnosť nastaviť automatické vypínanie a zapínanie (ak by ste chceli, aby vaša domácnosť vyzerala obývaná aj v prípade, že ste práve na dovolenke a bojíte sa zlodejov) či režim synchronizácie s hudbou. Možnosť vytvoriť si vlastné efekty či upraviť už existujúce s farbami konkrétneho výberu je naozaj šikovné a jednoduché.

Naše hodnotenie

Menej náročný používatelia si vystačia aj s obyčajným RGB pásikom, teda, možno aj bez neho, len s tradičnými žiarovkami. No mať kontrolu nad každým jedným svetielkom a môcť ovládať ho na diaľku, dokonca aj mimo domova, je naozaj “game-changer”. Na pohľad vyššia cena oproti LED pásikom bez ARGB síce môže odradiť niektorých záujemcov, no osobne si stojím za tým, že sa táto investícia oplatí.

Klady

 • vysoká svietivosť
 • intuitívne ovládanie
 • schopný softvér s bohatou funkcionalitou
 • adresovateľné RGB diódy
 • cenovo dostupný

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

TP-Link Tapo L930-5 2022

 • Kategória: Ostatné
 • Hmotnosť: 57 g
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 53 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TP-Link

Zobraziť viac

Korekcia: Michaela Hudecová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk