Natec Genesis GX57 + M12 Midi - Recenzia

Natec Genesis GX57 + M12 Midi - Recenzia

 

Cenovo dostupná myška a podložka pre menej náročných hráčov od poľského výrobcu Natec Genesis

Dizajn a spracovanie

Po stránke dizajnu by sme niečo nové či inovatívne hľadali len márne, no o tom však táto myška ani nie je. Práve naopak, v jednoduchosti je krása.

Tvar myšky naznačuje, že je navrhnutá pre pravákov, no väčšina takto tvarovaných myšiek má jeden zápor. Používateľom s menšími alebo veľkými rukami myška skrátka nesadne do ruky. V tomto prípade je však myška navrhnutá vhodne a dobre padne do ruky väčšine ľudí (samozrejme, výnimky sa vždy nájdu). Po stránke dizajnu sa skrátka nie je na čo sťažovať, myška vyzerá dobre, kombinácia čiernej a červenej je medzi hráčmi dosť populárna.

Množstva makro tlačidiel sme sa v tomto prípade nedočkali, na myške sa nachádzajú iba tri, dvojica na pravej strane, tretie je na chrbte, ktoré slúži na prepínanie hodnôt DPI a na zmenu módu. Všetky tlačidlá na myške pri stlačení sprevádza príjemné kliknutie, ktoré navyše nie je príliš hlučné, a tak sa ani pri nočnom hraní MOBA hier netreba obávať zvuku podobnému zbíjačke.

Spracovanie býva pri mnohých lacných myškách prekážka, keď myšky vŕzgajú čí sa krútia. V tomto prípade aj napriek plastovej konštrukcii je myška celkom odolná a ani pri pevnejšom zovretí nejaví žiadne známky krútenia sa či vŕzgania. Materiál použitý na stranách myšky nenápadne pripomína soft touch povrch, no, žiaľ, zdanie klame, ide o tvrdý plast. Zdrsnená textúra na miestach pre prsty je taktiež z totožného materiálu, no musíme uznať, že sa myška aj napriek tomu drží pohodlne a nie je šanca, aby vypadla z ruky.

Samozrejme, ani na tomto kúsku nesmie chýbať podsvietenie, konkrétne sa nachádza na chrbte myši a má tvar loga výrobcu a na oboch stranách v podobe malých bodiek. Obe zóny podsvietenia sú podsvietené spoločne, a tak je nemožné vytvárať iné kombinácie. Podsvietenie je typu RGB, takže je možné ho meniť cez dodávaný softvér.

Podložka M12 MIDI s rozmermi 40×33cm je väčšia, ako sme zvyknutí, no v rozumných medziach, a tak sa ani pri najnižších nastaveniach DPI netreba obávať nedostatku priestoru. Po stránke materiálov sa podložka skladá z hladkej textílie na povrchu a pogumovanej základne, vďaka ktorej podložka nekĺže po stole.

Softvér

Naposledy v recenzii na GX88 sme sa posťažovali na chudobný softvér, ktorý aj napriek RGB podsvieteniu myši nepodporoval akúkoľvek zmenu farby. V tomto prípade sme sa dočkali a softvér obsahuje všetko potrebné, a to od nastavenia DPI pre jednotlivé profily cez polling rate až po efekty podsvietenia. Možnosti nastavenia makier sú samozrejmosťou, celkovo je softvér jednoduchý a prehľadný.

Osobné dojmy

Celkovo som pred recenzovaním od myšky očakával omnoho menej. Aj napriek tomu, že som ľavák, používanie myšky mi absolútne nerobilo problémy. Myš je pohodlná na držanie. Na pohľad vyzerá dobre, kombinácia dvoch rôznych čiernych plastov je vkusná, ako aj podsvietenie, ktoré je pekne rovnomerné. Milým prekvapením je tiež dodávaný softvér, ktorý je lepší ako v prípade drahšieho súrodenca GX88.

Na podložke v podstate nie je príliš čo vylepšovať. Dizajn je veľmi jednoduchý, bez akýchkoľvek vzorov či obrázkov, čo je mnohokrát dobré rozhodnutie, pretože nie vždy sa rôzne obrázky hodia. Vítaným detailom je obšitý okraj, a tak sa nebude vrchná textília časom odlepovať.

Naše hodnotenie

Čo dodať na záver? Myška je lepšie spracovaná ako jej drahší súrodenci, je pohodlná, dizajnovo pekne spracovaná, síce ničím príliš neohúri, no to ani v tomto prípade nie je cieľom. Cena na úrovni 20€ je prívetivá a určite si nájde svojich priaznivcov, napríklad študentov či deti, ktoré chcú vlastniť toho pravého „gamerského potkana“, no majú iba obmedzený rozpočet. Podložku vlastniť môžete, no nemusíte (ide o voliteľné príslušenstvo v hodnote približne 12 eur), ak nevlastníte sklenený stôl, je to v podstate len vítaný, v tomto prípade vzhľadovo neutrálny bonus.

Klady

 • cena
 • spracovanie

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Natec Genesis GX57 2016

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 125 mm
 • Výška: 41 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 80 mm
 • Hmotnosť: 160 g
 • Farba: čierna, červená
 • Orientačná cena: 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk