Trust GXT 170 Heron - Recenzia

Trust GXT 170 Heron - Recenzia

 

Spoločnosť Trust aktuálne uviedla na trh novú radu herných myšiek. Do tejto rady patrí aj Trust Heron. Myšky tejto firmy donedávna patrili skôr do kancelárií a gaming bol prenechaný iným firmám, ako napríklad Razer, SteelSeries alebo Logitech. Dokáže však Trust preraziť aj v gamingu?

Balenie

Krabička, v ktorej je myš zabalená, je celkom klasická, ničím výnimočná. Dizajn krabičky sa sústredí na RGB prvky myšky a ukazuje samotnú nastaviteľnosť RGB podsvietenia v softvéri. Obsahom balenia je len myš a návod.

Dizajn

Prvotný pocit pri dotyku myšky je dosť nepríjemný. Povrch je totiž plastový a na ňom je nastriekaná matná drsná farba. Pri dlhšom hraní spôsobuje toto prevedenie nekomfort, ba dokonca vám môže mierne poškriabať pokožku na prstoch a dlani.
V ruke sa myš tiež nedrží dvakrát dobre (okrem toho je myš do mojej ruky malá). Myš skrátka nie je ergonomická, a to preto, že je dizajnovo uspôsobená aj pre pravákov, aj pre ľavákov.

Myš už pri prvom zapnutí začne svietiť všetkými možnými farbami. Po stranách je biely mliečny plast, cez ktorý je vidieť podsvietenie a vytvára zaujímavý efekt. Na vrchu je z medzier vytvorený vzor do tvaru pavučiny. Avšak celkovo dizajn pôsobí lacno a nepohodlne.

Senzor

Základom každej správnej hernej myšky je rýchly senzor, ktorý stíha aj s tými najrýchlejšími reakciami hráča v CS:GO a je zároveň aj dostatočne presný. A práve tu narážam na základný kameň úrazu.

Trust sa rozhodol použiť zastaraný optický senzor, ktorý disponuje zrýchlením 30g a maximálnou rýchlosťou pohybu 80ips. Tieto parametre sú však veľmi nízke, ešte špeciálnejšie pri myške, ktorá stojí 60€. Pri rýchlejšom pohybe do strany sa senzor jednoducho „stratí“ a prestane na okamih reagovať. Fatálna chyba! Pretože najmä pri hernej myške sa vyžaduje precízny senzor, ktorý dokáže registrovať každý pohyb. Len na okraj uvediem, že konkurencia v podobnej cenovej relácii využíva už novšie senzory, ktoré dosahujú maximálnu rýchlosť až 200ips a zrýchlenie 50gs.

Ostatné parametre ako snímková frekvencia v podobe 1000Hz a maximálne DPI až 7000 sú dobré a konkurencieschopné.

Naše hodnotenie

Trust opäť sklamal! To potvrdzuje, že sa tejto značke treba oblúkom vyhnúť. Do myšky Trust Heron vložil zastaraný senzor, ktorý nie je schopný gamingu, no napriek tomu myšku predáva ako tú správnu voľbu pre hráčov. Dizajn je strohý, ničím výnimočný, nudný. Po dlhšom hraní je myš nepohodlná na dotyk, jej povrch nepríjemný na pokožku a myš sa celkovo zle drží v ruke.

Pri cene 60€ Trust Heron neodporúčam a v podobnej cenovej relácii by som poradil hernú myš napríklad od SteelSeries Rival 300 alebo Zowie FK2 – tie využívajú novší senzor a sú komfortnejšie.

Klady

 • dizajn vhodný pre pravákov aj ľavákov
 • nastaviteľné RGB podsvietenie

Zápory

 • nepríjemný povrch
 • nepohodlný tvar
 • pomalý a zastaraný senzor
 • vysoká cena

Informácie o produkte

Trust GXT 170 Heron 2017

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 128 mm
 • Výška: 74 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 41 mm
 • Hmotnosť: 135 g
 • Orientačná cena: 60 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk