RECENZIA: Genesis Krypton 555 - Ultraľahká herná myš

RECENZIA: Genesis Krypton 555 - Ultraľahká herná myš

 

Spoločnosť Genesis už všetci zrejme dobre poznáte. Ide o firmu, ktorá sa zaoberá výrobou herného príslušenstva a doplnkov k počítačom. Ak sa pohybujete vo svete herných myší, určite ste zaregistrovali trend tzv. honeycomb dizajnov, ktorých hlavnou črtou sú dierky umiestnené na niektoré časti týchto produktov. Ich účelom je okrem unikátneho dizajnu aj zníženie hmotnosti týchto periférií pre uľahčenie pohybu a presnejšiu kontrolu nad pohybom. V tejto recenzii sa pozrieme na jednu z takýchto myší s názvom Krypton 555.

SPRACOVANIE

Čo je účelom týchto „deravých“ myší, to sme si ujasnili pár riadkov vyššie. Otázkou ale zostáva, či sú dostatočne odolné a kvalitne spracované – a špecificky táto myš. Tu by som mohol odpovedať veľmi jednoducho. Áno. Krypton 555 je vytvorená z tvrdeného plastu, ktorý sa, samozrejme, pod silnejším tlakom trochu ohýba, no to sa dalo očakávať hlavne preto, že na miestach, kde sú umiestnené malé dierky, je jej konštrukcia slabšia. Inak ide o priemernú kvalitu vyhotovenia, no v danej cenovke by náročnejší používatelia mohli očakávať kvalitnejší plast. Za zmienku stojí aj vysokoohybný kábel tvorený zväčša jemným parakordom, ktorý dosahuje mimoriadnu flexibilitu, čo vo výsledku znamená jednoduchší pohyb zariadením. Dôležité je spomenúť aj hmotnosť zariadenia, ktorá činí len 70 gramov.

DIZAJN

Z hľadiska dizajnu ide o zaujímavý kúsok, a to hlavne vďaka spomínanému „honeycomb“ dizajnu. Na tom ma však irituje, že niektoré z dierok na okrajoch myši sú z mne neznámeho dôvodu vyplnené. Ak by sme si ale odmysleli tento dizajnový štýl, dostaneme jednoduchú myš, zľahka naklonenú pre uľahčenie používania u pravákov. Príjemným prvkom je aj RGB podsvietenie.

To sa nachádza na skrolovacom koliesku, na spodných okrajoch zariadenia a taktiež pod dierkami, kde je osvetlené logo spoločnosti.

POUŽÍVANIE

Myš som mal možnosť precízne otestovať a všimol som si hneď niekoľko záležitostí, ktoré ma potešili. V prvom rade chcem spomenúť tlačidlá na nastavenie DPI spolu s tlačidlom na menenie režimov podsvietenia. To je skvelým prídavkom pre ľudí, ktorí ocenia možnosť nastavenia spôsobov, akými sa podsvietenie zobrazuje na zariadení. Ide o príjemný dizajnový prvok, ktorý sa u myší bez prídavného softvéru často nevidí. Ďalšou vecou je pohodlnosť pri používaní zariadenia. Myš mi sadla do ruky takmer perfektne, tlačidlá neboli prehnane hlučné, pohybovalo sa s ňou ľahko a perfektne snímala každý pohyb, ktorý som s ňou spravil.

Za presnosť snímania vďačí predovšetkým novému Pixart PAW3333 senzoru. Rozsah DPI je 200 – 8 000 bodov citlivosti, čo je dnes u herných myší nižším štandardom. Snímače tlačidiel sľubujú pôsobivú výdrž až do 60 miliónov stlačení.

Naše hodnotenie

Genesis Krypton 555 je skvelým produktom pre nenáročných hráčov. Tí určite ocenia nízku hmotnosť zariadenia, príjemné podsvietenie a jednoduché ovládanie, ktoré sa postará o pohodlné hodiny hrania. S cenovkou pohybujúcou sa na približne 40 eurách si tak môžete zadovážiť funkčnú ergonomickú ultraľahkú myš, ktorou určite nič nepokazíte.

Klady

 • flexibilný kábel
 • hmotnosť
 • podsvietenie

Zápory

 • kvalita spracovania tela

Informácie o produkte

Genesis Krypton 555

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 128 mm
 • Výška: 68 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 70 g
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk