Harman/kardon Esquire Mini - Recenzia

Harman/kardon Esquire Mini - Recenzia

 

Spoločnosť harman/kardon patrí medzi tradičných výrobcov značkovej audiotechniky a po vyslovení tohto názvu každý fajnšmeker spozornie. My sme pre vás otestovali externý bluetoothový reproduktor harman/kardon Esquire Mini, ktorý by mal svojmu používateľovi ponúknuť kvalitný zvuk aj na cestách.

Dizajn

Výrobca zvolil kombináciu jednoduchosti a elegancie. Telo prístroja má rozmery približne ako mobilný telefón, čo napovedá, že sa dobre zmestí do vrecka na oblečení. Pôsobí kompaktne a pritom robustne a odolne, hlavne vďaka použitému materiálu. Tmavá predná mriežka je kovová a zadná strana je potiahnutá koženkou. Strieborné boky sú tiež z kovu a obsahujú všetky ovládacie prvky a porty.

Na ľavej strane sa nachádza päťstupňový indikátor úrovne nabitia zabudovaného akumulátora, ktorý po chvíľke používania zariadenia zhasne, aby nerušil.

Na hornej hrane je dostatočne veľký ovládač hlasitosti a tlačidlá na aktiváciu či deaktiváciu napájania, spojenia cez bluetooth a riadenie režimu súpravy handsfree. Ovládač hlasitosti je vrúbkovaný, takže ho nahmatáte aj bez nutnosti pozrieť sa naň, napríklad po tme.

Poteší strieborný kovový stojanček, ktorý je umiestnený na zadnej strane reproduktora. Je výklopný, takže pri prenášaní je bezpečne zasunutý v tele prístroja a navyše dostal do vienka lesklé strieborné vyhotovenie, takže pekne splynie s celkovým dizajnom.

Farebná LED, umiestnená v hornej časti prednej steny, informuje používateľa o stave, v ktorom sa práve zariadenie nachádza.

Aký má zvuk?

Výrobca vytlačil z malého tela reproduktora maximum. Pri prvom počutí zaujme hlavne prekvapivo výrazný efekt stereo. Napriek malým rozmerom sa teda netreba obávať absencie priestorovosti zvuku. Výškové frekvencie sú správne ostré a stredy dobre počuteľné. Pochváliť musíme aj čistotu reprodukcie. Pre externé bezdrôtové reproduktory typický šum pri tichých pasážach hudby je úplne minimálny až nepočuteľný, takže harman/kardon nesklamali, presne podľa očakávaní.

Drobná rezerva je iba v oblasti hlbších basov. Tam, pochopiteľne, takto malé zariadenie neexceluje. Najbasovejšie frekvencie sú mierne skreslené a pri vysokej hlasitosti sa skreslenie dostaví aj v oblasti výšok. Nie je to však zásadný problém, pretože maximálna dosiahnuteľná hlasitosť je riadne vysoko a sotva ju niekto bude používať. Párty s Esquire Mini neozvučíte, ale na použitie pre jednu osobu jeho hlasitosť plno postačí. Najviac sa reproduktor hodí na počúvanie popovej hudby, ale nestratí sa ani v rukách fanúšika rocku.

Ak vlastníte smartfón či tablet, ktorý disponuje ekvalizérom alebo zvýrazňovačom frekvencií (napr. Dolby DTS), dá sa z reproduktora dostať ešte čosi viac, hlavne v oblasti výšok. No nie je to nevyhnutnosť, pretože zvuk je aj bez úprav na veľmi dobrej úrovni.

Je tu tiež možnosť využitia reproduktora v úlohe súpravy handsfree. Na tento účel je tu tlačidlo na prijímanie hovorov na hornej hrane zariadenia. Testovali sme dosah zabudovaného modulu bluetooth a zdá sa, že nepatrí medzi najsilnejšie. Dosah je približne päť metrov, pričom konkurencia bežne dosahuje okolo osem. Nie je to teda zlý, ale ani špičkový výsledok. Pri použití v úlohe handsfree aj pri prehrávaní hudby takýto dosah postačí pri pohybe po miestnosti.

Koľko vydrží bez nabíjania?

Zabudovaný akumulátor sa nabíja priloženým káblom cez port microUSB, umiestnený na pravom boku prístroja. Jeho kapacita je 2000mAh a nabíjanie trvá tri až päť hodín. Pri našom teste sme zistili, že takéto nabitie môže reproduktor udržať aktívny približne rovnakú dobu, maximálne do osem hodín. Závisí to najviac na hlasitosti, na ktorej budete prístroj používať. Trošku nás prekvapilo, že výrobca nezabudoval aj funkciu automatického vypnutia po nejakom čase na šetrenie batérie.

Naše hodnotenie

Harman/kardon Esquire Mini je kompaktný elegantný bezdrôtový reproduktor, ktorého kúpu určite neoľutuje žiadny používateľ. V oblasti zvuku sú jeho najväčšie prednosti ostré výšky, priestorovosť zvuku a slušná dosiahnuteľná hlasitosť. Keď k tomu pripočítame čistú reprodukciu bez prekrývania frekvencií, dostaneme skvelý výsledok. Škoda len, že nedokáže zájsť o čosi hlbšie do basových oblastí a pri maximálnej hlasitosti nepoteší značné skreslenie. Ani jednu z týchto chybičiek krásy však bežný používateľ zásadne nepocíti a pochvaľovať si bude maximálnu mobilitu reproduktora spojenú s elegantným dizajnom a kvalitným zvukom.

Klady

 • kompaktné vyhotovenie
 • elegantný dizajn
 • výklopný stojanček
 • praktické rozloženie ovládacích prvkov
 • kvalitný zvuk
 • slušná hlasitosť
 • čistá reprodukcia

Zápory

 • nezvládne basy pod 180Hz
 • pri vysokej hlasitosti skreslenie

Informácie o produkte

Harman/kardon Esquire Mini 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 75,4 mm
 • Výška: 140 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 24 mm
 • Hmotnosť: 238 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 149 €

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Majka Danihelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk