RECENZIA: Genesis Zircon 550 - Bezdrôtová myš strednej triedy

RECENZIA: Genesis Zircon 550 - Bezdrôtová myš strednej triedy

 

Bezdrôtové myši boli donedávna určené len na kancelárske využitie. Dôvodom bola hlavne vysoká odozva v bezdrôtovej komunikácii. Posledných pár rokov ale bol postup v technológiách taký rýchly, že odozvou sa už približujú k tým káblovým. Ich hlavnou výhodou je, samozrejme, možnosť použitia bez kábla, čo hráčom umožňuje voľne pohybovať myšou bez akýchkoľvek obmedzení. V tejto recenzii sa pozrieme na zúbok myši Zircon 550, ktorá kombinuje ultraľahký „honeycomb“ dizajn a bezdrôtové pripojenie.

SPRACOVANIE

Keďže ide o myš, ktorú by sme cenovkou mohli zaradiť k strednej triede, môžeme očakávať aj kvalitnejšie spracovanie. Samozrejmosťou je tvrdený ABS plast, ktorý na pohľad pôsobí trochu lacnejšie, vzhľadom na jeho kvalitu to ale určite neberiem ako mínus. S istotou môžem povedať, že je dostatočne odolný, preto sa nemusíte obávať, že myš nejak poškodíte. Kontaktné plochy na jej spodku sú tvorené teflónom, ktorý zabezpečuje presné snímanie a jednoduchý pohyb po akomkoľvek povrchu. Čo sa týka hmotnosti, tá je vzhľadom na veľkosť zariadenia vcelku nízka. Dosahuje totiž iba 90 gramov, čo je pri jej rozmeroch (128 x 68 x 42 mm) celkom uspokojivé. Ešte by som spomenul kvalitu scrollovacieho kolieska. To je pokryté gumou a z bočných strán podsvietené, pričom mám pocit, že celé je trochu uvoľnené. Na jeho funkčnosť to však nijak nevplýva, preto by som to nijak neriešil.

DIZAJN

Dizajnovo ide o peknú hernú myš jednoduchého ergonomického vyhotovenia, ktorá je určená skôr pre pravákov. Oceniť môžeme aj vkusne umiestnené podsvietenie na spodnom leme myši, scrollovacom koliesku a taktiež aj osvetlené logo spoločnosti pod dierami na vrchu. Keď už sme pri „deravom“ honeycomb dizajne, ten okrem funkčných vlastnosti slúži aj ako príjemný dizajnový doplnok, vďaka ktorému myš pôsobí viac profesionálne a elegantne.

Ak by sme chceli zariadenie rozobrať naozaj do detailov, určite by sa našli nejaké dizajnové nedostatky, ale mám pocit, že žiadne z nich nie sú nijak svetoborné, resp. natoľko výrazné, aby stáli za zmienku.

SOFTVÉR

K zariadeniu si môžete stiahnuť aj dedikovaný softvér. Ten umožňuje pomerne rozsiahle nastavenia vrátane profilov, podsvietenia, citlivosti DPI, programovania tlačidiel a množstva ďalších zaujímavých nastavení.

Softvér je voľne dostupný na stránke výrobcu a zobrazuje dokonca aj úroveň nabitia batérie.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska používania Zircon 550 som bol mimoriadne spokojný. Či už som ju skúšal v bezdrôtovom režime, alebo cez kábel, na všetky pohyby reagovala s dokonalou precíznosťou a minimálnou odozvou. Zaujímavosťou je systém šetrenia energie, s ktorým zariadenie dosiahne väčšiu výdrž na jedno nabitie. Samotná výdrž batérie o veľkosti 600 mAh je pri priemerných nastaveniach až do 80 hodín. Používateľ tiež môže myš zo spodnej časti pomocou spínača úplne vypnúť, prípadne prepnúť RGB na nastavenia LED 1 a LED 2, pričom prvá možnosť obmedzí podsvietenie pre čo najviac hodín používania.

Veľkým sklamaním je však životnosť spínačov. Tie sľubujú „len“ 20 miliónov stlačení a to je vzhľadom na cenovku málo. O snímanie pohybov sa stará optický senzor, ktorý ponúka DPI rozsah od 200 – 8000 bodov, čo je na dnešnú dobu nižší štandard.

Ale odhliadnuc od všetkých nevýhod som bol s používaním zariadenia mimoriadne spokojný. Myš reagovala skvele, tlačidla neboli zbytočne hlučné a celkovo pôsobil tento kúsok kvalitne a splnil všetky moje očakávania.

Naše hodnotenie

Myš Genesis Zircon 550 je v mojich očiach úplne dostačujúca na bežné používanie, no takisto aj na hranie hier, kde využijete nízku dobu odozvy. S cenovkou pohybujúcou sa na približne 50 eurách si tak doprajete solídnu myš strednej triedy, ktorej kúpu určite neoľutujete.

Klady

 • výdrž batérie
 • kvalita spracovania
 • nízka odozva

Zápory

 • nízka výdrž tlačidiel

Informácie o produkte

Genesis Zircon 550

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 128 mm
 • Výška: 68 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 90 g
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk