ADATA CW0100 - Recenzia

ADATA CW0100 - Recenzia

 

Dávno, pradávno sú preč tie časy, keď telefóny vydržali celé dni, dokonca aj týždne bez nabíjania. V dnešnom svete plnom výkonných smartfónov je niekedy ťažké prežiť bez nabíjania čo i len jeden hektickejší deň. Samozrejme, existujú možnosti, vďaka ktorým sa častému dobíjaniu zo siete môžete vyhnúť – od kúpy menej výkonného smartfónu s väčšou batériou, cez mobilné kryty so vstavanou batériou, až po externé powerbanky. Pokiaľ ale svoj čas trávite často len na dvoch miestach, napríklad doma a v práci a nemáte v láske zápasenie s káblikmi, práve pre vás sú tu bezdrôtové nabíjačky.

Osobne chovám voči nabíjačkám a najmä káblom silnú antipatiu. Tam, kde sa to dá a tam, kde to neovplyvní funkčnosť, vyvíjam v poslednej dobe stále viac úsilia, aby som prešiel z pevného pripojenia, na bezdrôtové – či už sú to slúchadlá, gamepad na hranie alebo práve nabíjanie. Preto ma veľmi potešila podpora QI Wireless Charging funkcionality na mojom novom súkromnom smartfóne. A ešte väčšiu radosť mi spôsobil fakt, že nám v redakcii na otestovanie pristála novinka od spoločnosti ADATA s menom CW0100 predstavujúca štýlovú bezdrôtovú nabíjačku s podporou všetkých Qi kompatibilných zariadení a so schopnosťou nabíjať silou až 10 W. Mimochodom, pokiaľ váš telefón bezdrôtové nabíjanie priamo z výroby nepodporuje, nemusíte zúfať, existujú jednoduché a vcelku lacné spôsoby, ako túto funkcionalitu do smartfónov pridať.

Obal a jeho obsah

Kompaktná krabička čiernej farby ponúka vďaka svojmu dizajnu základný pohľad na samotnú nabíjačku umiestnenú vnútri, pár informácií o Qi certifikácii, podpore rýchleho nabíjania i to, v akom farebnom prevedení nabíjacia podložka prichádza. Nabíjačka CW0100 sa totiž predáva nielen v bielom variante, ktorý sme mali možnosť otestovať u nás v redakcii, ale je dostupná aj v čiernej farbe pre tých temnejšie ladených jedincov. Okrem nabíjačky a rýchleho manuálu je v balení ešte USB-Micro USB kábel. Mierne zamrzela absencia adaptéra do siete, ktorý je dôležitý najmä pre podporu rýchlonabíjania a plné využitie podložky. Pokiaľ doma nemáte jeden adaptér navyše a budete v obchode dumať nad tým, aký si vziať, určite myslite na to, že by mal byť schopný dodávať päť voltov pri dvoch ampéroch (na adaptéroch je táto informácia väčšinou označená ako Output: 5V/2A).

Prvé dojmy a spracovanie

Vzhľadom na to, že podložka má menšie rozmery, prekvapí svojou vyššou hmotnosťou. Vďačí za to použitým materiálom. Okraj a základ podložky sú vyhotovené z prémiovo vyzerajúcej zliatiny zinku a povrch, na ktorý sa dajú položiť nabíjané zariadenia, je sklo-keramický. Gumená spodná časť podložky zabezpečuje, že nekĺže po stole ani po inom povrchu, na ktorý si ju používateľ položí, navyše, tento materiál je pri bežnom používaní prakticky neviditeľný. Na vrchu je vyobrazené logo Qi v šedej farbe a čierny nápis ADATA sa nachádza na spodnej hrane. Nevhodné čierne písmená mi spočiatku mierne prekážali, pretože rovnaká šedá farba, aká bola využitá v nápise loga, by sa sem dozaista hodila viac, no po chvíli som si na tento nedostatok zvykol. Asi vďaka tomu, že čierne logo bolo zakryté okamžite, keď som na podložku položil mobil a pozornosť od neho počas nabíjania odpútala aj modro-fialová LED dióda indikujúca priebeh nabíjania.

Parametre

Ako som už spomínal na začiatku recenzie, nabíjacia podložka CW0100 sa predáva v čiernom aj bielom variante. S rozmermi 100 x 100 milimetrov sa na ňu bez presahovania nezmestí takmer žiadny moderný smartfón, ale na to táto podložka ani nebola stavaná. Poteší svojou hrúbkou 7,5 milimetra, vďaka ktorej je zariadenie dostatočne tenké, aby na stole neprekážalo, no dostatočne vysoké na to, aby sa z neho dali jednoducho zdvihnúť nabíjané zariadenia. Po stránke vstupu elektrickej energie si CW0100 pýta 5 V/2 A, alebo 9 V/1,67 A a zvládne vydávať maximálne 10 W (čo ale využijú iba zariadenia podporujúce 10W nabíjanie). Qi certifikácia, ktorou podložka disponuje, neznamená iba kompatibilitu so všetkými Qi nabíjateľnými zariadeniami, ale aj schopnosti samotnej nabíjačky. Okrem samotnej schopnosti nabíjať totiž zvládne Adata CW0100 ochranu nabíjaných zariadení množstvom ochranných funkcií. Okrem dynamickej kontroly energie, ochrany proti prepätiu a podpätiu siete a monitorovania teploty zariadenia disponuje CW0100 aj detekciou cudzích objektov ako mincí či iných malých kovových predmetov. Všetky tieto funkcie dohromady znamenajú, že zakaždým, keď nastane situácia, v ktorej by mohlo byť ublížené podložke alebo nabíjanému zariadeniu, výdaj energie sa jednoducho odstaví a neobnoví sa, kým nie je nabíjanie opäť bezpečné.

Jednoduchosť používania a život takmer bez drôtov

Na život s bezdrôtovým nabíjaním sa, podobne ako na iné dobré veci, zvyká veľmi jednoducho. Nakoľko si doma nabíjam mobil vo väčšine prípadov počas noci a nepotrebujem s ním často hýbať, putovala so mnou táto bezdrôtová nabíjačka do práce, kde sa mi omnoho viac hodila možnosť jednoducho na ňu položiť zariadenie bez boja s káblikom. Priznám sa, celkom rád a často hrám na mobile aj výkonnostne náročnejšie hry, takže som bol počas dňa nútený dobíjať jeho baterku pomerne často. Len čo mi ale na pracovnom stole trónila táto podložka, bola otázka dobitia telefónu o dosť jednoduchšia. V minulosti som musel svoj smartfón vždy pripojiť a nevyhnutnosť kábla ma obmedzovala. Zakaždým, keď som odchádzal od pracovného stola alebo mi vyskočila notifikácia či správa, musel som odpájať kábel a následne ho znovu pripájať. Áno, káblom je väčšinou možné nabiť smartfóny rýchlejšie, no niečo vyše troch hodín pre plné nabitie môjho mobilu je stále úctyhodný výkon. Pre niekoho, kto je na takéto fungovanie zvyknutý a nič iné nezažil, to možno bude znieť hlúpo, no ide o naozaj úplne iný pocit. Až taký, že som sa po testovaní tohto produktu rozhodol zadovážiť si bezdrôtovú podložku ako do práce, tak aj na doma. A s cenou pod 20 eur to s najväčšou pravdepodobnosťou bude práve ADATA CW0100.

Naše hodnotenie

ADATA zvládla do naozaj vkusného a kompaktného produktu vtesnať veľký výkon a s plánovanou cenou okolo 19 – 20 eur je model CW0100 veľmi zaujímavou voľbou. Áno, existujú aj konkurenčné modely s podporou rýchleho nabíjania lacnejšie o pár eur, no tie sa na model Adata CW0100 nechytajú po stránke dizajnu. A kúsky od iných spoločností, ktoré vyzerajú ozaj k svetu, sú omnoho drahšie.

Klady

 • kompaktné rozmery
 • skvelý dizajn
 • podpora rýchleho nabíjania
 • systémy ochrany zariadenia

Zápory

 • adaptér do siete nie je súčasťou balenia

Informácie o produkte

ADATA CW0100

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 100 mm
 • Výška: 100 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 7,5 mm
 • Hmotnosť: 148 g
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 18,99 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ADATA

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk