RECENZIA: Genesis Krypton 290 - Lacné nemusí vždy znamenať nekvalitné

RECENZIA: Genesis Krypton 290 - Lacné nemusí vždy znamenať nekvalitné

 

Produkty spoločnosti Genesis sú zväčša zamerané na neprofesionálnych hráčov a nenáročnejších použivateľov, o čom svedčí aj ich cena, pričom len minimum z nich možno považovať za vyššiu alebo prémiovú triedu. Tým, samozrejme, netvrdím a ani si nemyslím, že ich produkty sú akokoľvek zlé alebo nedostačujúce na to, aby sa dali zaradiť k prémiovým modelom. Firma to potvrdzuje hlavne pri svojich herných zariadeniach, na ktorých si možno všimnúť vyššiu kvalitu spracovania a často aj funkčnosť nad očakávania v danej triede. V tejto recenzii sa ale pozrieme na opačný koniec, čiže na nižšiu triedu, v ktorej sa zameriame na myš Krypton 290.

SPRACOVANIE

Na začiatok si opíšeme spracovanie a materiály využité na výrobu tohto produktu. Vzhľadom na cenovku boli moje očakávania celkom nízke, no po podrobnejšom prezretí a ohmataní produktu som ostal príjemne prekvapený. Myš pôsobila naozaj pevne, čo je zásluhou kvalitného tvrdeného plastu, ktorý tu bol využitý. Na druhej strane bolo vidieť, že Genesis sa príliš nezameriaval na redukciu hmotnosti, výsledkom čoho je, že myš váži 134 gramov.

To nie je príliš veľa, no niektorým používateľom by to mohlo prekážať. Ide totiž o malú myš s rozmermi 125 x 64 x 41 mm, preto by mohla byť aj výsledná hmotnosť o niečo nižšia. Rád by som spomenul aj spodnú kontaktnú časť zariadenia, ktorá je tvorená teflónom. Ten zaručuje jemné, no presné pohyby ako na podložke, tak aj bez nej. Vytkol by som však spracovanie skrolovacieho kolieska, ktoré sa mi zdalo trochu uvoľnené a jeho používanie bolo až priveľmi jemné. Dĺžka kábla je 180 cm a je pokrytý textilom, pričom celý pôsobil príliš pevne a preto sa s myšou nepohybovalo najjednoduchšie.

DIZAJN

Dizajn produktu je celkom zaujímavý. Nejde o nič svetoborné, no na pomery lacnej hernej myši je to elegantný vzhľad doplnený o vkusné podsvietenie, ktoré je umiestnené na skrolovacom koliesku a spodnom leme zariadenia. Podsvietené je aj logo spoločnosti. Na dizajne ma však trochu iritovalo, že oblasti pod pravým a ľavým tlačidlom boli z lesklého plastu, ktorý mi na celé zariadenie akosi nepasoval. Na druhej strane mu však poskytoval miernu odlišnosť od iných myší, čoho výsledkom bol originálnejší a unikátnejší vzhľad.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska používania by som najprv rád vytkol všetko, čo mi prekážalo. Na prvom mieste je určite to, že keď som myš napojil, celkom dlho jej trvalo, kým ju počítače našli a pripravili na používanie. A v momente, keď ju rozpoznali, zároveň chvíľu trvalo, kým sa dala používať – zo začiatku totiž snímač fungoval nejak zasekane, no potom všetky problémy ustali a zariadenie sa dalo využívať naplno. Nepáčila sa mi ani kvalita spracovania prídavných tlačidiel, ktoré na dotyk pôsobili lacnejšie, boli príliš jemné na stlačenie a neveril by som ich odolnosti z dlhodobého hľadiska. Ako posledný mínus spomeniem nízku výdrž tlačidiel. Genesis sľubuje výdrž len do 10 miliónov stlačení, čo je dosť málo. Na druhej strane ide o myš s cenovkou, pri ktorej by sme tento nedostatok mohli čiastočne odignorovať.

Okrem týchto problémov som bol s myšou nadmieru spokojný. Zariadenie reagovalo na každý pohyb svižne a precízne, na vyššiu hmotnosť som si po malej chvíli zvykol a z hľadiska odozvy sa tiež nemám na čo sťažovať.

Naše hodnotenie

Myš Krypton 290 by som celkovo zhodnotil ako príjemný kompromis ceny a komfortu pri používaní. S cenovkou pohybujúcou sa na približne 20 eurách si tak doprajete zariadenie, ktoré aj napriek všetkým mínusom pracuje spoľahlivo a nemusíte sa báť, že vás počas hrania akejkoľvek hry sklame.

Klady

 • kvalita spracovania
 • dizajn
 • vkusné podsvietenie

Zápory

 • nízka výdrž tlačidiel
 • skrolovacie koliesko
 • prídavné programovateľné tlačidlá

Informácie o produkte

Genesis Krypton 290

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 125 mm
 • Výška: 64 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 41 mm
 • Hmotnosť: 134 g
 • Orientačná cena: 18 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk