BML S-series S7 - Recenzia

BML S-series S7 - Recenzia

Leto. Čas dovoleniek, stanovačiek, výletov, chatovania. Pri každej z týchto príležitostí svoje miesto nájde aj hudba, nie všade je však možnosť pripojenia k elektrickej sieti. Tento problém vie vyriešiť externý reproduktor so zabudovanou batériou, napríklad aj ten z dielne BML, s označením S7.

Balenie

Balenie je pomerne jednoduché. Reproduktor je umiestnený v obyčajnej papierovej škatuľke, ktorú zdobí obrázok reproduktora a zopár informácií o jeho funkciách. Vnútri sa okrem reproduktora nachádza technická dokumentácia, 80 cm dlhý, prepojovací 3,5mm jack-jack kábel a rovnako dlhý prepojovací microUSB-USB kábel.

Dizajn, prevedenie

Čo sa týka dizajnu, ten je celkom zaujímavý a vydarený. Reproduktor má tvar zaobleného hranola s rozmermi 220x70x70mm a hmotnosťou 626g. Telo S7-čky je ladené do sivej farby, prednú časť tvorí šedá perforovaná mriežka a vrchný panel s ovládacími prvkami je čierny. V spodnej časti sa po krajoch nachádzajú gumené protišmykové podložky, tie sú zase antracitovej farby. V zadnej časti nájdete vstupy a výstupy pre zariadenia.

Prevedenie reproduktora je plastové a pôsobí celkom solídnym dojmom. Trošku by sa možno dalo popracovať na prevedení ovládacieho panela na vrchnej časti, no od reproduktora v jeho cene nemôžem mať také vysoké očakávania, resp. nároky.

Konektivita

Veľmi príjemným prekvapením je konektivita S7-čky. Tá zahŕňa širokú paletu možností prehrávania. V zadnej časti sa nachádza AUX port, pre prepojenie reproduktora s hocičím, čo má 3,5mm jack. Ďalej sa tu nachádza slot pre microSD kartu, USB slot pre USB kľúče a microUSB slot, ktorý je určený pre dobíjanie reproduktora. V zadnej časti je taktiež umiestnené prepínacie tlačidlo, pomocou ktorého reproduktor zapnete alebo vypnete. BML S7 dokáže hudbu prehrávať aj bezdrôtovo prostredníctvom technológie Bluetooth vo verzii 3.0, pričom výrobca udáva dosah až 15m.

Čo sa týka hudobných formátov, reproduktor zvláda prehrať formáty mp3, wma, ape, flac a wav.

Ovládacie prvky

Ovládacie prvky sú umiestnené v rámci čierneho panela na vrchnej časti reproduktora. Nachádza sa tu celkovo šesť tlačidiel, pričom niektoré z nich plnia viac funkcií.

Prvé z nich obsahuje piktogramy play, pause a telefón, pričom okrem klasického pozastavenia a spustenia skladby môžete pri bluetooth režime pomocou tohto tlačidla prijímať a ukončovať hovory. V režime rádio pomocou neho zase spustíte vyhľadávanie a ukladanie staníc.

Na druhom tlačidle je nápis mode. Pomocou neho prepínate medzi jednotlivými režimami v poradí čas – dátum – budík – bluetooth – mp3 – fm rádio – line in. Režimy spoznáte pomerne jednoducho, nakoľko na displeji sa zobrazujú ako „blue“, prípadne frekvencia v podobe „xx.x“, aktuálny čas je zase zobrazený číslicami, pričom hodiny a minúty sú rozdelené pomocou blikajúcej dvojbodky.

Ďalšie dve tlačidla obsahujú šípky vľavo a šípky vpravo, pričom pomocou nich prehrávate predošlú/nasledujúcu skladbu, v režime rádia zase nimi prepínate stanice, prípadne ich podržaním pretáčate skladbu dopredu/dozadu.
Posledné dve tlačidlá slúžia pre reguláciu hlasitosti, jedno tlačidlo ju znižuje a druhé zvyšuje.

Funkcie

Použitie reproduktora je v zásade jednouché. Stačí len zapojiť konkrétne médium a preklikať sa k nemu pomocou tlačidla mode. Pokiaľ nepoužívate stále jedno médium, začne to byť otravné, pretože sa budete musieť večne preklikávať k tomu správnemu vstupu. V tomto smere mi tu veľmi chýba automatická identifikácia a voľba vstupu. Párovanie reproduktora v režime bluetooth s vaším telefónom či tabletom je našťastie jednoduché, stačí sa pomocou tlačidla mode preklikať na režim bluetooth (na displeji je zobrazený textom „blue“) a vo vašom zariadení vyhľadať reproduktor, ktorý je označený ako BML S7.

V S7-čke nechýba rádio a budík, pričom budík je zaujímavý tým, že ako melódiu si môžete vybrať vlastnú skladbu. Potrebujete k tomu ale microSD kartu, na ktorej vytvoríte priečinok s názvom alarm a do neho vložíte vašu obľúbenú skladbu, ktorou vás následne bude budík budiť. Pokiaľ by ste sa rozhodli používať reproduktor ako budík, oceníte displej, pomocou ktorého budete mať v noci prehľad o čase.

Zvuk, batéria

BML S7 obsahuje stereo reproduktory s výkonom 10W. Ich hlasitosť je dostatočná na ozvučenie stredne veľkej miestnosti. Treba však rátať s tým, že čím vyššia hlasitosť, tým väčšie vibrácie reproduktora a väčšia degradácia zvuku. Trošku ma prekvapil rozdiel v hlasitosti pri rôznych typoch vstupov. Ak prehrávate hudbu z mobilného telefónu cez jack kábel, reproduktor hrá dosť potichu, no ak zapnete prehrávanie cez bluetooth, hlasitosť sa zvýši približne dvojnásobne. Kvalita zvuku je vzhľadom na cenu dobrá, pričom zvuk je vyvážený.

Zabudovaná batéria poskytuje dobu prehrávania až 6 hodín, ktorá závisí od hlasitosti prehrávania. Jej plné dobitie trvá približne 5 hodín. Škoda, že reproduktor nepodporuje možnosť zapojenia do siete pomocou klasického sieťového adaptéra, nakoľko jedna z jeho funkcií je rádiobudík a neustále dobíjanie môže byť nepraktické.

Naše hodnotenie

Veľa muziky za málo peňazí. Či už z hľadiska podareného dizajnu až po množstvo vstupov a funkcií. Čo sa nejakých negatív týka, ja osobne by som privítal možnosť napájania z elektrickej siete, keďže jedna z funkcií S7-čky je rádiobudík a bolo by komfortnejšie ho mať pripojené v sieti, aj keď pripúšťam, že do siete môžete reproduktor zapojiť cez USB nabíjačku. Miernu výhradu mám voči výdrži batérie, ktorá by mohla byť možno o trochu vyššia, no aj napriek tomu, ak hľadáte podobný reproduktor a nemáte hlboko do vrecka, model S7 od spoločnosti BML určite odporúčam.

Klady

 • dizajn, prevedenie
 • cena
 • funkcie

Zápory

 • výdrž batérie

Informácie o produkte

BML S-series S7 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 220 mm
 • Výška: 70 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 70 mm
 • Hmotnosť: 626 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 34,9 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: BML

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Simona Beňová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk