Creative NUNO/NUNO micro - Recenzia

Creative NUNO/NUNO micro - Recenzia

 

Nové duo prenosných reproduktorov od firmy Creative, ktorá v poslednej dobe vo veľkom rozširuje svoje portfólio zvukovej techniky, k nám prichádza v minimalistickom dizajne, s nízkou hmotnosťou, no najmä s kvalitným zvukom dlhou výdržou batérie.

Prvé dojmy

Už na prvý pohľad vyzerá spracovanie reproduktorom veľmi kvalitne. Sú potiahnuté látkou, ktorá im dodáva šmrnc a luxusný vzhľad. Prichádzajú v priehľadnom obale na plastovom podstavci, kde vynikne ich dizajn. V tomto podstavci je taktiež šikovne schovaný manuál so záručným listom a napájací kábel.

Po zapnutí reproduktora z neho zaznie zvučka. Ak bol predtým už s nejakým zariadením spárovaný a na tomto zariadení je zapnutý Bluetooth, tak sa s ním automaticky spojí a je pripravený na používanie. Ak tomu tak nebolo a potrebujete zariadenie spárovať s iným zariadením, jednoducho podržíte tlačidlo play/pause a zariadenie sa prepne do vyhľadávacieho režimu, ktorý sa okrem zvučky indikuje aj blikaním prednej diódy.

Vyladený dizajn a konštrukcia

Oba varianty pôsobia veľmi elegantne. Látka, ktorou sú potiahnuté, je na dotyk jemná. Tlačidlá sú zabudované do plastu, ktorý sa tvári ako koženka, zvrchu a sú ľahko stlačiteľné a veľmi tiché. Čo sa týka počtu tlačidiel, väčšia verzia disponuje piatimi tlačidlami: multifunkčné tlačidlo pre spárovanie a funkciou prehraj a pauza, dve tlačidlá na ovládanie hlasitosti a dve na prehadzovanie skladieb. Menšia verzia je ukrátená o možnosť prepínania pesničiek z rozmerových dôvodov.

Zo zadnej strany sa nachádza vypínač, vstup na 3,5mm jack pre možnosť pripojenia zariadenia, ktoré nepodporuje Bluetooth a napájací port. Spredu sa nachádza dióda, ktorá indikuje zapnutie zariadenia (modrá farba), vybitie batérie, poprípade jej nabíjanie (červená). Hmotnosť zariadení je taktiež prijateľná – 390 gramov u väčšieho variantu a 180 gramov u menšieho, takže nosenie reproduktorov v batohu takmer nepocítite.

Zvuk

Zvuk je čistý a zreteľný, menší variant bez problémov zvládne ozvučiť celú izbu pri pozeraní filmu alebo videí, dokáže sa popasovať aj s hudbou, no keďže disponuje iba jedným menším reproduktorom, tak mu chýbajú poriadnejšie basy a hlavne stereo zvuk. Napriek tomu sa za svoj výkon hanbiť nemusí a ľahko prekonáva hlasitosť štandardných laptovových reproduktorov.

Väčší variant je na tom oveľa lepšie, dokáže pokryť celú škálu tónov a prehlučiť ho už je pomerne náročné. Disponuje dvomi reproduktormi, a preto je vhodnejší na počúvanie rôznych žánrov hudby, umocní zážitok z filmov alebo je vhodný na menšie oslavy, respektíve je použiteľný pri prechádzkach po vonku, opekačkách či iných vonkajších aktivitách.

Oba reproduktory taktiež disponujú zabudovaným mikrofónom, ktorý sa dá použiť pre handsfree komunikáciu cez telefón.

Výdrž batérie a test v praxi

Výrobca tvrdí, že 1050mAh Li-Ion batéria by mala zariadenie napájať až 6 hodín, záležiac na okolitých podmienkach a spôsobu využívania. To sme, samozrejme, chceli otestovať, a tak sa nám sa pri plnom výkone a častom párovaní podarilo zariadenie v chladnejšom počasí používať vonku okolo 4,5 až 5 hodín, čo je veľmi solídny výsledok.

V menšom zariadení je k dispozícii 500mAh batéria, ktorá by podľa výrobcu mala držať zariadenie pri živote až 4 hodiny. V byte pri izbovej teplote a zhruba polovičnom výkone sa nám podarilo z neho vyžmýkať až 3 a pol hodiny nepretržitého prehrávania filmov a videí.

Naše hodnotenie

Séria Creative NUNO je správnou voľbou pre tých, ktorí chcú okrášliť svoju izbu minimalistickým dizajnom, no pritom si užiť plnohodnotný a kvalitný zvuk. Je zároveň pre tých, ktorí si chcú svoju hudbu užívať s priateľmi kdekoľvek a hlavne s dostatočnou hlasitosťou. Svojím vzhľadom priláka všetky vekové kategórie a výdržou batérie poteší každého, kto si chce čo najdlhšie užívať pôžitok z filmu či hudby. A práve toto všetko v kombinácii s nízkou hmotnosťou robí z reproduktorov tejto rady silnú konkurenciu pre ostatné prenosné reproduktory.

Klady

 • minimalistický dizajn
 • kvalita zvuku
 • vysoký výkon
 • výdrž batérie
 • látkové prevedenie

Zápory

 • nedostatok basov v menšej verzii

Informácie o produkte

Creative NUNO/NUNO micro 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 185 / 75 mm
 • Výška: 60 / 60 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 63 / 63 mm
 • Hmotnosť: 390 / 180 g
 • Farba: čierna, šedá
 • Orientačná cena: 40 / 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk