Creative Chrono - Recenzia

Creative Chrono - Recenzia

 

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá je presvedčená, že rádiobudíky už dávno odišli do zaslúženého dôchodku, zrejme by ste mali zbystriť svoju pozornosť. Spoločnosť Creative sa rozhodla, že všetkých presvedčí o životaschopnosti týchto zariadení, k čomu jej dopomohol model Chrono, ktorý vybavila skutočne kvalitným reproduktorom.

Balenie

Nepochybne, v dnešnej dobe smartfónov nie je núdza o napájacie adaptéry, no aj napriek tomu nás sklamala absencia tohto príslušenstva v balení. Nachádza sa v ňom len kábel s microUSB konektorom a obsiahly manuál, ktorý počas prvých týždňov používania určite oceníte.

Dizajn

Po dizajnovej stránke výrobca stavil na overenú klasiku. „Retro feeling“ posilňuje povrchová textúra aj plastové spracovanie, ktoré je veľmi kvalitné a počas testovania sme nepostrehli vŕzganie ani prípadné nedoliehanie častí konštrukcie. Tá má rozmery 104 x 140 x 58 mm a hmotnosť iba 366 gramov. Bonusom je zvýšená odolnosť voči nechcenému ošpliechaniu vodou podľa špecifikácie IPX5. V žiadnom prípade však neodporúčame vystavovať reproduktor väčšiemu objemu vody, prípadne ponáraniu.

Prednej strane dominuje displej, žiaľ, rozsah jeho jasu nie je dostatočný. Minimálna úroveň môže rušiť niektorých používateľov počas spánku a maximálna úroveň jasu nie je pri silnom slnečnom žiarení dostatočná. Ovládacie prvky sa nachádzajú na vrchnej strane, no uvítali by sme ich podsvietenie alebo aspoň kontrastnejšiu farbu výrezov označujúcich funkciu daného tlačidla. Na vrchu sa rovnako nachádza aj reproduktor, pod ktorým nájdeme pasívny subwoofer.

Konektivita

Existuje množstvo možností pripojenia iných zariadení, čo zároveň vyžaduje trochu cviku, keďže si musíte zapamätať jednotlivé kombinácie tlačidiel. Našťastie, sú prehľadne zobrazené v návode, ktorý by ste si mali pre každý prípad uchovať. K stabilite pripojenia prostredníctvom Bluetooth výhrady nemáme, keďže k výpadkom nedošlo ani pri väčšej vzdialenosti. Ďalšie možnosti prehrávania hudby sú FM rádio, AUX vstup a slot pre pamäťovú kartu microSD.

Zvuk

Dostávame sa k tomu najdôležitejšiemu – zvuku. Tu sa výrobca, ktorý pôsobí na trhu už poriadne dlho, nedopustil žiadnych závažných chýb a reprodukcia zvuku je presne taká, akú deklaroval. Hĺbky sú naozaj prenikavé a vďaka pasívnemu subwooferu sa môžeme tešiť výrazným basom. Do úzadia sa vďaka tomu dostávajú výšky, čo zrejme nepoteší audiofilov milujúcich kvalitné gitarové sóla. Potešila nás hlasitosť, ktorá je dostatočná na ozvučenie stredne veľkej miestnosti (30m²), pri maximálnej hlasitosti však musíte počítať s miernou rezonanciou.

Výdrž

Interná batéria disponuje slušnou kapacitou 2200 mAh a výrobca deklaruje výdrž ôsmich hodín. V našom teste sa podarilo túto métu prekročiť a pri 50% hlasitosti sa batéria ku kritickému bodu dostala až po deviatich hodinách. To platí, ak počúvate hudbu z iného zariadenia prostredníctvom Bluetooth aj pri príjme FM signálu.

Naše hodnotenie

Spoločnosť Creative opäť potvrdila, že dokáže vyrábať kvalitné reproduktory. Zvuk je vzhľadom na veľkosť zariadenia kvalitný, no nedostatky, ako malý rozsah jasu displeja a náročnejšie ovládanie funkčnými tlačidlami umiestnenými na vrchnej strane, mu uberajú z celkového hodnotenia jeden bod.

Klady

 • kvalitný zvuk
 • výdrž
 • kompaktný dizajn
 • zvýšená odolnosť IPX5

Zápory

 • absencia napájacieho adaptéra v balení
 • chýbajúce podsvietenie funkčných tlačidiel
 • malý rozsah jasu displeja

Informácie o produkte

Creative Chrono 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 104 mm
 • Výška: 140 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 58 mm
 • Hmotnosť: 366 g
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk