RECENZIA: ROG Delta S – Konečne 3D zvuk?

RECENZIA: ROG Delta S – Konečne 3D zvuk?

 

V dnešnej dobe nájsť kvalitné slúchadlá, ktoré budú spĺňať podmienky náročného hráča, môže byť náročné, aj keď je trh presýtený produktami. Spoločnosť ASUS prichádza s jednými a ja som mal tú česť ich otestovať. Dočkali sme sa teda 3D zvuku, ktorý nám sľubuje hlavne SONY s ich PS5?

Obsah balenia

Áno, dobre čítate, tieto slúchadlá sa dajú pripojiť k PS5 a podporujú ich spomínanú funkciu 3D zvuku. O tom ale trošku neskôr. Ešte predtým sa pozrime sa na obsah balenia. Slúchadlá prídu vo veľmi peknej krabičke, ktorá sa otvára na pánte. Hneď vo vnútri vás čaká malá paleta, kde je napísané obligátne „Vitajte v republike hráčov“.

Pod ňou už nájdeme samotné slúchadlá a príslušenstvo. Okrem headsetu je tu predlžovací kábel typu USB C (samica) a USB A (samec), pár papierových prospektov, odopájací mikrofón (3,5 mm jack) a náhradné textilové vankúšiky. Na slúchadlách sú nasadené kožené, no ak by ste chceli zameniť, je potrebné upozorniť, že tie textilové sú trošičku menšie.

Spracovanie

Musím povedať, že navonok pôsobia slúchadlá dosť krehko. Sú ohybné a celé plastové, aj keď mám pocit, že vnútri musí byť kovová konštrukcia, nakoľko vydržali rôzne zaobchádzanie. Vankúše na uši sú veľmi príjemné a do oboch, aj do tých menších, sa mi zmestili kompletne celé uši, čo hodnotím veľmi pozitívne. Ich výmena je ale tak trošku hra nervov a bude to chcieť prax a trpezlivosť. Mikrofón je tvarovateľný a kábel je rozhodne jeden z tých kvalitnejších, nemusíte sa báť, že po pár nervóznych zášklboch, či výskoku kvôli zľaknutiu sa ho nejako poškodíte (dokonca ani keď zabudnete, že nemáte bezdrôtové slúchadlá a rozhodnete sa odísť nielen so slúchadlami, ale aj s celým PSkom).

Slúchadlá majú na sebe aj ovládacie prvky, okrem tlačidla hlasitosti, ktoré po stlačení stlmí mikrofón, tu nájdeme aj ovládanie LED! Áno, konečne aj PS hráči môžu ochutnať sladký život RGB, aj keď je pravda, že ho vlastne neuvidia, nakoľko pokiaľ máte headset na hlave, tak naň nevidíte... No už len vedomosť, ako pekne vyzeráte, vás zahreje pri srdci. Späť ale k ovládaniu, ktoré má tri polohy. Prvá je vypnuté RGB (zbytočnosť), druhú by som nazval asi širokospektrálnou predvádzačkou, pretože mení farby jedna radosť a posledná funguje na forme ekvalizéru. Poslednou súčasťou je 3,5 mm vstup na mikrofón.

Nakoniec sa ešte pozrime na ich samotnú veľkosť. Ja osobne si na každé slúchadlá zväčšujem o 2-3 dieliky (podľa typu a značky), tu som však mal nastavenú veľkosť na minime. Vyplýva mi z toho, že môžu byť pre ľudí s menšou hlavou priveľké, na to treba dať pozor.

Delta S

Keď už vieme ako vyzerajú a s čím všetkým nám prídu domov, pozrime sa teda, aké vlastne sú a ako sa dajú spojazdniť s PS5? Jednoducho. Stačí zapojiť kábel do USB C alebo, ak sedíte ďalej ako 1,4 m od TV, tak je potrebné použiť pribalený 1 m dlhý predlžovací kábel, ten však má koncovku USB A. Po propojení stačí vojsť do nastavení zvuku a tam aktivovať 3D s tým, že máte na výber hneď niekoľko prednastavených profilov, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac sadne. Po nastavení už len spustíte hru, ideálne nejakú s 3D zvukom a vychutnávate si maximálne ponorenie do hry. Returnal znie úžasne a veľakrát mi ozaj pomohli nájsť strateného nepriateľa v oblasti, keď moja minimapa bola „skazená“. Perfektne mi vyhovoval aj zvukový profil, žiadne prebasované lacné somariny ani prevýškované plecháče. Na hranie je ekvalizér nastavený ukážkovo a zvuky znejú mimoriadne vierohodne.

Vankúšiky tlmia okolité zvuky, no nie úplne a pri nižších hlasitostiach som pokojne bez toho, aby som musel dávať headset dole, komunikoval s priateľkou (ktorej sa veľmi páčilo RGB!) a pri vyšších hlasitostiach zas neprepúšťali toho extrémne veľa von. Mikrofón musím pochváliť aj pokarhať. Pochváliť za kvalitu zvuku a citlivosť, pokarhať za citlivosť. Spoluhráčom celkom vadilo, ako dýcham, musel som to riešiť vzdialenosťou a kompenzovať citlivosťou. Dá sa s tým však pohrať, aby to nebolo až tak otravné.

Pripomeňme si ešte raz káble. Je trošku škoda, že nie sú slúchadlá bezdrôtové, no aspoň je tam rýchlosť a odozva bez lagov. Len tie káble mohli byť dlhšie. Ja som slepý a sedím od telky 2,9 m, žiaľ, ako som hore uviedol, kombinácia oboch káblov je 2,4 m, čo znamenalo, že pred telku musel ísť druhý stolík a playko sa posunulo. Tiež ten kábel aj trošku zavadzal, no priateľka sa pomerne rýchlo naučila dvíhať nohy pri prekračovaní, takže sme nehody nemali. Pokiaľ som ale hral na PC, tam je káblu viac než dosť.

Vyskúšal som aj hudbu a musím povedať, že dekel mi nikam neodletel. Niečo tomu chýbalo. Pri hrách som si nastavený ekvalizér pochvaľoval, pri hudbe mi dosť chýbali basy aj výšky. Som ale trošku audiofil, takže bežný užívateľ bude zrejme spokojný. No pokiaľ hľadáte vyslovene niečo na hudbu s tým, že to budete pripájať na občasné hranie, toto asi nebude tá správna cesta. Tieto slúchadlá sú určené primárne na hranie, až v druhom rade na občasné počúvanie v autobuse alebo vlaku, kde môžete baliť ženy na RGB!

Naše hodnotenie

Tento headset sa mi zo začiatku celkom pozdával, vyzerá pekne, znie parádne, a keď som pustil Alien Isolation, tak som si ho zamiloval, lebo som nemusel stále pozerať radar, naozaj som Votrelca vedel nájsť podľa zvuku! Niekoho bude mrzieť kábel, no dá sa s tým žiť aj pri PS5 a rozhodne stojí za to to vyskúšať.

Klady

 • dizajn
 • 3D zvuk
 • spracovanie
 • pohodlie na ušiach
 • plug & play
 • RGB

Zápory

 • dĺžka káblov
 • slabšia kvalita hudby

Informácie o produkte

ROG Delta S 2021

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 300 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 192 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ASUS

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk