TP-Link Archer C25 - Recenzia

TP-Link Archer C25 - Recenzia

 

Dnešný svet plný drahých počítačových komponentov, periférií a príslušenstva ponúka tonu pridanej funkcionality, ktorú ale zákazník nikdy nevyužije, a tak je prekvapivé naraziť na kvalitný produkt, ktorý ponúka všetky základné funkcie a stojí asi toľko koľko jedna mesačná faktúra za internet.

Spoločnosť TP-Link má vo svojom portfóliu aj výkonné zariadenia, čomu, samozrejme, zodpovedá aj ich cena. Taktiež ponúka aj základné modely routerov, prístupových bodov či extenderov bez tony bonusovej funkcionality. Taký je aj dvojpásmový router Archer C25 AC900, ktorý sľubuje stabilný výkon v menších domácnostiach za cenu, ktorá začína už pri sume 30€.

Obal a jeho obsah

Samotný obal je ladený do už tradičnej bielo-zelenej farby, ktorú v TP-Linku používajú pre svoje základnejšie modely. Vnútri obalu sa nachádza router pýšiaci sa štyrmi anténami v kombinácii bielej a šedej farby, ktorý by nemal byť nápadný ani v bežnom byte, ani v modernejšej domácnosti. Pri zariadení sa ešte nachádza pár brožúrok, RJ45 LAN kábel a napájací adaptér. Zariadenie samotné je naozaj prekvapivo ľahké, ale to je už dané menším výkonom, ktorý znamená menej komponentov a menšiu nutnosť chladenia.

Avizované parametre

Ako už môže meno zariadenia napovedať, ide o router sľubujúci prenosové rýchlosti až 900Mbps. To ale nie je také jednoduché dosiahnuť, nakoľko rýchlosť až do 450Mbps môže tiecť cez tri antény poskytujúce 2.4GHz pásmo a rýchlosť až 433Mbps cez štvrtú anténu obstarávajúcu 5GHz pásmo. Pri testovaní sa rýchlosti prenosov pohybovali v okolí 400Mbps, ale stabilnejšie výsledky som dosiahol len s 2.4GHz pásmom. Pri 5GHz pásme som mal menšie problémy s kolísaním signálu a výkon tohto routeru si tiež nevedel poradiť s pevnými prekážkami medzi zariadeniami. Do malého bytu alebo otvorenejších obytných priestorov ale určite postačí.

Inštalácia a softvér

K používateľskému rozhraniu TP-Link zariadení v praxi nie je veľa čo povedať. Nie preto, že by tam toho nebolo veľa, ale skôr preto, že keď niečo funguje a jeho používanie je jednoduché, ďalšie slová už jednoducho nie sú potrebné. Celá inštalácia nezaberie viac ako pár minút, a to vďaka jednoduchému návodu a prehľadnému menu. Následné upravenie nastavení zvládne aj starší rodinný príslušník navigovaný cez telefón.

Naše hodnotenie

Od zariadenia, ktoré stojí menej ako 30 eur som toho naozaj veľa neočakával. Archer C25 ma však veľmi príjemne prekvapil a hoci v niektorých smeroch ako napríklad stabilita 5GHz signálu mierne pokrivkáva, zvláda bežnú prevádzku rovnako dobre ako oveľa drahšie produkty. Podpora dvoch pásiem aj najnovšieho Wi-Fi 802.11ac štandardu je veľmi príjemným bonusom, takže pokiaľ nepotrebujete bleskovú odozvu a prenášať tony dát či iba hľadáte kvalitné zariadenie ku staršiemu rodinnému príslušníkovi, Archer C25 sa postará ako o internet, tak aj o pohodu vo vašej peňaženke.

Klady

 • cena
 • podpora 802.11ac štandardu
 • stabilné 2.4GHz pásmo

Zápory

 • menšie problémy s výkonom 5GHz pásma

Informácie o produkte

TP-Link Archer C25 2017

 • Kategória: Prepínače a smerovače
 • Operačný sytém: Vlastný
 • Šírka: 230 mm
 • Výška: 144 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 37 mm
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 26 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TP-Link

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk