HyperX Cloud Revolver S - Recenzia

HyperX Cloud Revolver S - Recenzia

 

Už je to viac než rok, čo sa nám do redakcie dostal headset HyperX Cloud Revolver. Dnes tu však máme jeho nástupcu Revolver S, ktorý ako prvý herný headset prináša Plug &Play priestorový zvuk 7.1 Dolby Surround. Pozrite sa, ako si viedol v našom teste!

Balenie

Po odsunutí tenkého obalu a následnom otvorení škatule vás privíta samotný headset spolu s externou zvukovou kartou disponujúcou 2,2-metrovým USB káblom, oba dokonale ochránené mäkkou penou. V balení nájdete aj používateľskú príručku, odnímateľný mikrofón v samostatnej priehradke a 2-metrový PC adaptér s dvojicou 3,5mm Jackov. Na spodnej strane vieka sa nachádza uvítací prejav ako do nejakého exkluzívneho klubu. HyperX jednoducho vie ako spraviť dobrý prvý dojem.

Kompatibilita

Headset je možné pripojiť pomocou troch metód. Buď priamo káblom zo slúchadiel s pomocou jediného 3,5mm Jacku, s pomocou 2-metrovej redukcie s dvojicou 3,5mm Jackov (slúchadlá + mikrofón) alebo s pomocou pribalenej externej USB zvukovej karty. Výrobca udáva kompatibilitu s PC, Xbox One, PS4, Wii U, Mac a mobilnými zariadeniami. Nie na všetkých týchto platformách však môžete využiť všetky 3 spôsoby pripojenia. Ku konzole PS4 headset pripojíte len priamo z headsetu alebo cez USB zvukovej karty, Xbox One spolu s mobilnými zariadeniami podporujú len pripojenie priamo z headsetu.

Dizajn a konštrukcia

HyperX Cloud Revolver S zaujme, podobne ako jeho predchodca, mohutným oceľovým mostom. Ten slúchadlám dodáva nielen pevnosť a odolnosť, ale aj vkusný vzhľad. Je dostatočne pružný a ohybný, aby príliš netlačil, no aj dosť pevný na to, aby vám slúchadlá zostali na ušiach aj pri prudších pohyboch. Myslíme, že HyperX s ním trafili do čierneho. Jedinou jeho potenciálnou nevýhodou sú typické kovové vibrácie, ktoré do slúchadiel prenáša pri náraze či šuchnutí rukou. To ale bude problém len vtedy, keď máte vo zvyku do niečoho neustále narážať. Pod kovovým mostom sa nachádza samostatný hlavový mostík potiahnutý mäkkou kožou. Pri nosení udržiava rovnomerný tlak na celej svojej ploche a vďaka výplni z pamäťovej peny napomáha vysokému komfortu aj pri dlhšom nosení.

Celý headset sa tiahne v matnej čiernej farbe doplnenej sofistikovaným bielym prešívaním na koženom oblúku a bielymi detailmi a logom HyperX na vonkajších stranách mušlí. Ich spojenie s rámom dovoľuje ich naklonenie do každej strany, vďaka čomu sadnú slúchadlá hádam každému. Samotné náušníky sú vyrobené z pamäťovej peny potiahnutej kožou. Vzhľadom k ich veľkosti, ktorá je daná mohutnými 50mm meničmi, dokážu hravo obklopiť aj väčšie uši a prispôsobiť sa tak každému, kto si ich nasadí. Veľmi príjemne nás prekvapila aj pomerne nízka hmotnosť headsetu. Ani pri dlhšom používaní sa neprejavili známky svalovej únavy či akéhokoľvek iného nepohodlia.

Virtuálny Dolby 7.1 Surround zvuk headsetu dodáva spomínaná externá zvuková karta. Príjemným prekvapením bolo jej používateľsky prívetivé Plug &Play pripojenie, väčšina konkurenčných headsetov predsa len vyžaduje nejakú softvérovú aplikáciu. Na aktiváciu Surround zvuku alebo stíšenie mikrofónu stačí len stlačiť príslušné tlačidlo, ktoré sa pri aktivovaní rozsvieti červenou farbou. Zvuková karta ďalej disponuje kolieskami na ovládanie hlasitosti zvuku a mikrofónu a tlačidlom slúžiacim na zmenu režimu ekvalizéra. Na výber sú 4 možnosti - vypnutý ekvalizér (jediná možnosť pri zapnutom Dolby Surround), vokálový ekvalizér, plochý ekvalizér a ekvalizér pre zosilnenie intenzity basov.

Zvuk

Rovnako ako pôvodný Revolver disponuje aj Revolver S dvojicou 50mm meničov. Tie headsetu dodávajú neskutočne kvalitný zvuk bohatý na celú frekvenčnú škálu. Vďaka jeho čistote je aj počas tých najhektickejších momentov každý jeden zvuk ľahko rozoznateľný, nie je problém rozoznať hlasy od výbuchov či streľby na pozadí.

Z priestorového ozvučenia headsetu však máme zmiešané pocity. Pri podporovanom videu a hrách je úplne zreteľne rozoznateľné, odkiaľ daný zvuk prichádza. Viete presne určiť, z ktorej strany k vám prichádza auto, kde práve vybuchol granát či na ktorom strome práve kráka vrana. Zamrzí však strata inak vynikajúcej kvality a čistoty zvuku. Zvuky znejú vzdialene, s ozvenou, akoby ste mali hlavu v nejakej nádobe. Dá sa na to však zvyknúť a najmä pri open-world hrách priestorový zvuk nádherne dotvára atmosféru veľkého a živého sveta.

Odnímateľnému mikrofónu nie je čo vytknúť. Kvalita zvuku je vynikajúca, hlas jasne zrozumiteľný a vstavaná funkcia potlačenia šumu sa postará o akékoľvek nežiaduce zvuky.

Galéria

Naše hodnotenie

Slúchadlá v nás zanechali veľmi dobrý dojem. Vysokú úroveň komfortu pri nosení dopĺňa vynikajúca kovová konštrukcia a páčivý dizajn. Špičkové 50mm meniče slúchadlám dodávajú skvelý vyvážený zvukový prejav. Jediné, čo nám na headsete prekáža, je jeho cena. Pôvodný HyperX Cloud Revolver, ktorý je s Revolverom S až na chýbajúci priestorový zvuk takmer identický, sa v našich obchodoch dá zohnať už od 100€. Ak ste však ochotní priplatiť si 50€ za virtuálny 7.1 priestorový zvuk, tak je HyperX Cloud Revolver S veľmi dobrou voľbou.

Klady

  • Pohodlie pri nosení
  • Odolná konštrukcia
  • Plug &Play 7.1 Dolby Surround

Zápory

  • Cena

Informácie o produkte

HyperX Cloud Revolver S 2017

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 160 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Kingston

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk