Creative Aurvana Trio - Recenzia

Creative Aurvana Trio - Recenzia

 

Spoločnosť Creative na výstave CES 2018 predstavila množstvo noviniek, ale nás momentálne bude zaujímať produkt s názvom Aurvana Trio. Názov vám určite nič nepovie, no ide o slúchadlá patriace do produktovej rady Aurvana a číselné označenie Trio má tiež svoje opodstatnenie. Označuje totiž trojitý hybridný menič, ktorý sa v slúchadlách nachádza. Znie to určite zaujímavo a sľubne, preto poďme rovno na recenziu.

Balenie

Slúchadlá sa predávajú v pevnom plastovom boxe, ktorého spodná časť je čierna a je vložená do papierového obalu. Vrchná časť je priehľadná a pôsobí ako výstavná skriňa, a to doslova. Slúchadlá sú zabalené naozaj luxusne a luxusný je aj obsah balenia. Okrem slúchadiel vnútri nájdete trojicu vymeniteľných štupľov, pričom jedna dvojica je z pamäťovej peny. Spolu so štupľami, ktoré sú na slúchadlách, teda dostanete celkovo štyri rôzne veľkosti štupľov. Ďalej sa v balení nachádza praktické kožené prepravné puzdierko, prepravný jack adaptér do lietadla a technická dokumentácia a návody.

Dizajn, prevedenie

Už predošlá kapitola dáva tušiť, že Aurvana Trio budú štupľové slúchadlá. Puzdro meničov pôsobí športovým dojmom, pričom telo je zhotovené z kombinácie tvrdenej gumy a plastu s matnou a čierno-sivou povrchovou úpravou. Na vonkajšej strane štupľov je nadpis Aurvana. Pre pohodlné a vzhľadné nosenie sú samotné štuple zošikmené.

Slúchadlá majú až 1,2 metra dlhý preplietaný kábel, na ktorom sa nachádza maličké ovládanie s tlačidlom na hovory a na prehrávanie skladieb s integrovaným mikrofónom. Kábel je odnímateľný s MMCX konektorom pre jednoduchú výmenu a prispôsobenie. Slúchadlá sú ľahučké, vážia len 19 gramov.

Technické okienko

Ak neholdujete technickým špecifikáciám, túto časť radšej preskočte alebo sa obrňte dávkou trpezlivosti a slovníkom. Ale nie, žartujem, aj keď je pravda, že možno nasledujúcim riadkom nebudete tak veľmi rozumieť.

V úvode som spomínal, že označenie Trio má svoj zmysel. Trojity hybridný menič totiž obsahuje duálne vyvážené armatúry meničov a 10mm dynamický menič, čo je neodymový magnet s biocelulózovou membránou, pričom vyvážená armatúra super výškového reproduktora má na starosti zreteľnú jasnosť a zvukový štýl; vyvážená armatúra stredového meniča má na starosti hladké a prirodzené vokály a bio-celulózový dynamický basový reproduktor slúži na bohaté, hlboké a presné basy. Modul s dvojitou vyváženou armatúrou pozostáva zo super výškového reproduktora, ktorý bol naladený na poskytovanie detailného vysokofrekvenčného prehrávania so stredovým meničom pre prirodzené vokály. Jednoducho povedané, každý menič má za úlohu reprodukovať len jednu zložku zvuku, pričom menič v štandardných slúchadlách reprodukuje všetky zložky zvuku naraz.

Táto unikátna hybridná kombinácia dvojitých armatúr a dynamického meniča dosahuje optimálnu veľkosť a presný zvukový výkon, ktorý nie je reprodukovaný v bežných slúchadlách do uší. Slúchadlá Aurvana Trio sú schopné dodávať neuveriteľnú čistotu v širšom spektre bez ohľadu na výšky, vokály alebo basy od 5Hz do 40kHz. Slúchadlá Trio majú tiež vlastný dizajn Creative AuraSeal, ktorý ponúka účinnú izoláciu šumu, ktorá blokuje až 98% nežiadúceho vonkajšieho zvuku.

Dojmy z používania

Vďaka trojitému hybridnému meniču sú slúchadlá Aurvana Trio o niečo väčšie ako bežné štupľové slúchadlá, trochu viac možno teda trčia z uší. Ich prevedenie je tomu ale prispôsobené, vďaka zošikmenej úprave v uchu sedia výborne a vďaka štvorici vymeniteľných štupľov sadnú hádam do každého ucha. Veľmi dobré sú štuple z pamäťovej peny, ktoré sa presne prispôsobia vášmu uchu a keďže ide o penu, nebudete ich takmer v ušiach ani cítiť. Keďže jedným z mojich koníčkov je behanie, zobral som slúchadlá „prebehnúť“ sa so mnou a tá hodinka, čo sme spolu strávili pri behu, bola skvelá. Slúchadlá ma vôbec netlačili a konečne som si behanie vychutnal aj po hudobnej stránke.

Dizajn Creative AuraSeal zabezpečuje dokonalú izoláciu od okolitých zvukov, ktorá papierovo eliminuje až 98% vonkajšieho zvuku. Percentuálne to vyjadriť neviem, no môžem povedať, že to naozaj funguje a z okolia nepočujete nič, len hudbu vo vašich ušiach.

No a tá hrá úžasne. Trojica nezávislých meničov je úžasné vyvážená, každá z nich je presne zameraná na svoju jedinú úlohu a vo výslednom zvuku to je počuť. V závislosti od druhu hudby veľmi pekne vyniknú stredy, výšky, ale aj basy. Tie sú vzhľadom na veľkosť slúchadiel na vysokej úrovni. Slúchadlá veľmi dobre reprodukujú či už elektronickú hudbu, popové, rockové skladby, ale aj symfonické skladby. V každom type hudobného žánru vyniknú aj tie najmenšie detaily, ktoré väčšina konkurečných slúchadiel nedokáže vykresliť a počúvanie hudby tak naberá nový rozmer. Veľmi dobrý je aj mikrofón, vďaka ktorému vás pri telefonovaní druhá strana počuje čisto a hlas znie naozaj hodnoverne.

Naše hodnotenie

Čo dodať na záver. Slúchadlá Creative Aurvana Trio ma jednoducho bavia. Nosia sa príjemne, aj keď možno viac trčia z uší, ale veď to predsa nevidíte, netlačia ani po dlhšom používaní a vďaka bohatému príslušenstvu je človek pripravený na všetko. Dizajn Creative AuraSeal zabezpečuje dokonalú izoláciu od okolitých zvukov a vďaka skvelému zvuku si budete počúvanie hudby užívať. Už dlhú dobu tvrdím, takmer všetko, čo vydá spoločnosť Creative, je skvelé a tieto slúchadlá to len potvrdzujú.

Odnímateľný kábel považujem za veľkú výhodu, ale v tomto prípade aj miernu nevýhodu, pretože aspoň u mňa je najslabším článkom. V prvom rade ovládač na prepínanie skladieb s integrovaným mikrofónom pôsobí trochu lacno a kvôli gumenému povrchu kábla by som sa obával jeho poškodenia. Náhrada samotného kábla vás v takom prípade môže vyjsť veľmi draho. Keďže však na recenzovanie máme len obmedzený čas, neviem to posúdiť z hľadiska dlhodobejšieho používania, preto ide len o môj subjektívny názor. Musím ale pochváliť užasnú súhru MMCX kábla a meničov, ktoré spolu dokonale eliminujú šum v skladbách. Palec hore aj za dĺžku kábla 1,2 metra, vďaka čomu vás nebude obmedzovať, aj keď budete mať mobil v nohaviciach a kábel pod bundou. Čo sa ceny slúchadiel týka, odporúčaná cena je uvádzaná na úrovni 250 eur, čo je dosť, momentálne je ale možné minimálne na nemeckej stránke Creative využiť možnosť promo akciu, vďaka ktorej môžete ušetriť stovku.

Klady

 • dizajn, prevedenie
 • obsah balenia
 • odnímateľný kábel s MMCX konektorom
 • dĺžka kábla 1,2m
 • trojica hybridných meničov
 • výborný zvuk

Zápory

 • vyššia cena

Informácie o produkte

Creative Aurvana Trio 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 19 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 250 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk