RECENZIA: Lenovo Yoga Slim 7 Pro - Vystri ten chrbát

RECENZIA: Lenovo Yoga Slim 7 Pro - Vystri ten chrbát

 

Nedávno som pri potulkách internetom (nikdy nie je neskoro nájsť ten ideálny recept na plnenú papriku, ktorý nám tu zanechali naši predkovia ako memento božskej lásky, v modernej dobe sotva uchopiteľnej) náhodou narazil na istý konšpiráciou silno zaváňajúci text okolo slovíčka Joga. Do toho času som tento pojem vnímal ako krátku cestu k natiahnutiu šliach na miestach, kam ani slniečko nedosvieti, no potom som si spomenul, že vlastne aj spoločnosť Lenovo je namočená v tomto obrovskom sprisahaní. Čo iné si mám totižto predstavovať pod radom prístrojov zvaných Yoga, z ktorých mnohé sme pre vás už v našom magazíne testovali? A zatiaľ čo sa vám v hlavách postupne utriedia všetky tie náznaky a indície, pozvem vás na recenziu štrnásťpalcového notebooku, vhodného pre ľudí neustále v pohybe, ktorí svoju kreatívnu náturu dokážu ohýbať do pre mňa priam šialených kreácií.

Dostačujúce ozvučenie

Lenovo Yoga Slim 7 Pro v sebe spája niekoľko ústredných bodov. Okrem už spomínaného faktu, že ide o laptop vhodný pod pazuchu flexibilných jedincov, ktorí si spravia improvizovanú kanceláriu kdekoľvek sa im zachce, tento hardvér dokáže cieliť aj na bežného spotrebiteľa. O tom si však povieme neskôr, pretože by som to rád teraz celé započal predovšetkým stručným výpisom dostupných konfigurácií, od ktorých sa samozrejme odvíja aj výsledná cenová relácia. Variabilita CPU je tu tak obrovská, že ruka pripitého drevorubača by nám nestačila ani na tretinový výber. Každopádne, nám do redakcie doputoval v rámci AMD vôbec najslabší procesor Ryzen 5 4600H s podporou 8 GB operačnej pamäte a integrovanej GPU. Daná kombinácia síce líže nižšie priečky cenovej hladiny, avšak súčasne nemôžete stroj zapriahnuť do komplexnejších procesov, než v prípade že by ste išli do Ryzen 9 alebo GeForce MX450 a 16 GB RAM. Osobne som si danú konfiguráciu pomenoval ako stredne silného kancelárskeho pomocníka, s ktorým ste schopní takpovediac pritlačiť na pílu výkonu, no nie nejako výrazne.

Príjemný dizajn

Poďme odkryť veko od krabice. V nej sa nachádza, okrem samotného notebooku, aj napájací zdroj v kompaktných rozmeroch a s výkonom 95 W. Akonáhle zoberiete do rúk hlavnú hviezdu celého balenia, sotva jeden a pol kilogramu vážiaci prenosný počítač, okamžite dostane chuť si ho pritlačiť na spotené čelo. Celokovové šasi (hliník) disponuje nesmierne tenkým profilom a v rukách sa drží rovnako tak dobre ako vyzerá. Luxusný dojem podtrháva vygravírovaný odkaz na „satanistické cvičebné metódy“, ako aj jednoliaty pánt tiahnuci sa stredom zadnej hrany. Pri drsnejšej manipulácii s testovanou vzorkou som nezaznamenal žiadne nechcené zvuky, celé šasi vykazovalo patričnú pevnosť a odolnosť. Zariadenie dokážete otvoriť len prstom jednej ruky a po odklopení veka (môžete ho dať až do vodorovnej polohy) na vás vyskočia tenké rámiky okolo panelu s pomerom strán 16:10 a malá webová kamera pre sociálnej vyžitie.

Keď už hodnotím celkovú vizuálnu stránku, určite je z mojej strany vhodné spomenúť nadštandardne pekne vyzerajúcu klávesnicu s nízkym profilom, ako aj na prvý pohľad možno prehnane veľký touchpad. Ten disponuje skleneným povrchom a preto sa prsty po ňom krásne kĺžu aj keď ich máte jemne spotené. Fakticky to bol práve touchpad, ktorý ma svojou kvalitou potešil asi najviac, čo nebýva úplne bežné. A ako sa mi na Yoga Slim 7 Pro písalo? Odozva tichých a plne podsvietených spínačov spadá do nadpriemernej v hodnotiacej tabuľke a ani pri hodinách tvorby súvislého textu, kde som si musel trocha zvyknúť na až extrémne malé smerové šípky umiestnené v pravom dolnom rohu, by ste na mojej tvári nenašli náznaky znechutenia.

Ako dlho to vydrží?

Ešte než sa bližšie oprieme o kvalitu displeja samotného, spravme si spoločne menší zoznam dostupných portov rozmiestnených po oboch stranách hliníkového tela tohto hardvéru. Pri plne prenosných a tenkých pracovných notebookoch je štandardom, že sa na fyzických vstupoch šetrí. Výnimkou nie je ani tento stroj, preto môžeme na jeho ľavej strane nájsť duo USB-C brán kategorizovaných ako 3.2, ktoré majú najvyšší štandard čo do podpory prenosovej rýchlosti a teda Gen 2. V ich talóne nachádzame možnosť priameho dobíjania cez elektrickú sieť, funkciu DisplayPortu a samozrejme aj prenosu dát. Opačná strana tiež neponúka mnoho, keďže okrem hlavného tlačidla tam tróni jeden osamotený USB-A 3.2 (Gen 1) a zvukový konektor pre headset.

Nastal čas otvoriť oči, trocha ich pretrieť (ak je to nutné) a skúsiť sa zadívať do IPS panelu s koncepčne využiteľným pomerom strán a predovšetkým výborným 2K rozlíšením. Hustota pixelov 243 ppi je pri rozostupe 0,1 x 0,1 mm priam ideálna pri akejkoľvek očnej interakcii s prezentovaným obsahom a, ak by som práve toto mal celé zhrnúť laickým štýlom, na tento panel sa pozerá jednoducho krásne! O to viac, ak zariadenie vytiahnete von a necháte ho predviesť tých papierových 400 nitov, čiže svietivosť schopnú potlačiť aj priame slnečné lúče. Reálne je tá svietivosť trošku menšia, než udáva výrobca, ale nejde o žiadny drastický prepad. S podporou stopercentného sRGB sa oblúkom vraciam do úvodu recenzie, kde som spomínal viacero ústredných bodov, prečo si niekto môže práve tento notebook zakúpiť aj bez toho, aby vyložene potreboval využiť jeho kompaktnosť. Primárnym cieľom laptopu je samozrejme schopnosť vydržať v chode bez dosahu elektrickej siete a preto vás určite bude zaujímať aj reálna kapacita batérie. Pri bežnom kancelárskom zábere, kde sa strieda prezeranie internetových stránok s používaním programov na tvorbu textu, vám Slim 7 Pro môže stačiť po dobu necelých osem hodín. Akonáhle by ste však spustili náročnejší softvér a skúsili na ňom napríklad editáciu fotografií alebo videí, celková časová os sa zrazí ako obsah krabice plnotučného mlieka na kapote čierneho auta. V porovnaní s konkurenciou sú však namerané hodnoty stále viac než slušné.

Výkon je vždy otázkou vašej chuti otvoriť peňaženku a, ako ste asi pochopili z vyššie definovanej konfigurácie, naša testovaná vzorka nespadá do kategórie nástrojov na hranie. Pri inej konfigurácii sa (napríklad s Ryzen 9) môže počítač stať nástrojom zameraným aj týmto smerom. Aby som však dokázal simulovať maximálne vyťaženie a vytvoriť priestor pre test chladenia, spustil som predsalen jednu nemenovanú videohru a meral jednotlivé body na tele prístroja. Kovové šasi sa pri teste nezohrialo nikdy viac než na sto stupňov Celzia, aj to len v jednom konkrétnom bode, kde sa ho pri používaní ľudská pokožka nemá ako dotýkať. S vyťažením sa spája aj prekvapivo tichý chod. Ani extrémny výkon nedonútil chladiaci systém začať generovať prehnaný zvuk a ak by som mal na zozname pozitív niečo vyložene vypichnúť, budú to práve zanedbateľné zvukové emisie. Čo povedať záverom? Lenovo sa prostredníctvom svojho radu Yoga opäť ohlo do ďalšej zaujímavej kreácie. Zariadenie Slim 7 Pro pripravilo ako ideálny variant pre kreatívnych ľudí v pohybe, ktorým robí dobre na duši, ak majú po ruke výkonné a spoľahlivé zariadenie, no nielen pre nich. V tomto smere zamrzí absencia miesta pre pamäťové karty, avšak naopak poteší bezpečnosť v podobe IR snímača pre rozpoznávanie tváre a hromada ďalších nižšie vypísaných skutočností.

Naše hodnotenie

Koncepčne vyvážený notebook s vysokým výkonom.

Klady

 • dizajn
 • touchpad
 • odolnosť
 • chladenie
 • displej
 • batéria

Zápory

 • menšie smerové šípky
 • absencia vstupu pre SD karty

Informácie o produkte

Lenovo Yoga Slim 7 Pro 2021

 • Kategória: Notebooky
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 312,4 mm
 • Výška: 221,4 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 16,9 mm
 • Hmotnosť: 1320 g
 • Farba: strieborná
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk