Razer Leviathan Mini - Recenzia

Razer Leviathan Mini - Recenzia

Spoločnosť Razer pozná asi každý, kto sa čo i len trochu orientuje vo svete počítačov. Okrem toho ich portfólio zahŕňa aj soundbar Leviathan a jeho menšieho prenosného súrodenca Leviathan Mini, ktorý je aj predmetom recenzie.

Balenie a prvé dojmy

Reproduktor je dodávaný v dvojdielnej škatuli. V spodnej časti sa nachádza všetok obsah, pričom horná časť slúži len ako kryt a ochrana pri preprave. Po vysunutí hornej časti vás privíta samotný reproduktor vyzdvihnutý ako na piedestáli spolu so slovami „Welcome to the Cult of Razer“. Toto špičkové uvítanie si naozaj zaslúži pochvalu. Pod reproduktorom sa nachádzajú používateľské príručky, nálepky s logom spoločnosti Razer, pozlátený 3,5mm kábel na drôtové pripojenie k audio zdroju, pozlátený USB kábel na nabíjanie reproduktora a 2,5A USB adaptér s vymeniteľnými typmi zásuviek (v balení sa nachádza európsky aj americký typ). Výbavu dopĺňa textilné vrecko slúžiace na ochranu reproduktora pri cestovaní. Všetko je perfektne zabalené do ochrannej peny, ktorá zaisťuje, aby sa pri preprave nič nepoškodilo. Len z balenia doslova kričí kvalita!

Dizajn a konštrukcia

Leviathan Mini sa drží rovnakého dizajnu ako jeho veľký brat soundbar Leviathan. Jeho telo z uhlíkových vlákien v matnej úprave mu dodáva pevnosť a odolnosť, čo sú na prenosnom reproduktore dve absolútne najdôležitejšie vlastnosti. Nechcete predsa, aby sa vám niekde na cestách rozpadol. Na hornej strane sa nachádza trojica výrazných a na dotyk veľmi príjemných tlačidiel. Dve tlačidlá hlasitosti, jedno na stlmenie zvuku a párovanie s druhým reproduktorom. Zvyšné ovládanie, vrátane tlačidla na zapínanie/vypínanie (pri zapnutí svieti na zeleno) a tlačidla Bluetooth, sa nachádza na ľavom boku reproduktora. Vďaka veľkej gumovej nohe na spodnej strane a hmotnosti 550g, reproduktor dokonale drží na akomkoľvek povrchu. Prednú a zadnú stranu lemujú čierne kovové mriežky, ktoré nielenže skvelo vyzerajú, ale aj ochraňujú samotné reproduktory. Na prednej mriežke sa nachádza trojica hadov tvoriaca logo značky, pričom zadná strana ostáva holá.

Rozhranie a komunikácia

Na ľavej strane reproduktora sa okrem jeho ovládania nachádza microUSB port na nabíjanie, 3,5mm audio jack na káblové pripojenie a mikrofón. Reproduktor disponuje Bluetooth4.0 s technológiou aptX. Párovanie so zariadením prebieha podržaním príslušného tlačidla na ľavej strane reproduktora (pri spárovanom zariadení svieti namodro, pri hľadaní bliká a pri káblovom pripojení zostáva zhasnuté). Najjednoduchší spôsob pripojenia je pomocou technológie NFC. Na pravý bok reproduktora stačí priložiť telefón či iné zariadenie s touto technológiou a v okamihu je všetko prepojené. Reproduktor si navyše pamätá naposledy spárované zariadenie a pri zapnutí sa s ním okamžite spojí, čo ešte viac zjednodušuje jeho používanie.

Zvuk

Tieto „bonusy“ sú síce super, no všetko by to bolo zbytočné, ak by zvuk za veľa nestál. Leviathan Mini ale nesklamal ani v tomto. Ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú dosiahnuť čo najväčší hluk s čo najmenším zariadením, tak Leviathan Mini je ako stvorený pre vás. Dvojica 12W a 45mm reproduktorov dokáže hravo ozvučiť celý panelákový byt (a čiastočne aj tie susedné), menší bar či párty u kamaráta na chate. Maximálna úroveň hlasitosti je vzhľadom na veľkosť reproduktora nastavená pomerne vysoko, no straty čistoty zvuku sa obávať nemusíte. Pri tichých pasážach hudby síce trošku počuť slabučký šum, no nejde o nič závažné. Leviathan Mini je takisto vybavený dvojicou pasívnych radiátorov, ktoré sa starajú o nízkofrekvenčné zvuky/basy. Vzhľadom na ich veľkosť vydávajú úctyhodný výkon. Dubstep si asi viac užijete s poriadnou reprosústavou, no na všetku ostatnú hudbu by vám basy mali stačiť.
Reproduktory sú nasmerované takmer vodorovne, čo nepovažujem za najlepšie riešenie. Ak reproduktor položíte na stôl (kde bude pravdepodobne tráviť väčšinu času), tak vám bude hudba hrať do brucha alebo do nôh. Vyriešiť sa to dá umiestnením na vyššie miesto, ako napríklad na skriňu či barový pult. Hudobnému zážitku zo stola by však pomohol čo i len minimálny náklon. Napriek tomu má Leviathan Mini na svoju veľkosť vynikajúci zvuk, silné basy, čisté výšky a aj skvelé stredné frekvencie.

Výdrž

Leviathan Mini disponuje batériou s kapacitou 2600mAh. Na rozdiel od konkurencie to je celkom malé číslo. Napriek tomu spoločnosť Razer uvádza výdrž až 10 hodín, čo je celkom presný odhad. Treba však, samozrejme, brať do úvahy i hlasitosť hudby a používanie pripojenia cez kábel alebo Bluetooth. Pri kombinovaní hlasitostí a pripojení sa výdrž pohybuje okolo tých 10 hodín. Pri káblovom pripojení s nízkou hlasitosťou vydrží reproduktor o pár desiatok minút dlhšie a pri vyššej hlasitosti s Bluetooth pripojením zasa o pár desiatok minút menej. Pri ľahšom používaní vydrží reproduktor bez problémov aj niekoľko dní. Pomocou priloženej 2,5A nabíjačky sa reproduktor nabije za cca 4 hodiny.

Naše hodnotenie

Leviathan Mini meno značky Razer vôbec nezahanbuje. Jeho vynikajúce hudobné podanie dopĺňa krásny jednoduchý dizajn, kvalitná konštrukcia, výborná konektivita a výdrž batérie. Áno, má aj pár chýb. Jeho vyššia cena už pomaly zasahuje do teritória oveľa lepšie vybavených reproduktorov, ako napríklad Creative Sound Blaster Roar Pro. Ak vám to však neprekáža, tak vedzte, že sa vám do rúk dostane excelentný prenosný reproduktor s vynikajúcim zvukom.

Klady

 • kvalitný zvuk
 • pevná konštrukcia
 • dizajn

Zápory

 • náklon reproduktorov
 • vyššia cena

Informácie o produkte

Razer Leviathan Mini 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 185 mm
 • Výška: 55 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 54 mm
 • Hmotnosť: 550 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 169 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Razer

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk