Creative Muvo 1C - Recenzia

Creative Muvo 1C - Recenzia

 

Bluetooth reproduktor je dnes už povinnou výbavou každého cestovateľa. Trh s týmto typom reproduktorov je ale pomerne veľký a s ním rastie aj dilema pri výbere toho správneho spoločníka na cesty. Dúfame, že naša recenzia modelu Muvo 1C vám rozhodovanie zjednoduší.

Balenie

Kompaktná plastová krabička v sebe okrem samotného reproduktora ukrýva aj napájací kábel s microUSB konektorom a jednoduchý návod na používanie. Jednotlivé piktogramy označujúce kroky počas párovania a ďalších akcií sú zrozumiteľné a zariadenie bez problémov nastaví aj menej technicky zdatný používateľ. Samotná plastová krabička je zároveň vhodná ako ochranné puzdro pri cestovaní, keďže jej prvotné otvorenie nespôsobí aj celkovú deformáciu.

Dizajn

Výrobca distribuuje reproduktor Muvo 1C v dvoch farebných variantách – v čiernej a zelenej. Zatiaľ čo prvá cieli na konzervatívnych používateľov, druhá osloví predovšetkým výstrednejších poslucháčov. Prednú stenu kompletne pokrýva ochranná mriežka meniča s logom výrobcu. V pravej stene sa pod gumovou krytkou nachádza 3,5 mm jack konektor spolu s microUSB konektorom, ktorý slúži na nabíjanie vstavanej batérie s kapacitou 650 mAh. Pasívnemu subwooferu sa ušlo miesto v zadnej stene.

Všetky funkčné tlačidlá sa nachádzajú v hornej stene a máme k nim len jednu výhradu, ktorou je absencia ich podsvietenia. Po dlhšej chvíli používania sa vám síce poradie jednotlivých tlačidiel vryje do pamäti, ale aj počas nášho testovania v horších svetelných podmienkach sme párkrát nedopatrením použili nesprávne tlačidlo. Spomenúť musíme aj odolnosť voči vode a prachu podľa špecifikácie IP66 a veľmi nízku hmotnosť 158 gramov.

Konektivita

Reproduktor je možné k zariadeniam pripojiť cez klasický 3,5 mm jack konektor aj prostredníctvom Bluetooth. Proces párovania je rýchly a skúsení harcovníci ho zvládnu aj bez návodu. Creative Muvo 1C taktiež podporuje režim hands-free.

Príjemne nás prekvapila možnosť vytvorenia stereo sústavy pomocou ďalšieho reproduktora. Reproduktory prepojíte pomocou postupného stláčania určených tlačidiel v návode. Nejedná sa o zložitú operáciu, ale pri prvých piatich párovaniach sa bez návodu neobídete.

Zvuk

Kto by očakával, že v takom malom tele sa môže ukrývať taká sila? Také boli naše pocity pri počúvaní prvej skladby z reproduktora. Maximálna hlasitosť je na veľmi vysokej úrovni a k obávanému skresleniu zvuku dochádza až pri najvyšších úrovniach.

Veľký vplyv na celkovo podaný zvuk má pasívny subwoofer v zadnej stene. Vďaka nemu sú nižšie tóny naozaj výrazné. Trpia tým však výšky a miestami aj stredy, ktoré sú v ústraní. Fanúšikov gitarovej hudby teda výsledný zvuk nepoteší, naopak milovníci trancu si prídu na svoje.

Výdrž

Výrobca udáva 6 hodinovú výdrž a málokedy sa stáva, že ju podhodnotí. V prípade Muvo 1C sa mu to ale podarilo. Počas nášho testovania sme sa ku kritickej kapacite batérie dostali vždy po 7 hodinách pri úrovni hlasitosti v rozmedzí 40-60%. Nabíjanie je vzhľadom na kapacitu batérie (650 mAh) skutočne rýchle a do plnej kapacity sa opäť dostane za necelú hodinu.

Naše hodnotenie

Reproduktor Creative Muvo 1C je vo svojej cenovej kategórii produktom, ktorého kúpou neurobíte chybu. Niekomu môžu prekážať výrazné basy, ale je jasné, že bezdrôtový reproduktor za 25 eur náročného audiofila neuspokojí. Veľkým faktorom je aj odolnosť voči vode a prachu podľa špecifikácie IP66 a nízka hmotnosť 158 gramov.

Klady

 • dizajn
 • ľahká konštrukcia
 • odolnosť voči vode a prachu (IP66)
 • výdrž

Zápory

 • výrazné basy na úkor vyšších tónov
 • absencia podsvietenia funkčných tlačidiel

Informácie o produkte

Creative Muvo 1C 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 93 mm
 • Výška: 67 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38 mm
 • Hmotnosť: 158 g
 • Farba: čierna/zelená
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk