Asus ROG Delta RGB Gaming Headset - Recenzia

Asus ROG Delta RGB Gaming Headset - Recenzia

 

Tentoraz ide o ďalší špičkový herný produkt z dielne spoločnosti Asus série ROG, ktorý sľubuje nekompromisný zvuk, špičkovú výbavu a maximálny komfort pri používaní. Cena však nepatrí k tým najnižším. Splnia tak slúchadlá ROG Delta maximálne nároky a očakávania?

Balenie

Balenie môžeme zhodnotiť jedným slovom – špičkové. Krabica zodpovedá štandardu ROG. Slúchadlá sú uložené v peknom pogumovanom plastovom obale, pod ktorým sa nachádza čierna krabička s mikrofónom, užívateľským manuálom a dvoma náhradnými náušníkmi. Slúchadlá sú vybavené USB-C konektorom, obsahujú ale aj redukciu na klasický USB 2.0 konektor, takže s konektivitou by nikto nemal mať žiadny problém. Pozlátené koncovky konektorov sú v tomto prípade úplnou samozrejmosťou.

Dizajn a ergonómia

Dizajn a kvalita vyhotovenia slúchadiel zodpovedá značke ROG, jednoducho bez diskusie. Slúchadlá pôsobia veľmi kvalitne, náušníky aj čelenka sú potiahnuté čiernou kožou a vnútro tvorí pamäťová pena, ktorá skvelo kopíruje tvar uší. Nastavovacie elementy a kĺby pôsobia pevným a kvalitným dojmom a fungujú bez problémov. Povrchová úprava ani lícovanie rovnako nevykazujú žiadne nedostatky. Pri manipulácii s pohyblivými časťami slúchadiel nie je ani náznak vŕzgania a ani po dlhodobom používaní ma na hlave vôbec netlačili, v podstate som ich ani nevnímal. Ergonómia je jednoducho špičková.

Na ľavom náušníku sa nachádza vypínač RGB podsvietenia náušníkov, ovládač hlasitosti a zapája sa doň aj mikrofón. RGB podsvietenie je opäť veľmi pekné, ale podľa môjho názoru je to na slúchadlách úplne zbytočný prvok, pretože keď ich máte na ušiach, tak to, logicky, nevidíte.

Zvuk a používateľské dojmy

Asus sa chváli, že slúchadlá sú vybavené špičkovým ESS 9218 quad DAC prevodníkom s vysokým rozlíšením, ktorý by mal zabezpečovať dokonalý zvuk. Môžem to čiastočne potvrdiť, zvuk je na vysokej úrovni. Výšky a stredy sú jedny z najlepších, aké som mal možnosť v herných slúchadlách zažiť. Troška ma sklamali basy, ktoré som čakal výraznejšie a aj napriek dlhému laborovaniu s nastavením sa mi to nepodarilo zlepšiť. Basy skrátka pôsobili trochu plechovým dojmom. Nemôžem si pomôcť, ale moje 8-ročné Creative X-fi herné slúchadlá „basujú“ podstatne lepšie, čo považujem v tejto cenovej relácii za sklamanie. Jednoznačne ale musím pochváliť špičkové odhlučnenie. Ak máte slúchadlá na ušiach aj na vyšších hlasitostiach, nie je ich do okolia vôbec počuť. To isté platí aj opačne, po nasadení na uši sa ponoríte do herného sveta a úplne prestanete vnímať svoje okolie.

Neoddeliteľnou súčasťou slúchadiel je aj softvér ROG Armoury II. Pomocou neho je možné nastavovať RGB efekty, prípadne nastaviť synchronizáciu s ďalšími zariadeniami. Nastavení režimov zvuku je veľmi veľa, je potrebné pri tom stráviť viac času a všetko vyladiť podľa vlastných predstáv. Osobne som okamžite vypol efekt priestorového zvuku Virtual Surround, ktorý na mňa pôsobil príliš umelo, ale to je o osobných preferenciách. Odpojiteľnému mikrofónu nemám čo vytknúť, je výborný, čo je však dnes v tejto cenovej relácii už štandardom.

Naše hodnotenie

Čo povedať na záver? So slúchadlami som bol spokojný, sú vyrobené zo špičkových materiálov, ich ergonómia je takmer dokonalá a možnosti nastavenia sú veľmi rozsiahle. Zvuk je tiež výborný, až na tie nešťastné basy, ktoré sú jednoducho slabé, a to je pre mňa veľkým sklamaním. Pokiaľ ste ale fanúšikom značky Asus a špeciálne ROG série, myslím, že asi nemáte nad čím premýšľať. Podľa môjho názoru je však možné za cenu 200 eur kúpiť lepší produkt, prípadne niečo ušetriť a dostať za menšie peniaze porovnateľnú kvalitu zvuku.

Klady

  • špičkové spracovanie a použité materiály
  • výborné výšky a stredy
  • výborný mikrofón
  • možnosti nastavenia a aplikácia ROG Armoury II

Zápory

  • slabšie basy
  • vyššia cena

Informácie o produkte

Asus ROG Delta

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 387 g
  • Orientačná cena: 200 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Asus

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk