Genesis Radon 600 - Recenzia

Genesis Radon 600 - Recenzia

 

V minulosti sme sa už pozreli na zúbok niektorým produktom z dielne spoločnosti Natec. Na trh teraz prichádza s novým headsetom Radon 600, ktorý má poskytovať dokonalú ilúziu virtuálneho priestorového zvuku, vďaka ktorému by mali hráči dokonca dokázať indikovať aj smer nepriateľských krokov počas hrania hier.

Obsah balenia, prvý dojem, konštrukcia

Štýl balenia slúchadiel sa nevymyká z bežných noriem spoločnosti. Na prednej strane krabice, v ktorej prichádzajú, nájdeme ilustráciu slúchadiel, bočná a zadná časť balenia je posiata technickými špecifikáciami.

Vnútri balenia nájdeme kvalitne zabalené slúchadlá, ktoré sú dobre chránené pred možným poškodením počas prepravy. Okrem slúchadiel nájdeme vnútri aj manuál a samolepky.

Na prvý pohľad sú slúchadlá dobre spracované a žiadne nedokonalosti nebadať. Tvorí ich čierna celoplastová konštrukcia s výnimkou maličkých mriežok na bokoch slúchadiel, cez ktoré presvitá červené, podsvietené logo spoločnosti.

Hlavový most je výškovo dostatočne prispôsobiteľný pre každého, a to hlavne vďaka tomu, že sa zväčšuje podľa potreby. Je tvorený z akejsi imitácie kože a je aj celkom ohybný, čo zaisťuje ešte lepšiu prispôsobivosť.

Kábel dlhý 2 metre je opletený po celej svojej dĺžke červeno-čiernym látkovým opletom. Trochu sa zvykne skrúcať, no s menšou snahou si s tým ľahko poradíte.

Konštrukčne sú slúchadlá ľahké, nevážia ani 350 gramov. Aj napriek plastu, ktorý tvorí ich prevažnú časť, sú pevné a pôsobia spoľahlivo.

Zvukový prejav, mikrofón

Na stránke spoločnosti Natec/Genesis nešetria superlatívmi o dokonalom zvukovom prednese týchto slúchadiel. Ja si však myslím, že trochu prestrelili, keďže zvuk sprostredkováva jeden pár 50mm meničov. Začnem tým pozitívnym, teda stredmi a výškami, keďže tie sú príjemne vyvážené. Akosi mi však chýba basová zložka. Bas je značne potlačený a trochu plechový. Ak si ale v ekvalizéri zvýšite spodné frekvencie, určite začne prejavovať svoju prítomnosť.

Celkovo je zvuk trochu nevyvážený, chvíľka ladenia v ekvalizéri však dokáže priam zázračné úpravy.

Virtuálny 7.1 zvuk taktiež nie je žiadnou výhrou. Podľa slov výrobcu slúchadlá garantujú používateľovi schopnosť rozoznať kroky nepriateľov v kompetitívnych hrách. Ja však takýto názor nezdieľam, keďže zvuk sa mi zdal trocha tlmený, jednotlivé kanály sa zlievali do seba a bolo pre mňa skutočne ťažké rozoznávať pozíciu nepriateľov.

Aj napriek zvukovému prejavu, ktorý v skutočnosti nie je až taký úžasný, kvality mikrofónu sa pohybujú niekde úplne inde, preto je nutné podotknúť, že je skutočne perfektný. S naozaj jemným šumom sníma kvalitný záznam, ktorý sa bude spoluhráčom iste príjemne počúvať. Funkcia potlačenia okolitých ruchov funguje taktiež na veľmi dobrej úrovni.

Softvér

Programové vybavenie patriace k slúchadlám si môžeme stiahnuť priamo zo stránok výrobcu. Trochu prekvapivé ale je, že softvér nepochádza z dielní tej istej spoločnosti ako slúchadlá, hoci pri iných produktoch sme na to zvyknutí.

Popravde, je softvér na prvý pohľad extrémne obmedzený a ponúka len zmenu hlasitosti. Trvalo mi veľmi dlho, kým som prišiel na to, že ak kliknem v softvéri pravým tlačidlom, môžem nájsť dodatočné nastavenia. Rovnaké možnosti sa dajú upraviť aj priamo vo Windowse cez konfiguráciu zvuku.

Konfigurovať môžeme ekvalizér, virtuálny zvuk, prostredie zvuku a zvýšiť výšku. Osobne si myslím, že posledné dve zmienené nastavenia sú maximálne zbytočné pre herné slúchadlá.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Radon 600 od spoločnosti Natec nie sú vôbec zlým počinom. Myšlienku je ale potrebné dotiahnuť dokonca, čo sa výrobcovi v tomto prípade úplne nepodarilo zrealizovať. Našťastie, väčšina chybičiek sa dá opraviť jednoduchým vylepšením softvéru. Aj napriek jemne nevyváženému zvuku ide o dobré herné slúchadlá, ak však túžite po dokonalom 7.1, tak by ste mali hľadať inde.

Klady

  • konštrukcia
  • dizajn
  • stredy a výšky
  • mikrofón

Zápory

  • slabá basová zložka
  • neprehľadný softvér
  • virtuálny 7.1 zvuk

Informácie o produkte

Genesis Radon 600 2017

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Orientačná cena: 30 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec/Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk