RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

 

Väčšina z vás už pozná spoločnosť Genesis. Ido úspešného výrobcu herných periférií a počítačových doplnkov všetkých cenových kategórií. Kvalita ich produktov je častokrát priemerná, no z času na čas sa im vydarí aj naozaj kvalitný kúsok, ktorý stojí za vyskúšanie. Všetci z nás, používateľov stolových počítačov a taktiež aj pravdepodobne väčšina fanúšikov notebookov, potrebujú pri používaní svojho zariadenia aj klávesnicu. Tých má táto spoločnosť v ponuke veľké množstvo v rôznych cenovkách. V dnešnej recenzii sa pozrieme na mechanickú klávesnicu určenú pre hráčov, ktorým nerobí problém si za kvalitu priplatiť. Konkrétne je reč o modeli Thor 303 TKL, teda o zmenšenej verzii modelu Thor 303, ktorá neobsahuje numerický blok.

SPRACOVANIE

Spracovanie tela klávesnice ma naozaj príjemne prekvapilo. Nielenže sa jedná o pevné a odolné hliníkové telo s plastovými klávesmi, kvalitného spracovania sa dočkal aj kábel a prakticky všetky prvky, ktorými zariadenie disponuje. Cítiť, že spoločnosť si na kvalite dala záležať a každučký kúsok je vychytaný do posledného detailu. Pri spracovaní by som rád spomenul aj rozmery a hmotnosť produktu.

Tie sú 355 x 136 x 36 milimetrov, čo v kombinácii s materiálmi dosahuje aj napriek malej veľkosti hmotnosť až 865 gramov. Nie je to priveľa, no keďže sa klávesnica snaží byť čo najkompaktnejšia, rátal by som aj s vysokou prenosnosťou, čomu vyššia hmotnosť trocha prekáža.

DIZAJN

Thor 303 TKL je zmenšenou verziou klávesnice Thor 303, čo znamená, že neobsahuje numerický blok. Na dizajne to ale vôbec neuberá, práve naopak. Produkt v bielej farbe pôsobí veľmi elegantne a prémiovo, no zároveň vidieť, že ide o hráčsku klávesnicu.

Čo mňa osobne ale najviac potešilo, je vkusné podsvietenie, ktoré osvetľuje prevažne okolie klávesov zaujímavým spôsobom, čo v konečnom dôsledku v tmavšom prostredí vyzerá jednoducho fantasticky. Ako celok je teda klávesnica Thor 303 TKL, a zároveň aj jej väčšia verzia Thor 303 veľmi vydarený kúsok.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska používania je toto zariadenie vhodné predovšetkým pre hráčov, teda konkrétne skôr pre náročnejších používateľov, ktorí sa neboja zaobstarať si aj drahšiu perifériu, aby ich pri hraní obľúbených titulov neobmedzovala. Ak by som sa na to pozeral z tejto stránky, zariadenie by bolo takmer bezchybné. Nemám ale pocit, že by tomu tak bolo, a to hlavne z dôvodu vyššej hlučnosti tlačidiel a na môj vkus príliš jemnej aktivačnej sile tlačidiel. Tie sa mi zdali akoby uvoľnené, teda nedržali na svojom mieste dostatočne pevne, čo síce nemalo žiaden vplyv na prácu na nej, no bol to jeden z tých prvkov, ktorých úpravu by som od budúcich modelov očakával.

Okrem toho má ale zariadenie množstvo funkcií, ktoré slúžia predovšetkým na zjednodušenie ovládania a úpravu nastavení či podsvietenia. Hlavnou technológiou, ktorou sa Genesis pri svojich produktoch rád chváli, je N-Key Rollover, čo je v podstate úplný anti-ghosting, čiže sa vám nikdy nestane, že pri stlačení viacerých tlačidiel naraz vám niektoré nezosníma. Konkrétne v tomto modeli máme navyše aj Windows Lock tlačidlo, čo v podstate zamkne tlačidlo pre otvorenie panelu štart, ktorý by vám mohol minimalizovať hru alebo prerušiť nejakú aplikáciu.

Určite by sa patrilo povedať aj pár slov ku spínačom klávesnice. Nemusím snáď pripomínať, že hovoríme o mechanickej klávesnici, čiže kvalitné spínače sú takmer samozrejmé, no v zariadení boli použité Outemu Brown spínače, ktoré majú rýchlu dobu odozvy, nízky aktivačný bod a tiež aj nízku aktivačnú silu. V balení produktu nájdete aj náhradné spínače, ktoré si môžete jednoducho vymeniť aj vy doma.

Nakoniec ešte spomeniem softvér dedikovaný k zariadeniu, ktorý vám umožní personalizovať si klávesnicu v podstate takmer úplne, či už v rámci podsvietenia, programovateľných tlačidiel, alebo profilov.

Naše hodnotenie

Klávesnica Thor 303 TKL je slušnou voľbou strednej triedy, ktorá určite viac poteší, než urazí, a preto ak ste vy v situácii, keď hľadáte vhodnú hernú perifériu a nevadí vám investovať do nej i viac než 50 eur, určite je práve toto jedno zo zariadení, ktoré stojí za vašu pozornosť.

Klady

 • spracovanie
 • dizajn
 • podsvietenie

Zápory

 • cena

Informácie o produkte

Genesis Thor 303 TKL

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 355 mm
 • Výška: 136 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 36 mm
 • Hmotnosť: 865 g
 • Orientačná cena: 54,99 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk