D-Link DCS-8000LH - Recenzia

D-Link DCS-8000LH - Recenzia

 

Počas vašej nočnej šichty sa môže u vás doma všeličo udiať. Napríklad sa niekto rozhodne, že vás vykradne, poprípade vám poškodí majetok. Vy síce doma nie ste, no IP kamery sledujú všetko a v reálnom čase to nahrávajú na cloud. Určite by vám mohlo napadnúť, že takéto riešenie bude veľmi drahé a náročné na údržbu. My vám prinášame recenziu IP kamery DCS-8000LH spoločnosti D-Link, ktorá nezničí váš rodinný rozpočet a navyše ponúka celú paletu funkcií.

Kamera DCS-8000LH prichádza v malej modro-bielej škatuli. Na zovňajšku balenia prezentuje výrobca kľúčové vlastnosti kamery, vnútri pre nás okrem nej nachystal aj manuál, návod na rýchle použitie, napájací adaptér a kartičku s údajmi ako sú MAC adresa a PIN.

Po vybalení zariadenia si všimneme snehobiely valcový tvar kamery. Na prednej strane je umiestnená šošovka 1 MPx progresívneho CMOS senzora s f/2,4. Keďže kamera poskytuje nočné videnie, nájdeme tu aj ICR filter.
Na zadnú stranu je umiestnený microUSB port typu B, ktorý slúži na napájanie.

O prvotné nastavenie sa stará predovšetkým aplikácia mydlink, ktorá je úplne nová. V mojej predošlej recenzii kamery DCS-960L som zaznamenal problémy s prvotnou inštaláciou. Našťastie, v novej aplikácii žiadne problémy neboli a inštalácia netrvala viac než päť minút.

Stačí zapojiť kameru do elektrickej siete, zvoliť možnosť pridania zariadenia v aplikácii, naskenovať konfiguračný QR kód z kartičky a ste pripravení chrániť svoju domácnosť. Na predošlých zariadeniach prebiehala konfigurácia pomocou Wi-Fi, no na tejto novej IP kamere sa konfiguruje už pomocou Bluetooth-u. Aj napriek tomu však budete potrebovať dosah domácej Wi-Fi siete, aby bolo možné obraz vzdialene streamovať.

Spomínaná aplikácia mydlink zhromažďuje všetky zariadenia tejto spoločnosti. Ak sa teda rozhodnete využiť viac zariadení od tohto výrobcu, môžete ich mať všetky pokojne na jednom mieste.

Každé zariadenie disponuje akciami, ktoré môžete konfigurovať. Napríklad ak kamera zaznamená pohyb, odošle vám o tom notifikáciu a navyše odfotí to, čo vidí. Pri viacerých zariadeniach je možné akcie kombinovať. Ak sa stane, že kamera zaznamená zvýšený hluk, okamžite začne nahrávať, spustí alarm a vypne lampy. Možností je naozaj veľa a je len na používateľovi, pre akú kombináciu sa rozhodne.

Niektoré z vyššie spomenutých vlastností ponúka aj táto kamera, konkrétne ide o detekciu hluku a pohybu. Detekciu hluku je možné spúšťať až od istej výšky decibelov, rovnako aj pohyb sa dá monitorovať len v nejakej z oblastí celkového 120˚ videnia kamery.

Kvalita obrazového záznamu, či už cez deň alebo v noci, s použitím infračerveného LED osvetlenia je dostatočná. Aj napriek zvýšenému šumu je nutné podotknúť, že nejde o fotoaparát, ale o IP kameru. Objekty sú teda bezproblémovo rozoznateľné.

Sledovanie záznamu je možné buď v reálnom čase s pomocou mobilného telefónu a aplikácie, alebo offline z mobilného zariadenia. Výstupné rozlíšenie záznamu je 720 p. Nahrávanie na SD kartu podporuje len vyšší model, teda 8100LH, no v tomto modeli ho, žiaľ, nenájdeme.

Naše hodnotenie

Kamera DCS-8000LH je vhodná najmä do interiérov. S denným monitorovaním si kamera hravo poradí a v noci do piatich metrov s IR LED posvietením. Široký záber 120˚ umožní, aby ste videli veľkú porciu monitorovaného objektu. Samozrejmosťou je realtime sledovanie aktuálneho diania a taktiež detekcia pohybu a zvuku.

Klady

  • pomer cena/funkcie
  • ľahká obsluha
  • možnosť realtime sledovania
  • kvalita obrazu
  • mobilná aplikácia

Zápory

  • absencia SD slotu

Informácie o produkte

D-Link DCS-8000LH 2018

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: biela
  • Orientačná cena: 65 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: D-Link

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk