Trust Urban Fyber – Recenzia

Trust Urban Fyber – Recenzia

Potešili sme sa, že ideme testovať sklápacie slúchadlá, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli dobre kompatibilné s viacerými zariadeniami. Po rozbalení nás zaujalo, že sa z nich dá ľahko odobrať kábel, takže ho môžete pri cestovaní dobre ochrániť. Ako dopadli v teste slúchadlá Urban Fyber od Trust?

Design

Tieto slúchadlá sú navrhnuté tak, aby boli skladné, a tým pádom aj skladacie a zároveň štýlové. Vonkajší povrch čelenky a náušníkov je preto textilný, denimový. Vnútro čelenky je z mäkšieho materiálu, aby slúchadlá netlačili na hlavu a povrch náušníkov je z mäkkej, dierovanej koženky v rovnakej farbe. Spoločnosť Trust tieto slúchadlá vyrába vo viacerých farebných verziách, pričom spolu vždy ladí materiál čelenky s kovovými úchytmi náušnikov. Ak sa pozeráte na Fyber slúchadlá ako na módny doplnok, jeho farby si tak viete sami zvoliť a kombinovať s inými doplnkami. Kábel, ktorý k slúchadlám vedie, je odnímateľný, čiže by sa pri prenose zložených slúchadiel nemal zamotať ani zlomiť. Meria však len 1,2 metra, čo vidíme ako trochu nešťastný krok, najmä pri používaní s počítačom, keď vás môže takáto dĺžka limitovať.

Zvuk

Trochu zvláštne je, že výrobca v parametroch neuvádza citlivosť slúchadiel, ale len frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz. Zvuk prechádza cez 40 mm meniče a nepreniká vo veľkej miere do prostredia. Hudba aj efekty znejú čisto a príjemne, bez šumu alebo zastrenia a náš celkový dojem zo zvuku je veľmi pozitívny. Aj pri otázke zvuku však treba spomenúť to, že náušníky sú podľa nás primalé, čo do určitej miery limituje celkový potenciál tohto príslušenstva. Je to však pochopiteľné vzhľadom na to, že si slúchadlá môžete poskladať na cesty – väčšie chrániče na uši by nebolo možné dostatočne sklopiť.

Kompatibilita

Keďže slúchadlá obsahujú 3,5 mm konektor, môžete ich pohodlne pripojiť k počítaču, mobilnému telefónu, tabletu a teoreticky ku akémukoľvek zariadeniu s týmto vstupom. Pomocou malého tlačidla na kábli môžete navyše zapnúť a vypnúť pesničku, ktorá vám hrá. A nielen to. Po dvoch stlačeniach prepnete pesničku, prípadne prijmete alebo zrušíte hovor. Výrobca uvádza, že funkcie sú kompatibilné so systémami iOS, Android a aj s počítačom.

Pohodlie

Spomínali sme materiály, ktorými je potiahnutý povrch slúchadiel tak, aby tlmil zvuky a zabraňoval tomu, aby vás slúchadlá tlačili. V prípade slúchadiel Fyber však problém nespočíva v materiáloch, ale v samotnej konštrukcii. Tá je síce navrhnutá logicky vzhľadom na kompaktnosť nie však vzhľadom na pohodlie používateľa. Čelenka je taká veľká a pevná, že drží tvar až príliš agresívne, takže namiesto toho, aby náušníky chránili uši, tlačia na ne. Ich dierkovaný povrch sa zároveň tlakom čelenky lepí na uši. Po niekoľkých desiatkach minút používania sme slúchadlá museli na chvíľu odložiť nabok, aby si uši oddýchli. Náušníky sa na kovových koľajničkách navyše šmýkajú smerom dole, pretože ich polohu nemôžete nijako zaistiť na mieste. Konštrukcia slúchadiel, nech je akokoľvek ľahká a mäkká, má tendenciu tlačiť používateľa zo strán.

Naše hodnotenie

Slúchadlá pôsobia módne a vyrábajú sa v niekoľkých variantoch. Sú sklápateľné a kompaktné aj vďaka odoberateľnému káblu. Pri počúvaní hudby môžete stlačiť funkcie pustiť/zastaviť pomocou mini tlačidla na kábli a tiež ním môžete prepínať pesničky a prijímať hovory. Prečo sme napriek týmto výhodám dali slúchadlám Urban Fyber také nízke hodnotenie? Nedokážeme odporučiť slúchadlá, konštrukcia ktorých spôsobuje, že vás po krátkom čase budú tlačiť na ušiach. Ide o takú vážnu nevýhodu, že napriek spomínaným výhodám a tiež nízkej cene, ich hodnotíme na 2 hviezdičky.

Klady

  • sklápacia konštrukcia
  • odoberateľný kábel
  • ovládacie tlačidlo na kábli

Zápory

  • veľmi nekomfortné nosenie
  • príliš pevná konštrukcia

Informácie o produkte

Trust Urban Fyber 2018

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 143 g
  • Orientačná cena: 15 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk