RECENZIA: Genesis Zircon X 10th anniversary edition - Ľahká váha

RECENZIA: Genesis Zircon X 10th anniversary edition - Ľahká váha

 

Rýchlosť by jej závidel aj Speedy Gonzales

Značka Genesis je tu s nami už 10 rokov. Ponúka herné príslušenstvo, zahŕňajúce najmä klávesnice, mikrofóny, slúchadlá, reproduktory, podložky pod myš, myši a ďalšie produkty pre hráčov. Špeciálna edícia Zircon X 10th anniversary edition vznikla v limitovanej sérii 1 000 kusov pri príležitosti desiateho výročia značky. Naša myš má poradové číslo 0088.

Vzhľad

Myš má symetrický tvar, je menšia, nízka a dobre sadne do ruky. Zaujala nás perforovaná krytka, ktorá je ľahko vymeniteľná vďaka magnetickému uchyteniu. Efektné podsvietenie dolnej časti totiž vynikne najmä pri perforovanom kryte. Na spodnej strane sa nachádza prepínač s tromi polohami: zapnuté podsvietenie, vypnutá myš a vypnuté podsvietenie.

Veľkou výhodou je jej nízka hmotnosť, vďaka ktorej je práca s ňou rýchlejšia a častokrát aj presnejšia. Je vhodná pre menšiu až strednú veľkosť ruky, takže kto má lopaty, odporúčame ohliadnuť sa po niečom väčšom.

Obsah balenia

V balení nájdete náhradnú krytku s logom Genesis, certifikát autenticity, náhradné teflónové glidery, pekný a graficky originálny polep pre bočné strany a tlačidlá.

A nakoniec, redukciu pre rýchle pripojenie USB prijímača, ktorú nastoknete priamo na kábel a myšku prepnúť na bezdrôtové pripojenie.

Parametre

Ako sme už naznačili, myš umožňuje pripojenie tak cez kábel - má vstavaný USB-C konektor, ako aj bez neho - pomocou 2,4 GHz prijímača s dosahom 10 m, ktorý je šikovne skrytý v tele myši. Myš má rozmery 118×61×39 mm a hmotnosť 72 g aj so vstavanou batériou. Jej dobitie trvá cca 2 hodiny, v bezdrôtovom móde vydržala pri našom testovaní 5 dní, vrátane zapnutého podsvietenia. Glidery dobre kĺžu po povrchu a sú ľahko vymeniteľné. Na hlavné tlačidlá použil výrobca spínače Kailh Red, ktorým prisľubuje životnosť až 80 miliónov kliknutí.

Okrem nich má Zircon X ešte šesť plne programovateľných tlačidiel a nechýba tu ani možnosť tvorby makier pre jednotlivé tlačidlá, či nastaviteľné RGB podsvietenie. Myš má vlastnú pamäť, kam si zvolené nastavenia ukladá. Koliesko je mäkké, dostatočne veľké, s ľahkým posunom. Optický senzor Pixart PAW3370 má maximálne rozlíšenie až 19 000 DPI. Taktiež nás veľmi zaujal aj paracordový kábel s dĺžkou 1,8 m, ktorý je veľmi poddajný a mäkký, prakticky vôbec neprekáža pri používaní.

Softvér

Dôležitou súčasťou herného zariadenia je samozrejme softvér, ktorý výrazným spôsobom dopĺňa celkovú kvalitu užívateľského komfortu. Ako sme už spomenuli, každému tlačidlu je možné prideliť funkciu, či nastaviť na nich makrá. DPI je nastaviteľné v šiestich úrovniach.

V aplikácii si môžete samostatne nastaviť aj podsvietenie skrolovacieho kolieska, či dolnej časti myši. USB polling rate , čiže nastavenie rýchlosti myši, je až 1000 Hz, čo zodpovedá reakčnému času 1 ms. Prínosným môže byť aj možnosť nastavenia LOD, teda reakciu pri zdvihnutej myši, a to buď na 1 alebo 2 mm. Samozrejmosťou je možnosť aktualizácie firmvéru.

Hranie

Na hry je fenomenálna. Je rýchla a presná, za čo vďačí hlavne vďaka svojej hmotnosti. Pri testovaní sme sa zamerali hlavne na náš obľúbený žáner, stieľačky. Pri Fortnite boli jej reakcie bleskové a presnosť nám dávala citeľnú výhodu.

Naše hodnotenie

Vieme si predstaviť vlastniť ju na každodenné používanie, osvedčila sa i pri hraní. Zaujímavé a zároveň praktické bonusy tejto myšky sú možnosť bezdrôtového pripojenia, vymeniteľnosť krytu a efektné podsvietenie.

Klady

 • hmotnosť
 • 2,4 GHz pripojenie
 • kábel
 • polepy a náhradné glidery

Zápory

 • pre niekoho biela farba

Informácie o produkte

Genesis Zircon X 10th anniversary edition

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 118 mm
 • Výška: 61 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 39 mm
 • Hmotnosť: 72 g
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 79 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk