RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

 

„Mám jeden sen“ zaznelo v roku 1963 z úst amerického aktivistu za občianske práva Martina Luthera Kinga juniora a rovnakú vetu chcem teraz použiť aj ja. Mám preto naozaj jeden sen, sen, v ktorom stojím pred zrkadlom a zatiaľ čo sa v jeho hornej časti leskne logo spoločnosti Tesla ako odraz, ktorý do kúpeľne doputoval priamo z prívesku na chodbe zavesených kľúčov od auta, v tej druhej si všetok priestor uzurpovala moja brutálne zarastená tvár. Už roky naozaj túžim po pravej a dokonalej brade, s akou by ste mohli v zime páčiť bezpečnostné dvere alebo robiť exkluzívny cosplay na Kratosa. V tomto sne však voči realite figuruje hneď niekoľko významných komplikácií, z ktorých jedna je moja vlastná a samozrejme milovaná manželka, ktorá ma pri každom pokuse nechať to rásť tzv. husto a poriadne označí za odporného bezdomovca a druhá spadá do, v tomto smere slabšej, genetickej výbavy môjho tela. Existujú totižto jedinci, ktorým stačí odcestovať na exotickú dovolenku s minimálnou briadkou a po trojtýždennom popíjaní kokosovej vody za päť eur a škrabaní sa na zadku pricestujú nazad zarastení ako Amundsen (nórsky polárny bádateľ a nie fľaška vodky). Hold, niekomu je dané a inému nie, a preto tu teraz pred vami smutne stojím, zatiaľ čo sa mi v ruke potí najnovšia verzia kompaktného holiaceho strojčeka od firmy Philips a plánujem si zase raz oholiť ten sen rovno z tváre. V tomto prípade mám však pod tou vrstvou nesystematicky rastúcich hrdzavých fúzov aspoň jemný úsmev, keďže samotným aktom zabijem dve muchy naraz. Moja manželka sa nebude báť bezdomovca, ktorý sa jej vkráda do súkromia a ja vám budem môcť priniesť ďalší zo svojich erudovaných článkov na spotrebnú elektroniku. Ak je tam niekde medzi vami muž, ktorý má rovnaký sen ako ja, verím, že mu teraz, po sotva dokonalo vyrysovanej a okolím odsudzovanej brade, stečie aspoň malá slzička.

Ešte než sa do toho naplno pustíme a z textu vyššie to možno nebolo tak úplne poznať, nasledujúci text opisuje moje nažívanie po boku úplne nového zastrihávača fúzov značky Phillips OneBlade Pro a to v kompletnej edícii QP6650/61.

Dlhá výdrž

Je to pre mňa premiéra hneď v niekoľkých rovinách. Sám som v tomto smere nikdy nevlastnil nič viac než len obyčajný strojček na vlasy, ktorým som vykonával údržbu porastu celého tela bez rozdielu jeho častí – občas to chcelo priam ruku hodnú chirurga, aby som sa nešikovným pohybom nepripravil o potomstvo. Jednoducho som nemal potrebu riešiť ďalšie prístroje a vystačil som si s jedným. Moderná doba nám však prináša moderné riešenia bežnej starostlivosti o zovňajšok a časy, kedy sme sa museli holiť hrdzavou kosou, sú už dávno minulosťou. Dnes máte napríklad možnosť siahnuť po rôznych druhoch zastrihávajúcej techniky a okrem úpravy živých plotov na záhrade si tak aj na brade vyčarovať niečo symetricky príťažlivé a zaujímavé.

Spoločnosť Philips je v tomto smere overeným veteránom a svoj rad OneBlade aktuálne povyšuje na novú verziu Pro s hybridnou funkciou zastrihávania. Práve s novinkou OneBlade Pro som mal možnosť sa posledné dni a týždne „kamarátiť“ a aby som dosiahol čo najlepšiu spätnú väzbu priamo z mojej tváre, nechal som sa, ako ste už určite pochopili z úvodu, zarásť tak, ako to pán boh chcel. Ešte než si však povieme viac o tom, čo tento praktický pomocník vlastne dokáže a s čím si vie poradiť, pozrime sa na obsah balenia, respektíve ponúkaných verzií.

Mokré aj suché holenie

Philips ide na trh s akýmsi triom totožného výrobku, v ktorom sa mení počet príslušenstva a tým pádom aj koncová cena. Nám do redakcie dorazil ten vôbec najluxusnejší balík, v ktorom by ste okrem samotného zastrihávača našli aj praktické a voči nárazom odolné cestovné puzdro, nadstavec na štrnásť presne definovaných dĺžok strihu, jednu náhradnú čepeľ OneBlade, ochranný nástavec na zachovanie potomstva, plus jednu pre senzitívnejšie partie, nabíjačku a dokonca aj praktický stojan kruhového tvaru. Tento balíček vás príde na prijateľnú sumu 100 Eur, avšak kto by chcel trochu ušetriť, môže siahnuť len po základe (prístroj + hlavný nadstavec) alebo vymeniť pevné cestovné puzdro za plátenné vrecko a ušetriť tak desať eur. Akonáhle si ujasníte, čo vlastne v tomto smere chcete a potrebujete, nastane aj u vás doma priam holiaca revolúcia.

Za 60 minút je nabité

Čaro samotných čepelí spočíva v takmer bezdotykovej technike, kde sa rýchlo kmitajúce ostrie, údajne až 200 pohybov za sekundu, čo je niečo ako ja na diskotéke, stará o dokonalé kosenie porastu na vašej tvári a celom tele bez toho, aby dráždilo citlivejšiu pokožku. O vlasoch v tomto prípade nepadlo ani slovo OneBlade Pro na to nie je ani určený. Aj keď ja sám som výrobok skúšal aj v tomto smere.

Je však otázne ako rapídne sa skráti životnosť samotného ostria ktoré by ste mali pri pravidelnom používaní meniť každé štyri mesiace(náhradná čepeľ vás vyjde zhruba na pätnásť eur a jej výmenu zvládne úplne každý). Obrovskou výhodou je už spomínaná hybridnosť. OneBlade Pro je plne vodotesným zariadením, a tak ak počas holenia preferujete vodu alebo nebodaj penu, v tomto smere vám nikto nebude diktovať, čo môžete a nemôžete. Oplachovanie pod tečúcou vodou je samozrejmosť, a čo sa týka holenia priamo v sprche, sám som to neraz vyskúšal, ani s týmto nemá novinka z dielne firmy Philips žiadne problémy.

Dobré držanie

Z priloženej fotodokumentácie ste asi pochopili s akou dĺžkou fúzov som do celého testu vlastne išiel. V tomto smere som započal prvé zastrihávanie pomocou už uvedeného nástavca s jednoducho regulovateľnou šablónou na strih od 0,4 mm do 10 mm a po takmer štyridsiatich minútach vrčania (hluk je v štandardných medziach), počas ktorých sa zariadenie z plného nabitia dostalo do stavu necelých osemdesiatich percent, bolo dobojované. Zo šarmantného bezdomovca, ktorému by ste pred nákupným centrom s radosťou kopli do členka, sa stal biznis model vhodný na predaj rumunskej kozmetiky cez Instagram. Proces holenia na dĺžku desiatich milimetrov išiel viac či menej ako po masle, aj keď tie najdlhšie partie brady (oblasť sánky), som musel zdolávať o niečo prácnejšie. Prekvapila ma však minimálna spotreba energie v akumulátore, ako aj jednoduché čistenie dvojstranných čepieľok. Akonáhle dáte nástavec dole, tak zistíte, že celá konštrukcia hlavnej mechanickej časti výmennej hlavice je otvorená a stačí do nej len silnejšie fúknuť.

Rovnako je možné badať, že rotáciu vykonávací a najviac namáhaný piestik je z kovu, a preto s prehľadom zvládne minimálne to štvormesačné vrtenie. OneBlade Pro sa mimo toho perfektne drží v ruke aj vďaka pogumovanej zadnej časti a preto vás ani počas dlhodobej manipulácie zápästie nemá prečo bolieť (váha 116 gramov aj s ostrím). Obojstrannosť čepieľok umožňuje holenie oboma smermi, ale čo je dôležitejšie, tak vďaka tejto výhode si môžete oveľa jednoduchšie vytvarovať línie brady a súčasne zarovnať čo i len jeden neposedný fúz. Asi vám nemusím vysvetľovať aký nadšený som bol z celkovej variability jemného upravovania brady po tom, čo som sa od malička holil strojčekom na vlasy. V súvislosti s citlivými a intímnymi partiami to vlastne platí hneď dvojnásobne, keďže stačí nasadiť malý plastový hrebeň určený na telo a zdoláte akúkoľvek džungľu – nič neťahá a nešklbe, len krásne seká.

Displej vás informuje o stave batérie

Aj keď sa existencia takéhoto dokonalého produktu vlastne stala zrkadlom pre môj zruinovaný sen, cez to všetko som rád, že som vám o vylepšenom rade zastrihávača OneBlade Pro mohol v tomto článku referovať na vyložene pozitívnej vlne. Nie každý totižto chce mať bradu ako Gandalf a počas jedenia kôprovej omáčky si ju omotávať okolo hlavy ako turban. Každopádne ako uvádzam vyššie, aj cez moje nenaplnené túžby sa test predmetného holiaceho strojčeka nestretol ani s jedným významným negatívom. Philips vám prináša variabilný a cenovo dostupný strojček na holenie celého tela s dostatočnou dvojhodinovou výdržou, ktorého čepele sú šetrné k vašej pokožke a môžete s nimi pokojne aj pod vodopád. Či už si zakladáte na presnom strihu brady, alebo len nechcete vyzerať ako vyberač ohorkov od cigariet, v oboch prípadoch je pre vás odpoveď jasná ako facka na perfektne hladkú tvár.

Na záver hádam stojí za spomenutie, že existujú aj lacnejšie varianty. Je len na vás, ktorú z nich si vyberiete.

Naše hodnotenie

Údržba celého tela nebola pre mužov nikdy taká jednoduchá.

Klady

  • cena
  • variabilita
  • dizajn
  • batéria

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

Philips OneBlade Pro

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 99,99 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Philips

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk