Genesis Xenon 200 - Recenzia

Genesis Xenon 200 - Recenzia

 

Spoločnosť Genesis má vo svojom portfóliu pomerne veľké množstvo rôznych herných myší. Medzi ne patrí aj recenzovaný model Xenon 200, ktorý sa chváli optickým snímačom, RGB podsvietením, no aj priaznivou cenou.

Balenie

Myš k nám dorazila v štandardnom balení. Obsah krabičky je pomerne strohý, okrem samotnej myšky sa v nej nachádza len krátky manuál, nálepky s logom Genesis a ako bonus pribalil výrobca G2A.com kupón v hodnote 1,50€.

Dizajn a konštrukcia

Svojím dizajnom sa myš od konkurencie príliš neodlišuje, to sa však dá povedať o takmer každej hernej myši. Jej tvar ju predurčuje pre pravákov. Síce je v núdzi možné používať ju aj ľavou rukou, ľaváci by však mali porozmýšľať nad iným modelom. Na ľavej strane myši sa nachádza gumová protišmyková plôška, DPI indikátor, dvojica programovateľných tlačidiel (dopredu a späť) a "Sniper" tlačidlo (takisto programovateľné). Na hornej strane sa okrem štandardnej dvojice tlačidiel a kolieska nachádza tlačidlo na zmenu režimu a tlačidlo na zmenu DPI. Celkový dizajn dopĺňajú rôzne plôšky s RGB podsvietením.

Konštrukcia myši pôsobí až na jednu výnimku relatívne dobre. Náš recenzovaný kus totiž dorazil so zasekávajúcim sa kolieskom. Na myši sa uvoľnila malá PCB doska s LED diódou osvetľujúcou koliesko, ktorá sa o neho pri pohybe zasekávala. Výrobca nás uistil, že s takýmto problémom sa ešte nestretol a že ide len o chybu konkrétneho kusu. Pravdepodobne ide len o poškodenie v dôsledku tvrdého zaobchádzania pri preprave, no aj tak v nás konštrukcia myši zanechala zmiešané pocity. Xenon 200 disponuje optickým snímačom Avago 5050 navrhnutým primárne pre kancelárske použitie a kompaktné myši. Napriek tomu nás ani raz nenechala v štichu.

Softvér

K myši je možné zo stránky výrobcu stiahnuť dodatočný softvér, pomocou ktorého prestavíte ktorékoľvek tlačidlo na množstvo funkcií, vrátane kombinácie tlačidiel, zmeny DPI či multimediálnych funkcií ako napr. zvýšenie hlasitosti alebo otvorenie emailového klienta. Ďalej možno nastaviť rôzne parametre myši ako Polling rate, senzitivitu, rýchlosť scrollovania, jednotlivé úrovne rozlíšenia či jej podsvietenie. Vybrať si môžete z 3 režimov, a to statická farba, "dýchanie" jednej farby a režim Neon (prechod celou RGB škálou). Podsvietenie je takisto možné aj vypnúť.

Na výber sú 3 plne nastaviteľné režimy. Jednoducho teda prepnete napríklad medzi FPS profilom, DoTA profilom a multimediálnym profilom. Myš sa však dá použiť aj bez tohto dodatočného softvéru a vďaka jej zabudovanej pamäti ho už po úvodnom nastavení ani nebudete potrebovať.

Naše hodnotenie

Genesis Xenon 200 disponuje skvelým pomerom ceny a výkonu. Vďaka jej ergonomickému tvaru sa dobre drží aj pri dlhšom používaní, 7 programovateľných tlačidiel uspokojí väčšinu herných a multimediálnych potrieb a RGB podsvietenie jej dodáva moderný šmrnc. Toto všetko dostanete za veľmi priaznivú cenu.

Klady

 • skvelý pomer cena/výkon
 • RGB podsvietenie
 • ovládací softvér

Zápory

 • nič závažné

Informácie o produkte

Genesis Xenon 200 2017

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 76 mm
 • Výška: 124 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 44 mm
 • Hmotnosť: 106 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 15 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk