RECENZIA: Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE - „Headset, ktorý si užijete“

RECENZIA: Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE - „Headset, ktorý si užijete“

 

Headset je problémom takmer každého z nás. Tie lacnejšie nemusia byť kvalitné a tie drahšie... tiež nie. Nájsť si dobrý headset a byť s ním spokojný či už pri používaní na konzolách, alebo PC – to chce dobrú dávku šťastia aj prieskumu. A ako je to s GXT 488 Forze-B, novým kúskom od spoločnosti Trust?

Headsetov nikdy nie je dosť

Priznám sa, že doma mám asi sedem headsetov a ani s jedným nie som na 100% spokojný. Každý používam na niečo iné. Jeden je vhodný na počúvanie hudby cez Bluetooth, ďalší používam na konferenčné videohovory, iný na hry a tak ďalej. Jednoducho každý má v byte svoje využitie a miesto. Dokonca zvažujem, že si zaobstarám ďalší, konkrétne ten originál bezdrôtový od SONY, pričom ním hádam nahradím niekoľko headsetov.

No a najnovšie mi do rodiny pribudol ďalší, už spomínaný Trust Forze-B. Spočiatku som sa k nemu staval ako k ďalšej kocke do stavebnice - bude mať svoje miesto v ovládači PlayStationu a tam aj ostane. Lenže on má 3,5 mm jack, ktorý môžete pichnúť hocikde!

Balenie zaváňa tým, kam tieto slúchadlá patria

Forze-B prichádza vo veľkej škatuli, ktorá už na prvý pohľad imituje veci od SONY. Modré pruhy, biele pozadie, podobné písmo, a najmä popis, že ide o oficiálne licencované zariadenie. Vau! Slúchadla s 3,5 mm jackom, ktoré sú oficiálne licencované SONY. A nie, nebojte sa, ako som spomínal vyššie, môžete ich zasunúť všade tam, kam sa to len dá.

Balenie je na môj vkus príliš gýčové a zbytočne veľké. Preferujem, keď mi produkt príde bez zbytočného plastu a kartónu, veď na čo to potom uskladňovať? A čo životné prostredie? Navyše, v balení nie je žiaden obal, predlžovacia šnúra, jednoducho nič navyše. Ale chápem, ide o marketingový vizuál a istotne sa potom takéto slúchadlá lepšie predávajú.

Headset je už na prvý pohľad z kvalitného materiálu. Pogumovaný plast vyzerá dobre, dokonca aj na dotyk ide o príjemnú vec. Problém však nastáva po rokoch, keď sa ošúcha vrchná ochranná vrstva a materiál začne byť na dotyk nepríjemne lepkavý. Preto sa týmto veciam snažím oblúkom vyhýbať. No tvrdený plast je pomerne pevný, a plech, ktorý sa stará o stabilizáciu pri zväčšovaní rozmerov slúchadiel, taktiež. Navyše, celá konštrukcia výborné sedí na hlave a obopína uši bez toho, aby vás boleli aj po dlhšom čase.

Headset sa do ovládača PlayStation 4 pripája pomocou nylónového kábla s 3,5 mm jackom. Ten má dĺžku približne 1,2 metra. Práve táto dĺžka je možno vhodná do ovládača konzoly, no ak budete chcieť headset použiť inde, musíte si zakúpiť predlžovaciu šnúru. Headset som párkrát skúšal dokonca na notebooku pri práci a počúvaní hudby. Krátka šnúra mi však narobila kopec starostí a vrások. Na kábli navyše nájdeme vypínač na mikrofón a koliesko na reguláciu hlasitosti. Celá táto časť je pomerne veľká a ťažká a ak nie ste na niečo takéto zvyknutý, môže vám to prekáža. Mne to však neprekážalo takmer vôbec ihneď som si zvykol.

Mikrofón je fajn prídavok

Mikrofón má vlastný pop-filter proti „prskaniu“ a neželaným zvukom z vašich úst, pričom jeho konštrukcia je celkom pevná a nezavadzia. Mikrofón je až tak pevne pripevnený, že zo začiatku som mal dokonca problém otočiť ho do správnej polohy. Pop-filter je fajn, kvalita výstupu z mikrofónu tiež, no zázraky nečakajte. Ak však nepotrebujete natáčať profesionálne videá, prípadne podcasty, tak tento mikrofón je dostačujúci. Mimochodom, ak napríklad disponujete internou či externou zvukovou kartou, tá vie narobiť rôzne divy. Samozrejme, v pozitívnom slova zmysle.

Kvalita výstupu zo slúchadiel je pomerne dobrá. Svoje robí aj to, že sú napojené na pomerne slušné hardvér (alias PlayStation) a aj to, že dokonale obopínajú obe uši. A bezbolestne aj po pár hodinách hrania. Obopnutie je dokonca tak silné, že slúchadlá nepotrebujú ani technológiu „noise cancelling“. Mne však chýbali lepšie výšky a možno menej dunivejšie basy. Rovnako som si pri testovaní všimol, že hardvér mal problém prehrať niektoré tóny a zvuk sem-tam vypadol. To by som očakával pri bezdrôtovej technológii, nie pri tejto.

Naše hodnotenie

Headset GXT 488 Forze-B splnil presne to, čo sľúbil. Dobrá konštrukcia, výborný zvuk a fajn mikrofón. Ak nemáte peniaze na drahé headsety a uspokojíte sa s káblovým, je tento produkt pre vás ako stvorený. Dočkáte sa kvalitného spracovania a headset tu s vami bude pár rokov. No ak u vás peniaze nehrajú žiadnu rolu, možno budete časom pokukovať po niečom bezdrôtovom.

Klady

 • na prvý pohľad kvalitné spracovanie
 • farebný dizajn
 • výborná cena
 • použiteľné aj na PC
 • tvar ušníc sedí presne

Zápory

 • krátky kábel
 • chcelo by to bezdrôtovú verziu
 • pogumovaný plast

Informácie o produkte

Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 300 g
 • Farba: modrá
 • Orientačná cena: 46 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk