RECENZIA: Philips 65PML9506 - Jedinečná kulisa

RECENZIA: Philips 65PML9506 - Jedinečná kulisa

 

Segment televízorov sa v našej redakcii začína v rámci testov čoraz viac rozširovať a to predovšetkým v zmysle zameranie na rôzne značky. V tejto súvislosti by som vás v nasledujúcom článku rád pozval na súhrn dojmov z prémiového Android TV od spoločnosti Philips, ktorý, tak ako konkurencia, začína chrliť jeden zaujímavejší panel za druhým. V čom sa práve spomínaná firma u podobne koncipovaných zariadení odlišuje od zvyšku konkurencie? Napríklad zaujímavou funkciou Magic Ambilight, schopnou vylepšiť akúkoľvek miestnosť, kde daný televízor usadíte, alebo prípadne, ak vám to možnosti dovoľujú, zavesíte. Ide doslova o televízor vytvárajúci svoju vlastnú a jedinečnú kulisu.

Za kódovým označením 65PML9506, sa okrem potvrdenia šesťdesiatpäť palcovej obrazovky skrýva použitie modernej technológie Mini LED, zasadenej do už na pohľad atraktívneho dizajnu. Ak sa niekedy poprechádzate po kamenných predajniach s elektronikou a zoberiete to aj cez často na oko nudnú sekciu domácich televízorov, garantujem vám, že ak sa v tom rade čierno čiernych krabíc bude nachádzať práve nami testovaná vzorka 65PML9506, okamžite upúta vašu pozornosť. Celokovový rám je vyrobený z vysoko kvalitného brúseného hliníka a rovnakým materiálom sa pýši aj duo nožičiek, nesúcich váhu takmer tridsať kilogramov. Keď už spomínam práve oporné nohy, dizajnéri nechali na zadnej, tentokrát už plne plastovej strane, štvoricu zárezov a to z dôvodu duálneho prichytenia opory v prípade, ak by ste chceli pod televízor zasunúť napríklad soundbar – v opačnom scenári môžete tieto nosné piliere posunúť viac do stredu, čím atraktívnosť vizuálnej stránky naberie o niečo vyšší stupeň. Akonáhle si vaša nová TV nájde svoje miestečko, pokojne ju môžete skúsiť prevrátiť výraznejším tlakom do oboch strán aby ste zistili, že akákoľvek nehoda sa v danom prípade nemôže stať a uvedené nohy sú pre zvyšok stabilnou oporou.

Diskotéka

Aj keď som pôvodne plánoval úplne inú postupnosť opisu kvalít a skúseností s týmto hardvérom, jednoducho to už ďalej nevydržím a musím vám povedať viac o už v úvode spomínanej funkcii Ambilight. Podsvietenie zo štyroch strán na zadnom paneli môže fungovať nezávisle na prezentovanom obsahu v TV a tak sa hodí aj ako dizajnérsky doplnok do každej izby, kde predmetný produkt umiestnite. Ambilight vytvára séria LED diód, rozložená okolo celého obvodu tela televízora. Slúži na optické dopĺňanie atmosféry počas sledovania filmov, seriálov alebo hrania videohier. Kopírovanie konkrétneho odtieňa a jeho prenášanie na zadnú stenu za televízorom je možno na prvý pohľad banálna vec, avšak v spojitosti s vysokou kvalitou tohto 4K panelu ako takého ide o doplnok, na ktorý som si veľmi rýchlo zvykol a začal si ho ceniť o to viac.

Nová verzia prináša možnosť prispôsobovania do rytmu zvukov, kde si užívateľ môže všetko zadefinovať podľa vlastnej predstavy a dokonca si zvoliť aj farebnú škálu na základe štátnych vlajok. K dispozícii sú modusy ako Retro, Rytmus, či Lumina a každý jeden z nich pracuje s odlišným postupom prezentovania tejto atraktívnej funkcie. Komu by sa daný doplnok zdal ako zbytočný, prípadne otravný, všetko sa dá veľmi jednoducho vypnúť, no ja osobne som podsvietenie využíval takmer nonstop a dokonca aj ako zdroj komorného svetla v stave, kedy bol televízor ako taký v offline režime. Dosť však bolo diskotéky, nastal čas sa pozrieť na audiovizuálnu kvalitu a s ňou spojenú paletu možností, ktoré so sebou Philips 65PML9506 prináša.

Testovaná vzorka podporuje filmovú kvalitu obrazu s kompletnou škálou HDR (nechýba samozrejme ani HDR10+), vrátane dynamického rozsahu Dolby Vision. Aj keď má technológia Mini LED v súvislosti s prezentáciou čiernej farby stále oproti OLEDu menší deficit, nejde o nič výrazné, na základe čoho by ste produkty z tohto súdka mali zámerne diskriminovať. Testovaný televízor totižto zvláda nádherné a realistické podanie celej farebnej škály a komu by prekážala možno o niečo ostrejšia pestrosť naviazaná na jeden z viacerých režimov prezentácie, všetko si môže pochopiteľne prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Okrem už spomenutého 4K rozlíšenia zvláda predmetná TV natívnu obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, vrátane technológií ako VRR (variabilné snímkovanie) a FreeSync. Prvé čo som v súvislosti s hraním vyskúšal bolo zapnutie hernej konzoly, zapojenej mimo primárneho HDMI vstupu – išlo o Nintendo Switch. Zaujímalo ma, aká latencia bude v rámci Joy-Con gamepadu voči obrazu a moje prvotné obavy sa potvrdili. Aby ste dosiahli maximálnu súdržnosť a prepojenie, je nutné na hranie využívať výhradne len HDMI 2.1. To pochopiteľne platí aj pre next-gen mašinky PlayStation 5 a Xbox Series X, kde práve pri Xboxe bolo možné overiť uvedené navýšenie snímkovania vďaka aktivácii VRR (testoval som to prostredníctvom mojej obľúbenej hry Microsoft Flight Simulator). Na zadnej strane nájdete dvojicu HDMI 2.1 vstupov s podporou HDR, HDR10+ a HLG. Rovnako tak aj dvojicu HDMI vstupov 2.0, čo znamená, že ak vlastníte kompletnú škálu vyššie uvedených herných konzol, budete sa musieť pravidelne strkať za panel a prehadzovať káble ako nejaký telekomunikačný technik.

Dokonalý kontrast

V série PLM9506 máte garantovaný nadštandardne dobre vyladený zvuk a to po všetkých stránkach bez toho, aby ste okamžite siahali po kúpe soundbaru. Na zadnej strane je umiestnená dvojica reproduktorov (10 W) sústreďujúcich sa na výšky/stredy. Basovú linku má naopak na starosti subwoofer s výkonom 30 W, čo, suma sumárom, vyčaruje už uvedený nadštandard, s ktorým sa dá pracovať. Interný systém zvláda kalibráciu audio linky na základe miestnosti, kde sa televízor používa, respektíve na základe vzdialenosti, z ktorej človek televízor sleduje. Toto všetko nás dotlačilo smerom k hodnoteniu Android rozhrania a výkonu procesoru Philips P5 Gen5 pýšiaceho sa umelou inteligenciou. Toto konštatovanie má priamu súvislosť s už vyššie spomínaným napojením na next-gen konzoly, ale nás teraz bude zaujímať samotný Android. Ten prichádza v desiatej verzii a ponúka všetky očakávané aplikácie, vrátane prispôsobovania samotného rozhrania a menu. Prostredníctvom Google obchodu si môžete do vašej TV natiahnuť všetok potrebný softvér a to vrátane nenáročných arkád na hranie, s tým, že vám musí postačovať veľkosť ukladacieho priestoru s 16 GB (je to trochu málo, hlavne ak tam túžite naukladať aj náročnejšie videohry). Android 10 sa aj vďaka svojmu CPU stará o svižnú interakciu bez zásadného spomaľovania, či nechcenej odozvy na zadané príkazy (pokojne aj hlasové). Všetko jednoducho funguje tak, ako sa od zariadenia v hodnote 2 000 eur patrí.

Na samotný záver som si však nechal aj nejakú tú nepríjemnosť, respektíve vec, s ktorou som u Philips 65PML9506 nebol vôbec spokojný. Ide predovšetkým o priložený diaľkový ovládač. Ten síce po vizuálnej stránke vyzerá skutočne atraktívne a v rámci nejakej celistvosti aj originálne, avšak v praxi sa ukázal byť výrazne problematickým. Oceňujem jeho plné podsvietenie integrované do kovového rámu, s výrazným dôrazom na šetrenie klasických batérií (svetlo zhasína pomerne rýchlo), avšak toho, čo vymyslel tvar smerových šípok a zapustil ich do akejsi stredovej interaktívnej palacinky by som hnal pred súd. Intuitívnosť zadávania príkazov je v tomto ohľade na bode mrazu a človek nemá pri ovládaní prostredníctvom týchto spínačov absolútne žiadnu istotu a všetko si musí po sebe neustále kontrolovať. Na konci môjho mesačného spolunažívania s daným produktom sa mi nepodarilo v tomto ohľade spraviť žiadny pokrok a tak som neskôr už všetko ovládanie radšej riešil cez aplikáciu v telefóne. Napriek všetkému, ak dám moju skúsenosť s ovládačom bokom, Philipsu sa podarilo vyrobiť skutočne atraktívny televízor s moderným výzorom a rovnako modernými funkciami, kde okrem krásneho obrazu dominujú výborná audio kulisa, prepracovaný herný režim, schopnosti Androidu a samozrejme unikátne ambientné podsvietenie.

Naše hodnotenie

Elegantný a výkonom ohromujúci televízor pre náročných.

Klady

 • dizajn
 • obraz
 • zvuk
 • herný režim
 • podsvietenie

Zápory

 • ovládač
 • menšia interná pamäť

Informácie o produkte

Philips 65PML9506 2022

 • Kategória: Ostatné
 • Operačný sytém: Android
 • Šírka: 1449 mm
 • Výška: 858,9 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 279,6 mm
 • Farba: sivá
 • Orientačná cena: 2000 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Philips

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk