RECENZIA: ASUS Zenbook 14X OLED - Moje prvé predsavzatie

RECENZIA: ASUS Zenbook 14X OLED - Moje prvé predsavzatie

Prihováram sa k vám ako človek, ktorý ročne vypotí viac než dvesto testov a recenzií naprieč tak pestrým portfóliom zamerania samotných produktov, že by sa z toho osypal aj ten najtalentovanejší chameleón. Ako sa však vraví, všetkého veľa škodí a tento pretlak nakladaný na moju hlavu sa sem-tam musí niekde prejaviť. Nechcem vás tu teraz, samozrejme, trápiť opisom mojich osobných ventilov a záchranných bŕzd, v každom prípade do nového roka som si dal jedno malé predsavzatie, ktoré práve s celým vyššie opisovaným problémom súvisí. Sľubujem vám a predovšetkým sám sebe, že sa budem aj naďalej snažiť vkladať do svojich článkov a testov zdravú osobnú rovinu, ktorá nepodľahne ťarche suchých a neosobných faktov. V prípade overovania kvalít u notebookov bude, pochopiteľne, dodržanie niečoho takéhoto extrémne náročné, avšak v momente, keď vy, naši čitatelia, nadobudnete pocit, že som v tomto ohľade zišiel z cesty, neváhajte ma kontaktovať a formálne mi vylepiť jednu poriadnu facku (akceptujem biele dámske rukavičky a odmietam plechové násady z historického brnenia). Teraz, keď sme si ujasnili interné nastavenie môjho novinárskeho rozhrania, poďme sa pozrieť na aktuálnu novinku z dielne spoločnosti ASUS, a to konkrétne na jeho slávny modelový rad Zenbook.

 
Recenzia: ViewSonic X10-4K - Dlhé čakanie má veľa rovín

Recenzia: ViewSonic X10-4K - Dlhé čakanie má veľa rovín

Máme rok 2022 a možno to pre vás bude teraz znieť trocha divne, zvlášť voči markantnému hardvérovému obsahu, aký vám v našom časopise v pravidelných dávkach ponúkame, ale nie všetko, čo by sme si chceli zaobstarať na test, nám firmy, respektíve distribútori posielajú, hneď ako si zmyslíme. Počas takmer celého minulého roku som napríklad ja osobne bojoval o možnosť testovania prémiového 4K projektu značky ViewSonic a až v jeho samom závere mi bolo umožnené recenziu zrealizovať. Medzičasom navyše o niečo klesla aj finálna cena produktu samotného, a preto nasledujúci text môže mať pre vás o to výživnejšiu hodnotu, najmä ak uvažujete o kúpe niečoho podobného – či už do domácnosti, alebo do malého, komerčne využívaného priestoru.

 
RECENZIA: Sennheiser HD 350BT - Niekto tu tuším poriadne šetril

RECENZIA: Sennheiser HD 350BT - Niekto tu tuším poriadne šetril

Z továrne nemeckej spoločnosti Sennheiser už za dobu jej viac než sedemdesiat ročnej existencie vyšiel vláčik preplnený audio technikou, z ktorej posledné vagóny sa vám snažíme mapovať aj prostredníctvom našich testov. Aktuálne sa v tejto súvislosti dostali mne osobne do rúk bezdrôtové slúchadlá s označením HD 350BT, svojou cenou spadajúce skôr do nižšej triedy. Aj keď daný model sa na trhu pohybuje už takmer dva roky, jeho predaj je stále aktuálny a preto určite nebudete mať nič proti, ak sa o kvalitách týchto slúchadiel porozprávame trocha viacej. Ostatne, v súčasnosti sú stále v procese takzvané povianočné výpredaje, a preto nie je nikdy na škodu mať prehľad, čo z ponúkanej elektroniky stojí za vaše peniaze a čo si naopak nezaslúži ani len vašu pozornosť.

 
RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 - Nemôžete sa pomýliť

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 - Nemôžete sa pomýliť

V dnešnej dobe, a teraz je úplne jedno či máme v kalendári dve alebo tri dvojky, sa v prípade mnohých produktov dá hovoriť o často prehnanom efekte opakovania. Opakujú sa dizajnéri... opakujú sa inžinieri a nemálo aj PR odborníci. Práve reklamné agentúry to majú v takomto prípade vôbec najťažšie, keďže ich úlohou je predať niečo, čo vyzerá ako vajce usadené v nekonečnom plate identických vajec. Našťastie tu máme spoločnosti, respektíve v prípade notebookov isté modelové rady, ktoré sa snažia výraznejšie odlíšiť a zachovať si tak osobitosť a originalitu. Žiarivým príkladom je Lenovo s ich ThinkPadom X1, ktorý sa nám do redakcie aktuálne dostal v Extreme Gen 4 verzii. A toto je presne to výkonné pracovné náradie, ktoré si s inými sotva pomýlite, ba čo viac, ktoré vďaka svojej jedinečnosti zakotví v prístave vašej dlhodobej pamäti. Apropo, ak už spomínam pamäť, tak vplyvom poslednej silvestrovskej noci premieňajúcej jednotky na dvojky, bola tá moja krátkodobá nenávratne vymazaná. Poďme však späť k veci.

 
RECENZIA: Genesis Oxid 450 - Niekto to rád chladné

RECENZIA: Genesis Oxid 450 - Niekto to rád chladné

Živo si spomínam na koniec roku 2019, keď sa mi pod testovacou lupou zjavila v poradí už druhá chladiaca podložka s kódovým označením Oxid 550 – predchádzal jej o rok starší model Oxid 250 od spoločnosti Genesis. Tento poľský výrobca je dnes už samozrejme aj u nás pomerne známym dodávateľom slušnej kvality za prijateľnú cenovú reláciu, avšak čo sa týka chladiacich podložiek, nebol som v tomto smere s ich produktami zrovna spokojný. Značka Oxid si svojho času prešla ďalšou radovou evolúciou a na stôl nám tak dopadol výrobok s kódovým označením 450. Čo nové ponúka a ako sa zmenil dizajn v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi? Dokáže niečo takéto pomôcť vášmu upotenému notebooku v tých najkritickejším momentoch?

 
RECENZIA: Genesis Krypton 290 - Lacné nemusí vždy znamenať nekvalitné

RECENZIA: Genesis Krypton 290 - Lacné nemusí vždy znamenať nekvalitné

Produkty spoločnosti Genesis sú zväčša zamerané na neprofesionálnych hráčov a nenáročnejších použivateľov, o čom svedčí aj ich cena, pričom len minimum z nich možno považovať za vyššiu alebo prémiovú triedu. Tým, samozrejme, netvrdím a ani si nemyslím, že ich produkty sú akokoľvek zlé alebo nedostačujúce na to, aby sa dali zaradiť k prémiovým modelom. Firma to potvrdzuje hlavne pri svojich herných zariadeniach, na ktorých si možno všimnúť vyššiu kvalitu spracovania a často aj funkčnosť nad očakávania v danej triede. V tejto recenzii sa ale pozrieme na opačný koniec, čiže na nižšiu triedu, v ktorej sa zameriame na myš Krypton 290.

 
RECENZIA: Genesis Zircon 550 - Bezdrôtová myš strednej triedy

RECENZIA: Genesis Zircon 550 - Bezdrôtová myš strednej triedy

Bezdrôtové myši boli donedávna určené len na kancelárske využitie. Dôvodom bola hlavne vysoká odozva v bezdrôtovej komunikácii. Posledných pár rokov ale bol postup v technológiách taký rýchly, že odozvou sa už približujú k tým káblovým. Ich hlavnou výhodou je, samozrejme, možnosť použitia bez kábla, čo hráčom umožňuje voľne pohybovať myšou bez akýchkoľvek obmedzení. V tejto recenzii sa pozrieme na zúbok myši Zircon 550, ktorá kombinuje ultraľahký „honeycomb“ dizajn a bezdrôtové pripojenie.

 
RECENZIA: SteelSeriees QcK Prism Cloth 3XL

RECENZIA: SteelSeriees QcK Prism Cloth 3XL

Je to už rok, čo sme sa tu spoločne stretli, prihováram sa teraz priamo vám, milovníkom pokrývok herných stolov všetkých druhov a veľkostí, aby sme si na naň spoločne vyložili klady a zápory akéhosi kráľa všetkých podložiek - asi by v tomto prípade sedel lepšie titul kráľovnej. Dánsky výrobca profesionálneho herného náradia totižto v tom čase uviedol na trh produkt QcK Prism Cloth a keďže ja sám sa riadim heslom: čím väčší, tým lepší, požiadal som distribútora o test tej vôbec najväčšej verzie a teda 5XL. Výsledky môjho bádania si môžete prečítať v samostatnom článku, avšak aby som zachoval istý punc investigatívnej žurnalistiky krútiacej sa okolo hier a hardvéru, rozhodol som sa onoho distribútora osloviť ešte raz a tentokrát siahnuť po trocha kompaktnejších rozmeroch.

 
RECENZIA: Genesis Krypton 555 - Ultraľahká herná myš

RECENZIA: Genesis Krypton 555 - Ultraľahká herná myš

Spoločnosť Genesis už všetci zrejme dobre poznáte. Ide o firmu, ktorá sa zaoberá výrobou herného príslušenstva a doplnkov k počítačom. Ak sa pohybujete vo svete herných myší, určite ste zaregistrovali trend tzv. honeycomb dizajnov, ktorých hlavnou črtou sú dierky umiestnené na niektoré časti týchto produktov. Ich účelom je okrem unikátneho dizajnu aj zníženie hmotnosti týchto periférií pre uľahčenie pohybu a presnejšiu kontrolu nad pohybom. V tejto recenzii sa pozrieme na jednu z takýchto myší s názvom Krypton 555.

 
RECENZIA: Fractal Design Lumen S36 RGB - Výnimočne účinný, no stále nie dokonalý

RECENZIA: Fractal Design Lumen S36 RGB - Výnimočne účinný, no stále nie dokonalý

Staršia, ale schopná rada chladiča Fractal Design Celsius je v obchodoch stále dostupná, no aj po viacerých vylepšeniach je presne to, čo napovedá prvé slovo tejto recenzie. Stará. Nie je preto prekvapením, že si pripravili novinku, respektíve trojicu noviniek spojených slovíčkom “Lumen”. Celsius a Celsius+ chladiče totiž ponúkali nadmieru šikovný dizajn, kvalitné prevedenie a ako sme si mali možnosť aj sami vyskúšať, veľmi dobré schopnosti chladenia. Na dnešnú dobu však ich výzor mierne pokrivkáva. Fractal Design síce nepriniesol odpoveď na niektoré konkurenčné kúsky, ponúkajúce nekonečné zrkadlá s podsvietením alebo rovno LCD panely zabudované do hlavy chladiča, no nový smer, ktorým sa Lumen uberá, určite ulahodí nejednému oku.

 
RECENZIA: SteelSeries Apex 3 TKL - Pohroma sa nekoná

RECENZIA: SteelSeries Apex 3 TKL - Pohroma sa nekoná

Už ste sa niekedy obliali vodou tak šikovne, že to viedlo k strápneniu na verejnosti? Mne osobne sa v tomto smere raz podarilo skutočne veľké faux pas s presahom až do Kanady. V roku 2019, počas preview eventu k známej survival hre Days Gone som nakrúcal videorozhovor s jedným z jej autorov, Emanuelom Rothom, a tesne pred začatím interview sa ozvala príroda. Odbehol som si preto na toaletu, vykonal všetky nutné procedúry a v momente, kedy moja ruka siahla na batériu spúšťajúcu prúd vody, sa to stalo. Silný prúd odrazený od bieleho porcelánu umývadla zasiahol môj rozkrok tak nešťastne, že som sa nezmohol na nič iné, než na istú nemenovanú ale mnohými často používanú nadávku. Hold, čo sa stalo sa stalo, povedal som si, zatiaľ čo moja ruka zvierajúca hŕbu papiera drhla miesto, kam sa v spoločnosti nepatrí ukazovať prstom a verte, že nasledujúce minúty boli pre mňa menším peklom. Až po vypnutí kamier a skončení rozhovoru, kedy sa Emanuel odhodlal spýtať, prečo vyzerám ako by som sa počúral, som mu všetko s patričným pýrením vysvetlil, avšak onen efekt trápnosti ostal a dodnes si naň nerád spomínam. A prečo vyťahujem práve túto historku v súvislosti s testom novej verzie hernej klávesnice Apex 3 TKL od dánskej firmy SteelSeries? Jednou z nosných predností daného produktu je totižto odolnosť voči vode ako takej a preto, ak sa vám bežne stáva, že sa vám na stole preklápajú poháre s tekutinami, mohla by sa práve táto klávesnica ocitnúť na zozname vašich budúcich nákupov.

 
RECENZIA: SteelSeries Arctis 7P+ Wireless - Mám svoje biele obdobie

RECENZIA: SteelSeries Arctis 7P+ Wireless - Mám svoje biele obdobie

Posledné mesiace v mojom živote výrazne dominuje jedna jediná farba. Vídavam ju už od samého rána, kedy sediac v polospánku na toalete čučím na prasknutú dlaždičku a rovnako tak ju vidím v momente, keď otváram chladničku a nalievam mlieko do svojej obľúbenej šálky v tvare Kranga z TMNT. Tam to však ani náhodou nekončí. Biele svetlo je totižto deliacou čiarou medzi fatálnym pádom zo schodov a úspešným opustením budovy. Bielou nám cestári naznačujú, kde je stred vozovky, no a kde by sme dnes boli bez dokonalo bielych zubov, umelo dosadených do úst skrachovanej herečky z billboardu odkazujúceho na ďalší ekvivalent Ponziho schémy. Čo tam mám ďalej? Po bielej môžete siahnuť aj pri kúpe auta - väčšinou preto, že chcete ušetriť, a plné hrste bielej si užívate aj pri každej návšteve nemocnice. Úvodnú vetu preto musím korigovať. Nejde vlastne o dominanciu bielej ako farby, ale o moje vlastné vnímanie jej prítomnosti vo veciach a udalostiach okolo. Je to len pár mesiacov, čo som si sám kúpil vozidlo v onej farbe – áno, Škót je voči mne štedrosť sama. Z neba na nás aktuálne padajú snehové vločky, next-gen konzola od SONY vyzerá ako vietnamský biely Wi-Fi router a moje svedomie ponorené do bielidla je po vytiahnutí šedé ako Dorian – na isté veci už proste nezaberajú ani chemikálie. Aby toho nebolo málo, dánsky výrobca profesionálneho herného náradia nesúceho logo SteelSeries nedávno vydal špeciálnu verziu svojho vysoko kvalitného herného headsetu Arctis 7, a tak stačilo len letmé nazretie do ďalšej krabice od distribútora a do očí mi priam udrela... Veď vy už viete, čo príde.

 
RECENZIA: Nacon RIG 800LX V2 - Plnohodnotný konkurent k oficiálnym slúchadlám od Xboxu

RECENZIA: Nacon RIG 800LX V2 - Plnohodnotný konkurent k oficiálnym slúchadlám od Xboxu

Herné slúchadlá sú bezpochyby jedným z najdôležitejších prvkov každého hráča, ktorý sa usiluje o plnohodnotný zážitok z hrania, prípadne mu záleží na kvalitnej online komunikácii so svojimi kamarátmi. Ako sa doba posúva vpred, káblové príslušenstvá sa sťahujú do úzadia a bezdrôtové pomôcky sa stávajú pomaly ale isto populárnejšími. Určite je to aj vďaka narastajúcej kvalite týchto zariadení. Dôkaz o tom, že vás nezavádzam, predstavujú tieto slúchadlá určené pre zariadenia od Microsoftu. Svojím futuristickým spracovaním nikoho neurazia a výdržou batérie určite nesklamú ani jedného hráča zo zeleného tábora.

 
RECENZIA: Creative T60 - Majú ešte 2.0-ky zmysel?

RECENZIA: Creative T60 - Majú ešte 2.0-ky zmysel?

V dnešnej dobe, v ktorej sa už slová ako soundbar pomaly udomácnili v slovníku slovenského pravopisu a keď si poriadny zvuk bez subwoofera v podstate ani nevieme predstaviť, uviedla spoločnosť Creative na trh veľmi „klasický“ produkt v podobe 2.0 reproduktorov s označením T60. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že éra takýchto produktov je už za nami, lenže inžinieri v Creative ich prispôsobili najnovším požiadavkám trhu a chcú nám dokázať, že „dva bodka nulkám“ ešte neodzvonilo. Sú totiž vybavené Bluetooth 5.0, majú zaujímavý surround systém, funkciu Noise Clean, funkciu Clear Dialog, ktorá zosilňuje hovorené slovo v hrách, filmoch a pri telefonovaní, a disponujú aj priamym vstupom na mikrofón i výstup na slúchadlá – skutočne rozumné riešenia.

 
RECENZIA: SteelSeries Aerox 3 Wireless 2022 - Toto som už niekde videl

RECENZIA: SteelSeries Aerox 3 Wireless 2022 - Toto som už niekde videl

SteelSeries, dánsky a celosvetovo populárny výrobca herného náradia určeného nielen pre profesionálov, sa nedávno rozhodol zreštaurovať svoje najpredávanejšie časti inak nesmierne bohatého portfólia. Výsledkom sa stala nová verzia bezdrôtovej myši (dostupná je aj káblová verzia) Aerox 3, o kvalitách ktorej sme si hovorili začiatkom práve končiaceho roka. V čom je edícia 2022 nová a oplatí sa do nej investovať aj v prípade, ak už máte doma pôvodný model? Na tieto otázky vám poskytne odpoveď nasledujúci súhrn mojich dojmov z nej.

 
RECENZIA: Lenovo Yoga Tab 11 - Multimédiá na dosah

RECENZIA: Lenovo Yoga Tab 11 - Multimédiá na dosah

Čínsky gigant, ktorý pôvodne začínal pod názvom Legend, bude už o pár rokov oslavovať 40-ku na trhu. Počas svojej dlhej existencie dosiahla firma z Pekingu veľké množstvo míľnikov. V roku 2005 kúpila počítačovú divíziu IBM a zaradila sa tým medzi najväčších výrobcov počítačov na svete. O deväť rokov neskôr Lenovo znovuzrodilo svoju mobilnú divíziu, keď prevzalo mobilné zariadenia firmy Motorola Mobility od spoločnosti Google.

 
RECENZIA: HyperX Pulsefire Raid - Na pulze doby

RECENZIA: HyperX Pulsefire Raid - Na pulze doby

Značku, resp. jednu z divízií firmy Kingston s názvom HyperX vačšine z vás pravdepodobne predstavovať netreba. Zhrňme si ale tie najpodstatnejšie udalosti. V roku 2002 uviedla americká frima na trh nový rad HyperX – vysokovýkonné pamäťové moduly. O 10 rokov neskôr Kingston oslávil 25 rokov v biznise s pamäťami a už deviatykrát za sebou bol spoločnosťou iSuppli označený za najväčšieho dodávateľa pamäťových modulov na svete. Následne na to uviedol na trh svoje prvé SSD disky. Vo februári 2021 Kingston Technology predala časť svojej značky HyperX spoločnosti HP Inc. Dohoda za 425 miliónov dolárov však zahŕňala iba príslušenstvo k počítačom s logom HyperX, nie pamäte alebo disky. Rad HyperX sa tak pod novým majiteľom začal rozrastať a dnes zahŕňa herné headsety, klávesnice, podložky a myši. Jednu z nich by sme vám teraz chceli predstaviť.

 
RECENZIA: Marvo Scorpion HG8958 - Po uchu mi lezie škorpión

RECENZIA: Marvo Scorpion HG8958 - Po uchu mi lezie škorpión

V čase kedy tvorím tento text sa zažltnuté okraje pokrkvaného kalendára visiaceho na stene snažia svojmu okoliu prezradiť jasné posolstvo. Ako keby hovorili ľudskou rečou a šepkali niečo v tom zmysle, že je to zase raz tu! Rok končí, staré mesiace sa vytrácajú do zabudnutia a vám všetkým, čo na mňa teraz so smútkom pozeráte len aby ste mi už čoskoro vrazili dýku do chrbta kúpou môjho nástupcu s číslovkou 2022, odkazujem: Nehnevám sa na vás. Zatiaľ čo ja sa rozprávam v duchu so svojim kalendárom, z bankového konta sú mi odčerpávané desiatky eur za účelom naplnenia iných, čiastkových očakávaní. Vianočný čas je vec, ktorá nezriedka končí samovraždou a aj keď vám samozrejme nič takto extrémne neprajem, súcítim s vami v prípade, ak nemáte chuť počas nákupu darčekov vyhodiť zase raz kvantum svojich tvrdo zarobených mincí. Je zaujímavé, že všetky tie trendy články okolo potenciálnych tipov na darčeky, čo sa pred Vianocami vždy vynoria ako komáre pred postrekom, sú v drvivej väčšine tvorené predraženým spotrebným materiálom a len máloktorý zoznam v sebe nesie aj takzvaný „low budget“ segment. Preto som sa v duchu tohto pomaly sa rozbiehajúceho textu rozhodol, vám tú pred-, či prípadne po-vianočnú finančnú záťaž trochu odľahčiť. Porozprávame sa o kvalitách cenovo viac ako dostupného herného headsetu značky Marvo, ktorý vás vyjde na menej než dvadsať eur a napriek tomu dokáže po stránke funkcií nakopnúť nejeden talent.

 
RECENZIA: Panasonic TX-55JZ980B - Herných televízorov je už ako maku

RECENZIA: Panasonic TX-55JZ980B - Herných televízorov je už ako maku

Často sa hovorí niečo v tom zmysle, že zákazník má vždy pravdu a preto mu dajte to, čo chce, alebo si minimálne myslí, že to chce. V duchu týchto pokrokových praktík, hnaných predovšetkým chuťou zarobiť, sa tak kedysi úzko profilovaná ponuka produktov dnes už dá takpovediac namontovať nad hlavy obrovských más. S vývojom technológií v oblasti zobrazovacej techniky je bežný konzument konfrontovaný v čoraz častejších vlnách a vždy, keď pre neho nastane čas nákupu nového televízora, ho predajca s ochotou zahrnie pojmami, v ktorých sa často sám dokáže sotva zorientovať. Boli to krásne časy, keď sme prechádzali z CRT bubnov na HD dosky a rovnako tak krásne sme sa prehupli do 4K s dodatkom, že niekde za ramenom onoho predajcu už svieti neónová reklama na 8K. Pýtať sa, kde sa tento pokrok nesúci sa na ramenách technických skratiek zastaví, je v tomto momente úplne bezpredmetné, pretože akúkoľvek jasnú odpoveď sotva vieme predpovedať, v každom prípade s oveľa väčším prienikom videoherného biznisu práve do segmentu zobrazovacích technológií sa ponuka domácich televíznych prijímačov zase o kúsok viac rozštiepila. Dnes už nestačí dávať si pri kúpe TV pozor na bežné skratky formátu 2K/4K/8K, v ústach predajcov sa už totiž žongluje so zástupom ďalších pojmov, ktoré môžu vo finále zážitok z hrania ešte o kus viac umocniť. V nasledujúcom texte vám preto predstavím novinku od skúsenej spoločnosti Panasonic, ktorá sa do pomaly sa napĺňajúceho vreca s hernými televízormi rozhodla prispieť zaujímavým kusom elektroniky.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk