Ugo bazooka Karaoke - Recenzia

Ugo bazooka Karaoke - Recenzia

 

Dnes predstavíme tento netypický bezdrôtový prenosný reproduktor, ktorý zaujme hlavne nízkou cenou a svojou výbavou - najmä možnosťou karaoke a bluetooth prehrávania hudby priamo z telefónu. Samozrejmosťou je aj FM rádio, možnosť pripojenia USB alebo TF/micro SD karty.

Balenie

Vzhľadom na svoje rozmery prišiel reproduktor zabalený vo väčšej krabici. V balení bolo možné nájsť mikrofón na karaoke, micro USB kábel, popruhy a používateľský manuál. Na moje veľké prekvapenie nie je k produktu vôbec dodávaný nabíjací adaptér, použiť musíte svoj z telefónu alebo reproduktor zapojiť do PC. Ďalšie prekvapenie prišlo pri pokuse reproduktor zapnúť. Najskôr som mal podozrenie, že je vybitá batéria, ale aj po viac ako hodine nabíjania reproduktor stále odmietal fungovať. Zapnúť síce išiel, vydával pravidelné pukavé zvuky a vôbec na nič nereagoval. Musel som si teda počkať na druhý kus, ktorý fungoval po nabití bez problémov.

Dizajn a ovládacie prvky

Reproduktor pôsobí na pohľad robustným dojmom. Predáva sa v čiernom farebnom vyhotovení, membrány sú modrej farby. Z bočných strán vynikne LED podsvietenie, ktoré sa mení podľa rytmu prehrávanej hudby. Reproduktor obsahuje dva 2,5” meniče na prednej strane a jeden 5,5” bočný menič. Celkový udávaný výkon je 16 W. Bočné reproduktorové membrány nie sú ničím chránené, čo je mínus, keďže zariadenie sa snaží prezentovať najmä ako “outdoorové”. Ovládacie prvky sú umiestnené na čelnej strane reproduktora. Výhrady mám tiež k tlačidlu na prepínanie režimov rádia, ktoré je veľmi malé a pri ostatných tlačidlách, ktoré slúžia na ovládanie hudby, jednoducho zanikne. Prepínanie režimov je sprevádzané hlasovým sprievodcom s čínskou angličtinou. Nad tlačidlami je umiestnený malý informačný displej červenej farby, ktorý poskytuje zobrazovanie základných informácií. Dizajn je celkovo možné hodnotiť ako veľmi podarený.

Kvalita reprodukcie a výdrž na batériu

Reproduktor podporuje viaceré režimy, ako je FM rádio, prehrávanie hudby cez USB alebo bluetooth, prípadne cez micro SD/TF kartu. Spárovanie telefónu so systémom iOS/Android je veľmi jednoduchou, pár sekundovou záležitosťou. Kvalita reprodukcie rozhodne nie je dych berúca, práve naopak. Výšky a stredy sú slabé, basy ako-tak fungujú, ich intenzita sa dá aspoň konfigurovať. Na najvyššej hlasitosti v podstate nie je možné reproduktor používať. Celkovo zvuk hodnotím ako podpriemerný. Vzhľadom na cenu, ktorá sa pohybuje okolo 30 eur, je to však pochopiteľné. Najväčšia zábava začína, keď k reproduktoru pripojíte dodávaný karaoke mikrofón. No aby ste niečo v reproduktore počuli, doslova ho musíte strčiť do úst, čo tiež nesvedčí o dobrej kvalite. Pre deti a na zabavenie s rodinou alebo priateľmi je to však skvelá a veľmi zábavná vec, napriek vyššie spomenutému nedostatku. Reproduktor je vybavený 2000mAh batériou a výrobca deklaruje výdrž na jedno nabitie len 3 hodiny. Počas testu na strednej hlasitosti reproduktor pozitívne prekvapil, FM rádio vydržal prehrávať takmer 8 hodín.

Naše hodnotenie

Hodnotenie produktu je v podstate jednoduché. Pokiaľ hľadáte kvalitný zvuk, určite sa budete pozerať po iných značkách, ktoré sa pohybujú v úplne iných cenových reláciách. Pokiaľ ale hľadáte veľmi lacný univerzálny reproduktor, ktorý si môžete zobrať so sebou na stanovačku či na chatu, je to ideálna voľba. Ešte sa s ním aj dobre zabavíte. Za 30 eur asi nebude nikoho trápiť slabšia kvalita reprodukcie zvuku pri tom všetkom, čo tento reproduktor ponúka.

Klady

 • pekný dizajn s LED podsvietením
 • cena
 • funkcionalita
 • karaoke mikrofón je súčasťou balenia
 • výdrž na batériu je väčšia ako je udávané výrobcom

Zápory

 • slabá kvalita zvuku
 • absencia nabíjacieho adaptéra
 • bočné membrány bez ochrany
 • umiestnenie a veľkosť tlačidla na prepínanie režimov

Informácie o produkte

Ugo Bazooka Karaoke 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 175 mm
 • Výška: 175 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 355 mm
 • Hmotnosť: 1900 g
 • Farba: čierna a modrá
 • Orientačná cena: 28 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: UGO

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk