Genesis GX58 - Recenzia

Genesis GX58 - Recenzia

 

Poľská spoločnosť Natec sa pomaly dostáva do povedomia slovenských zákazníkov. Jedným z jej produktov je aj herná myš Genesis GX58 určená najmä pre menej náročných herných nadšencov.

Myš je zabalená v peknej čierno-červenej papierovej škatuľke. Na prednej strane nájdeme vyobrazenie myši a po bokoch technické údaje. Vo vnútri balenia nájdeme samotnú myš, návod na prvé spustenie, inštalácie prídavného softvéru a náhradnú súpravu teflónových pojazdov.

Myš je celá tvorená z čierneho plastu s matnou povrchovou úpravou. Nájdeme na nej osem programovateľných tlačidiel. Tlačidlá sú veľmi dobre umiestnené. Prehmatávanie je nutné len pri zmene DPI. Ich odpor je primeraní, až na „Aim Control“ tlačidlo, ktoré sa nachádza na ľavej strane pod bočnými tlačidlami. To si žiada až príliš silný stisk. Myš je veľká a vhodná aj pre „veľkorukých“ hráčov. Drží sa pohodlne, najmä vďaka výbornému tvarovaniu, ktoré poskytuje dobré uchopenie, takže nehrozí, že by myš v ruke „lietala“. Navrchu GX58 nájdeme maličký výklenok, z ktorého presvitá podsvietenie. To nám signalizuje zvolené DPI. Samozrejme, v prípade potreby je možné ho v ovládačoch zmeniť.

Srdcom myši je senzor Avago 3050L. Tento senzor možeme považovať za úvod do sféry dobrých senzorov pre príležitostných hráčov. Ponúka slušné rozlíšenie (až 4000DPI). Myš ponúka päť rozlíšení, a to 800, 1600, 2400, 3200, 4000DPI. Menej potešujúca je však akcelerácia, ktorá činí 30G.

Spolu s myšou je k dispozícii softvér, ktorý je dobre zvládnutý a poskytuje veľa možností úprav. V softvéri je možné kompletne preprogramovať všetky tlačidlá a zmeniť ich mapovanie, poprípade im priradiť makro. Možnosti mapovania sú obrovské, je možné tlačidlu priradiť funkcie ako dvojklik, trojklik, funkcie Office balíčka, webové funkcie, klávesové skratky pre OS. Pri zmene DPI máme na výber vyššie zmienené rozlíšenie a môžeme im priradiť špecifickú farbu. Aby toho nebolo málo, Natec si pre nás pripravil možnosť vytvárať základné makrá a následne ich priradiť k tlačidlu. Samozrejme, nesmie chýbať možnosť upraviť citlivosť, polling rate a efekt podsvietenia. Možností je skutočne viac než dosť, a za to si Natec zaslúži veľkú pochvalu. No nie vždy to je ružové, keďže pri uložení zmien občas softvér vypíše chybnú správu a ukladanie nastavení je nutné opakovať 2 – 3-krát.

GX58 prichádza s možnosťou nastavenia váhy. Konkrétne na spodnej časti myši nájdeme maličké dvierka, pod ktorými sa skrývajú 3 11g závažia. Pomocou nich môžeme zvýšiť váhu z originálnych 112g na 145g.
Zaujímavosťou je spomínané ťažko stlačiteľné tlačidlo na ľavej strane. Toto tlačidlo sa Natec rozhodlo určiť na „Aim Control“. Je to vlastne funkcia, ktorá zníži DPI na 400, a teda je možné zlepšenie priemerovania. V niektorých herných situáciách sa hodí, ale keďže sa celkovo ťažko stláča, nie je jeho využitie efektívne.

Pri hraní sme s GX58 nemali žiadne problémy. Predovšetkým sme sa snažili povypínať hardvérovú akceleráciu, kde sa len dalo. Pri hraní CS:GO sme si všimli, že je laser celkom presný a sníma dostatočne rýchlo. Veľmi oceňujeme to, že myš sníma pohyby len vtedy, ak je skoro úplne na podložke, a preto nesníma pohyby pri premiestňovaní. Pri hraní ostatných hier, ako napríklad League of Legends, sme nezaznamenali žiadne problémy a hralo sa nám celkom príjemne.

Naše hodnotenie

Nová myš od Natecu nás prekvapila svojimi možnosťami. Kto by čakal, že za cenu ľahko pod 20€ dostaneme takúto obrovskú porciu herného potešenia. GX58 má malé chybičky, ktoré sa vzhľadom na atraktívnu cenu dajú ľahko odpustiť. GX58 je dokonalý spoločník každého hráča, ktorý, síce s menšími nepresnosťami, poskytne uspokojivý herný zážitok

Klady

 • určená pre „veľkorukých“
 • senzor
 • cena/výkon
 • opletený kábel
 • softvér
 • „Aim Control“ tlačidlo
 • možnosť zmeny váhy
 • náhradné teflónové pojazdy v balení

Zápory

 • len pre pravákov
 • akcelerácia

Informácie o produkte

Genesis GX58 2016

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 88 mm
 • Výška: 38 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 128 mm
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk