BML GameGod Phalanx - Recenzia

BML GameGod Phalanx - Recenzia

Prednedávnom ste si mohli prečítať recenzie headsetov od BML, ktoré sme uverejnili na našej stránke. Po modeloch Brusier a Rusher prišiel tentoraz rad aj na Phalanx – ich príbuzného. Ide o headset, ktorý je konštrukčne subtílny, takže ak si ho chcete denne nosiť do školy či práce, bude sa vám tento model skutočne hodiť.

Vzhľad a konštrukcia

Napriek tomu, že slúchadlá patria medzi tie menšie modely, ich konštrukcia je spevnená kovom, takže by mali mať potenciál na dlhšiu životnosť. Drsnejšie zaobchádzanie však už zrejme nezvládnu, keďže náušníky sú prichytené pomerne tenkým kovom. Ich plus však je, že je možné sklápať ich podľa horizontálnej osi, čo treba skutočne oceniť.

Na ľavom náušníku nájdete sklopný mikrofón, ktorý má ohybné telo a pohybuje sa skokovo. To považujeme za výhodu, keďže takto mikrofón lepšie drží v polohe, ktorú si používateľ nastavil. To platí aj pri náhodnom brnknutí do mikrofónu. Drží, a to je dobre.

Celkom sa nám páči imitácia kožených krytov z vonkajšej strany náušníkov. Že ide o plast, zistíte až dotykom. V oblasti komfortu ide však len o priemerný headset. Výstelka náušníkov a mostíka ničím nevyniká a, pravdupovediac, mohla byť aj hrubšia.

Pochvalu si zaslúži ovládač in-line, ktorý je zhodný s ovládačom modelu Bruiser. Je síce trochu väčší, no vďaka jeho tvaru viete ovládanie hlasitosti nahmatať bez toho, aby ste sa počas hry museli pozrieť. Regulačné koliesko pritom funguje trochu nelogicky, keďže hlasitosť sa v tomto prípade pridáva smerom nadol, no na druhej strane sa pohybuje pekne plynulo, čo nebýva samozrejmosťou.

Okrem regulácie hlasitosti ovládač ukrýva tiež posuvný vypínač mikrofónu, ktorý oceníte pri odbehovaní si od hry alebo v prípade, že si chcete zachovať drsný imidž a nechcete, aby vaši spoluhráči počuli, že vaša mamička prišla do izby a volá vás k hotovému obedíku.

Kábel modelu Phalanx je dostatočne dlhý, má ochranné opletenie a na konci má separované konektory na mikrofón a slúchadlá s pozlátenými koncovkami.

Ako vám to znie?

Headset GameGod Phalanx má 40mm meniče a dokáže vyvinúť veľmi slušnú hlasitosť. Frekvenčný rozsah od 20Hz do 20kHz znie ako dostatočne široký, no v praxi spadá zvuk slúchadiel do priemeru. Basová zložka je síce výrazná, no stredy a výšky v nej mierne zanikajú.

Netreba však prepadnúť panike, všetko sa dá napraviť ekvalizérom. Pokiaľ sa nepovažujete za hudobného fajnšmekra, bude vám zvukový prejav headsetu vyhovovať, keďže je naladený na použitie v hrách. Skreslenie je pri vysokých hlasitostiach iba minimálne a reprodukcia je čistá.

Galéria

Naše hodnotenie

BML GameGod Phalanx je model pre takého hráča, ktorý uprednostňuje hlavne vysokú mobilitu a kompaktnosť konštrukcie. Slúchadlá sú ľahké a treba oceniť výborne zvládnutý mikrofón s frekvenciou až do 16kHz. Skutočne sa nám páči ovládač in-line, ktorý má plynulú reguláciu hlasitosti. Pritom je možné ľahko ho nahmatať v tme a nechýba mu ani vypínač mikrofónu. Rezervy sme našli v oblasti komfortu a zvuk by sme kvalitatívne zaradili do priemeru tejto triedy. Dôležitý je aj pomer ceny a poskytnutého úžitku, ten je však pri modeli Phalanx skutočne dobrý.

Klady

 • kompaktná, ľahko prenosná konštrukcia
 • spevnenie kovom
 • sklopné náušníky
 • dobre zvládnutý mikrofón
 • šikovný ovládač in-line
 • slušné basy

Zápory

 • len priemerný komfort
 • rezervy v oblasti stredov a výšok
 • trochu nelogické ovládanie hlasitosti

Informácie o produkte

BML GameGod Phalanx 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 180 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: BML

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk