HyperX Cloud Revolver - Recenzia

HyperX Cloud Revolver - Recenzia

 

Ako úplne prví na Slovensku vám prinášame exkluzívnu recenziu herných slúchadiel HyperX Cloud Revolver od spoločnosti Kingston! Headset je nástupcom nielen medzi hráčmi úspešného a nadpriemerne hodnoteného headsetu HyperX Cloud, ktorý sa presadil kvalitným zvukom a konštrukciou. Poďte sa spolu s nami pozrieť, či novinka predstihne svojho predchodcu!

 

BALENIE

Balenie so slúchadlami pripomína balenie s drahými hodinkami. K samotnej škatuli sa dostaneme po jej vysunutí z tenkého kartónového obalu. Vonkajší obal svojím výrazným červeno-čiernym prevedením naznačuje, že ide o herné príslušenstvo. Na obale sa okrem vyobrazenia podoby headsetu nachádza aj opis jeho základných vlastností. Samotná škatuľa je čiernej farby s odoberateľnou vrchnou stranou. Po otvorení sa v penovej výplní nachádza umiestnený samotný headset, odnímateľný mikrofón a 2m predlžovací kábel s vypínačom mikrofónu, ktorý je zakončený oddelenými 3,5mm konektormi pre slúchadlá a mikrofón. Vďaka predlžovaciemu káblu s oddelenými 3,5mm konektormi pre slúchadlá a mikrofón je možné slúchadlá pripojiť nielen k mobilným zariadeniam, ale aj k počítaču či herným konzolám.

DIZAJN A KONŠTRUKCIA

Už po vybratí headsetu zo škatule na prvý pohľad zaujme mohutný oceľový most čiernej farby, ktorý tvorí kostru samotných slúchadiel. Pod oceľovou kostrou je umiestnený mäkký oblúk potiahnutý kožou s výrazným červeným prešívaním. Pod kožou sa nachádza mäkká výplň spolu s gumou, ktorá vytvára prítlak držiaci headset na hlave. Guma je dostatočne elastická na to, aby umožnila natiahnutie aj na väčšiu vzdialenosť a nevytvárala pritom zbytočne veľký tlak slúchadiel na uši. Rovnako aj oceľový rám je dostatočne pružný a pevný, pritom je vcelku ľahký a jeho prítomnosť neznižuje komfort pri nosení. Jediným nedostatkom, vyplývajúcim však zo samotných vlastností kovu, je to, že pri buchnutí, prípadne šuchnutí rukou o rám sa chvíľu do slúchadiel prenáša typická kovová rezonancia. Konštrukcia je pevná a nikde nič nevŕzga ani pri silnom prehýbaní.

Samotné mušle nie sú výškovo nastaviteľné, ich pozícia na ráme je pevná. Spojenie s rámom avšak nie je pevné a dovoľuje ich mierne naklonenie vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Vďaka tomu sa pri nasadení ich sklon automaticky prispôsobia tvaru hlavy. Mušle majú vzhľadom na veľké 50 mm meniče väčšie rozmery, dokážu teda obklopiť aj väčšie uši. Náušníky sú pokryté kožou a vyplnené pamäťovou penou, čo pridáva na pohodlí. Komfort pri nosení je na veľmi vysokej úrovni, k styku s hlavou prichádzajú iba mäkké a kožené časti slúchadiel, takže pri nosení netlačia. Po nasadení na hlavu držia slúchadlá dostatočne pevne, prítlak na uši je dosť veľký na to, aby slúchadlá nespadli z hlavy ani pri rýchlejšom pohybe. K dobrej ergonómii prispieva aj relatívne nízka hmotnosť vzhľadom na kovovú konštrukciu slúchadiel, ktorá dosahuje 360 gramov, prípadne 376 gramov s pripojeným mikrofónom.

Komfort neustupuje ani po celodennom nosení, po určitom čase si prestanete uvedomovať, že máte slúchadlá na hlave, čo je určite veľké plus. Potešujúci je aj veľmi dobrý odvod tepla. Plusový bod ergonómii zabezpečil i 1-metrový kábel, ktorý vychádza len z ľavého slúchadla, a tak príliš pri používaní nezavadzia. Odnímateľný mikrofón sa zapája do otvoru ľavého slúchadla. Jeho polohu je možné nastaviť nielen vertikálne, ale aj v horizontálnom smere, a to jeho ohýbaním.

ZVUK

Zvukový prejav zabezpečuje dvojica 50mm meničov. Keďže majú mušle o niečo väčší priemer a sú o niečo väčšie ako uši, zvuk pôsobí prirodzenejšie. Už po prvom zapnutí je jasné, že aj vzhľadom na svoju cenu sa slúchadlá pre svoj zvuk skutočne oplatia. Dokážu totiž vyprodukovať čistý zvuk bohatý nielen na basovú zložku, nechýba ani zvyšok frekvenčného spektra. Zvuk je dostatočne čistý, a tak nie je problém počas hrania rozoznať hlasy ani pri mohutných výbuchoch či streľbe na pozadí. To platí aj pri počúvaní hudby, nestáva sa tak, že cez silné basy utlmia zvyšok nástrojov a zvukov v skladbe. Takisto vstavanému mikrofónu nie je, čo sa týka kvality zvuku, čo vytknúť, zaznamenaný hlas je dostatočne zrozumiteľný aj vďaka podpore funkcie potlačenia šumu.

Naše hodnotenie

Slúchadlá HyperX Cloud Revolver pôsobia už na prvý pohľad veľmi kvalitným dojmom. Kvalitná kovová konštrukcia vyzerá skvelo a sľubuje dlhú výdrž aj pri menej šetrnom používaní. Za dizajnom a konštrukciou nezaostáva ani zvukový prejav, slúchadlá si bez problémov poradia nielen so zvukom v hrách či filmoch, problém im nerobí ani hudba akéhokoľvek žánru. Od basov cez stredy a výšky je zvuk čistý a kvalitný. HyperX Cloud Revolver budete môcť v obchodoch zohnať za cenu 150€.

Klady

  • Kvalitná konštrukcia
  • Pohodlie pri nosení
  • RGB podsvietenie
  • Možnosti prispôsobenia

Zápory

  • Nič významné

Informácie o produkte

HyperX Cloud Revolver 2016

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 376 g
  • Farba: Čierna
  • Orientačná cena: 150 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Kingston

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk