HyperX Cloud Stinger - Recenzia

HyperX Cloud Stinger - Recenzia

 

Po veľkom výbuchu na trhu, ktorý vyvolali slúchadlá HyperX Cloud, prichádza na trh lacnejší a dostupnejší model v podobe HyperX Stinger. Kingston sa ich rozhodol osadiť 50mm meničmi a stereo zvukom.

Obsah balenia

Slúchadlá Stinger prichádzajú v čierno-červenej škatuli. Nájdeme v nej len slúchadlá, ktoré sú uložené v baliacej pene, a predlžovací kábel. Ten slúži na rozdelenie 4-pólového jack konektora na mikrofón a slúchadlá. Oba káble, či už predlžovací, alebo ten zo slúchadiel, sú obalené v gume a nie sú nijako zvláštne opletené.

Dizajn a konštrukcia

Dizajn vychádza z vyššieho modelu HyperX Cloud, je jednoduchý a prostý. Je tvorený výhradne z čierneho matného plastu. Konštrukcia je aj napriek zvolenému plastu veľmi pevná a nič nevŕzga. Kingston použil do náušníkov špeciálny typ pamäťovej peny „Signature foam“, ktorá je veľmi priedušná a mäkká. Aj keď náušník nie je nijako obzvlášť veľký a peny v ňom tiež nie je nejako extra veľa, slúchadlá ma na ušiach netlačia, taktiež som ani pri nosení okuliarov necítil žiaden tlak.

Čo sa týka hlavového mosta, ten je primerane veľký a pevný. Svoju úlohu si plní veľmi dobre, keďže prítlak drží slúchadlá pevne, no tie zároveň netlačia a nehýbu sa ani pri rýchlejšom pohybe hlavy.

Slúchadlá majú veľmi dobré rozpätie, takže ideálnu veľkosti si nájde každý. Ďalšou praktickou výhodou je možnosť otočiť mušle o 90°, a teda ich môžeme uviesť do polohy nosenia na krku. Na pravej mušli môžeme nájsť aj hardvérovú kontrolu hlasitosti v podobe posúvača, no trocha mi vadí, že posun ide ťažšie, a preto je ťažšie vybrať tu správnu hlasitosť.

Zvukový prejav a kompatibilita

Úprimne povedané, vôbec som si nevedel predstaviť, akú kvalitu zvuku mám od týchto slúchadiel očakávať. No už pri prvom počúvaní som zahodil všetky predsudky. Zatvorená konštrukcia týmto slúchadlám veľmi pomáha, najmä na úrovni bassov, ktoré sú príjemne dunivé. Výšky a stredy sú jemne potlačené, čo sa od herných slúchadiel dá očakávať, no pri hraní kompetitívnych hier to oceníte. Aj ja som si veru pár skúsil zahrať a podotknem, že sa hrali naozaj úžasne. Všetky zvuky som dobre počul, nepocítil som žiadne výrazne nedostatky. No je trochu na škodu, že sa Kingston nerozhodol potlačiť pomyselný vrchol ešte vyššie a nenasadil virtuálny zvuk. Rozsah hlasitosti patrí k výrazným prednostiam, takže si každý používateľ príde na svoje.

Slúchadlá Stinger neostali len pri platforme osobných počítačov, no sú kompatibilné s viacerými zariadeniami, takže slúchadlá môžeme využiť na všetkých moderných a momentálne predávaných herných konzolách. Slúchadlá totiž využívajú na pripojenie 3,5mm jack, ktorý taktiež podporujú herné konzoly PlayStation 4, XboX One, Wii-U a taktiež mobilné telefóny.

Keďže sa slúchadlá pripájajú len pomocou zmieneného konektora, sú Plug’n’Play, čo znamená, že nemusíme inštalovať žiaden prídavný softvér.

Mikrofón

V herných slúchadlách patrí mikrofón k štandardnému vybaveniu. Jeho kvalita ma skutočne v dobrom prekvapila. Zvuk mikrofónu bol bez jediného náznaku šumu a krásne sa počúval. Bol síce trochu tichší, no to nie je až taký problém, keďže sa dá vo všetkých komunikačných programoch zvýšiť zvukový zisk.

Slúchadlá získali certifikáciu od komunikačných programov Teamspeak a Discord, takže pri ich používaní nenastanú žiadne problémy. Sú taktiež kompatibilné aj s ostatnými komunikačnými službami.

V kĺbe mikrofónu sa nachádza spínač, ktorý automaticky stíši mikrofón po tom, čo ho nastavíte do zvislej pozície. Je to veľké plus, pretože tak nie je potrebné si nastavovať na klávesnici žiadne makrá.

Naše hodnotenie

Po zaradení tohto produktu si Kingston vydobyl veľmi silné postavenie v kategórii slúchadiel do 60€, ktoré používateľov nezradia. Kvalita zvuku a mikrofónu, pohodlie, to sú presne tie kritériá, podľa ktorých si zákazník vyberá, a, hľa, tu prichádzajú slúchadlá od Kingstonu s výborným riešením. A už len čakajú, kým ich kúpite.

Ak hľadáte naozaj dobré herné slúchadlá, ktoré síce nedoručia 7.1 zvuk, no vykompenzujú ho stereo zážitkom, pravdepodobne ste našli svojho favorita.

Klady

 • cena
 • zvukový prejav
 • bassy
 • dizajn
 • konštrukcia

Zápory

 • absencia 7.1 zvuku

Informácie o produkte

HyperX Cloud Stinger 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 275 g
 • Farba: čierno-červená
 • Orientačná cena: 60 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: KINGSTON

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk