Harman/kardon HK One - Recenzia

Harman/kardon HK One - Recenzia

 

Presadiť sa na preplnenom trhu prenosných bluetoothových reproduktorov nie je ľahké. HK One sa o to pokúša pomerne konzervatívnym dizajnom bez výstrelkov, no hlavne kvalitným zvukom a dobrou funkcionalitou.

Dizajn

Reproduktor pôsobí robustne a po uchopení do ruky zistíte, že taký naozaj je. Je ťažší ako sa zdá, pretože je kovový, konkrétne hliníkový. Nie je natoľko ťažký, aby to vadilo, no nie je to ani drobček ako Esquire Mini, ktorý sme vám predstavili minule. Takže tu máme kovový kváder s ovládaním umiestneným na ľavom pogumovanom boku. Porty na nabíjanie a linkový vstup (jack 3,5mm) našli svoje miesto na pravej strane zariadenia.

Okrem toho je na pravom boku umiestnený tiež 5-stupňový ukazovateľ nabitia akumulátora a bod na prepojenie pomocou technológie NFC. Znamená to, že ak vlastníte smartfón s NFC, prepojenie s reproduktorom môžete uskutočniť jednoduchým priložením k jeho boku. Majiteľov zariadení od HTC asi poteší, že tu nájdu tiež podporu párovania pomocou technológie HTC Connect. Takže na prepojenie bude stačiť pohyb troch prstov po displeji mobilu.

Ako znie HK One?

Pozor, Spoiler! Znie výborne. Rozoberme to podrobnejšie. Dosiahnuteľná hlasitosť je riadne vysoko a keby ste chceli týmto reproduktorom ozvučiť napríklad menšiu párty, nebude to problém. Skreslenie sme pri teste nezaznamenali a aj pri tej najvyššej hlasitosti si zariadenie hrdo drží svoju kvalitu zvuku. Počuteľnosť efektu stereo je dostatočne výrazná a uhly, pod ktorými poslucháč vníma zvuk neskreslene, sú dostatočne široké, takže nie je nutné sedieť celkom priamo pred reproduktorom.

Zvuková charakteristika je neutrálna a nie je ladená do niektorého z pásiem. Frekvenčný rozsah, ktorý dokáže model pokryť, je dostatočne široký, takže si vychutnáte hlbšie basy aj ostré výšky. Tie úplne najhlbšie dunivé hlboké frekvencie tu nenájdete, no 100Hz je pri prenosnom reproduktore prijateľné minimum.

Pevné kovové telo spôsobuje, že zariadenie nerezonuje nežiaducim spôsobom a zvuk je čistý. Spokojní sme boli aj s mierou šumu, ktorý je u bezdrôtových reproduktorov samozrejmosťou, no v tomto prípade si výrobca dal záležať na jeho maximálnom potlačení. Vyskúšali sme aj použitie so smartfónom podporujúcim Dolby DTS a treba povedať, že si reproduktor poradil aj s takto upraveným zvukom bez skreslenia.

Okrem použitia na počúvanie hudby nechýba modelu ani schopnosť pracovať ako externá bezdrôtová súprava handsfree. Vďaka NFC je táto funkcia ľahko použiteľná a príslušné tlačidlo na aktiváciu či deaktiváciu hovoru nájdete na ľavej strane prístroja, rovnako ako tlačidlá na zmenu hlasitosti.

Kedy sa mu minie „šťava“?

V tomto ohľade nás harman/kardon trošku sklamali, pretože akumulátor s kapacitou 2000mAh udrží takto výkonný reproduktor pri živote maximálne do päť hodín. Znamená to, že pri každodennom použití vás čaká aj každodenné nabíjanie. Dodáme, že nabíjanie na plnú kapacitu trvá približne tri hodiny.

Naše hodnotenie

Harman/kardon HK One je prenosný reproduktor, ktorý si svoje miesto pod Slnkom získava jednoduchým konzervatívnym dizajnom, dostatočnou hlasitosťou a vysokou kvalitou zvuku. Z pohľadu funkcionality má to, čo by mal mať, a ešte čosi navyše. Konkrétne tým myslíme technológie NFC a HTC Connect, a tiež priložený obal na prenášanie. Keby sme mali výrobcovi navrhnúť, v čom by mala byť nasledujúca generácia lepšia, bol by to akumulátor s vyššou kapacitou a schopnosť reprodukcie ešte hlbších basov. Ani jeden z týchto aspektov nám však nebráni vo vyhlásení, že HK One je výborný prenosný reproduktor, ktorý nesklame.

Klady

 • robustné odolné vyhotovenie
 • kvalitný zvuk
 • vysoká dosiahnuteľná hlasitosť
 • čistá reprodukcia
 • NFC a HTC Connect
 • obal na prenášanie

Zápory

 • basy pod 100Hz by potešili
 • relatívne slabá batéria

Informácie o produkte

Harman/kardon HK One 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 180 mm
 • Výška: 68,7 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 68,2 mm
 • Hmotnosť: 512,5 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 150 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Progamingshop

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk