RECENZIA: ASUS ROG STRIX SCOPE gaming keyboard - Štýlová klávesnica pre každého fanúšika ROG

RECENZIA: ASUS ROG STRIX SCOPE gaming keyboard - Štýlová klávesnica pre každého fanúšika ROG

ASUS ROG STRIX SCOPE je herná mechanická klávesnica, ktorá je v ponuke so širokou škálou spínačov výhradne značky Cherry MX. K dispozícii sú lineárne spínače Red, Black a Silent Red; hmatové Brown a Blue; a na záver špeciálne Speed Silver. Do redakcie sa nám prišiel predstaviť model s červenými spínačmi, ktorý sme podrobili dôkladným testom.

 
RECENZIA: MSI Optix MAG322CQR - Bez pohnutia

RECENZIA: MSI Optix MAG322CQR - Bez pohnutia

Doceniť ultra široké herné obrazovky si vyžaduje dostatočne dlhú skúsenosť s nimi. Sotva vám menšie či väčšie zakrivenie na paneli tohto zamerania povie svoje tajomstvo prostredníctvom reklamného letáku alebo fotografie vystavenej na internetom obchode. Akonáhle si však máte možnosť pred takto zakrivenú obrazovku sadnúť a stráviť s ňou niekoľko intenzívnych hodín hrania, skôr či neskôr pochopíte tie jemné nitky prospechu a adekvátneho nadšenia. Samotné zakrivenie je však len jedna z dôležitých opôr výslednej kvality. Ostatne, tak ako rád testujem tento formát herných monitorov, tak osobne nevidím žiadny prospech v obrovských televíznych obrazovkách so zakrivením, ktoré aj tak sledujeme z veľkej vzdialenosti. Ten efekt vtiahnutia do deja a zároveň akcie odohrávajúcej sa vo videohrách s rôznym koncepčným zameraním si vyžaduje blízkosť očí a prítomnosť ďalších dôležitých pomocníkov, ktoré dnes nachádzame takmer výhradne u výrobkov ako napríklad Optix MAG od MSI. Táto legendárna továreň na spoľahlivý herný hardvér ma nedávno prostredníctvom svojho distribútora oslovila s možnosťou testu ich tridsaťdvapalcovej novinky s jemne ohnutým VA panelom a na samotnú ponuku sa, aj z vyššie opísaných dôvodov, nedalo zareagovať inak, než ako ten psík kývajúci hlavou za predným sklom automobilov mnohých postarších motoristov.

 
RECENZIA: MSI MPG Gungnir 110R - Zaujímavá voľba pre fanúšikov značky

RECENZIA: MSI MPG Gungnir 110R - Zaujímavá voľba pre fanúšikov značky

Priznajme si to, počítač je pre väčšinu používateľov iba nástrojom, vďaka ktorému môžu vykonávať svoju prácu, prípadne komunikovať s inými ľuďmi. Nezáleží im na tom, či je ich stroj biely, sivý, čierny, či nie je príliš hlučný, alebo či sa v ňom nepečú komponenty. Avšak niektorí ľudia, medzi ktorých sa určite počítam ja a aj veľa čitateľov, ktorí narazia na túto recenziu, spadajú do skupiny nadšencov vyžadujúcich niečo viac. Niečo viac po stránke vzhľadu. Niečo viac po stránke jednoduchej obsluhy. A, samozrejme, aj niečo navyše na poli chladenia komponentov. Jedným z často prehliadaných, no nadmieru dôležitých krokov pri skladaní počítača je výber tej správnej počítačovej skrinky. Je novinka od spoločnosti MSI s mierne komplikovaným menom MPG Gungnir 110R tou správnou voľbou? To sa dozviete v riadkoch nižšie.

 
RECENZIA: MSI MEG Z490 Unify - Silná výkonom, striedma výzorom

RECENZIA: MSI MEG Z490 Unify - Silná výkonom, striedma výzorom

Nová, už desiata generácia desktopových procesorov Core, ktoré spoločnosť Intel priniesla ako odpoveď na AMD Ryzen tretej generácie je stále postavená na 14 nm architektúre, avšak zvýšené výkony týchto procesorov, ako aj podpora nových technológií vyústila do nového socketu s označením LGA1200 a čipsetov Z490 a B460. To, samozrejme, znamenalo príchod nových matičných dosiek, ktorých sa nám už v redakcii niekoľko zastavilo. Zblízka sme sa už mohli pozrieť na cenovo výhodnejšie kúsky MSI B460 a Z490 Tomahawk či prémiovejší model Aorus Z490 Master. Teraz je na čase pozrieť sa na ďalšiu, mierne drahšiu, no o toľko výkonnejšiu dosku, opäť od spoločnosti MSI.

 
RECENZIA: ASUS TUF K7 gaming keyboard - To najlepšie z klávesníc divízie TUF Gaming

RECENZIA: ASUS TUF K7 gaming keyboard - To najlepšie z klávesníc divízie TUF Gaming

ASUS TUF K7 je vlajkovou loďou medzi klávesnicami divízie TUF Gaming. Je navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky náročných hráčov, čo zabezpečujú použité opticko-mechanické spínače, vrchná časť klávesnice vyrobená z leteckého hliníka, odolnosť voči prachu a vode či magnetická opierka na zápästia.

 
RECENZIA: Lenovo Thinkbook Plus – Čítačka a notebook v jednom

RECENZIA: Lenovo Thinkbook Plus – Čítačka a notebook v jednom

Neviem prečo, asi je to z dôvodu tej filozofie nového Thinkbook zariadenia od spoločnosti Levovo, kde vám je podstrčená na sebe nezávislá dvojica obrazoviek, ale zatiaľ čo píšem tento úvod, v hlave sa mi premieta obrázok najslávnejšieho predajcu nepotrebného kuchynského, ale aj iného náradia, a to Horsta „zlatú náušničku“ Fuchsa. Túto predstavu sa snažím s námahou zapudiť a venovať sa predmetu recenzie, keďže to voči kvalite celkovej konštrukcie asi nie je vôbec fér, každopádne Levovo sa pri integrácii takzvaného E-Ink displeja, teda elektronického papiera, snažilo koncovému zákazníkovi premeniť tradične pojatý notebook na niečo nové a svieže. Nápad ako taký musím sám oceniť, ostatne ak by sme zobrali hrubú vzorku bežných užívateľov laptopu a vybrali ich najčastejšie úkony behom dňa, väčšina potrieb by sa krútila okolo čítania mailovej pošty, prezerania dokumentov alebo vytvárania poznámok v kalendári. No a presne tieto možnosti vám predmet nasledujúcej recenzie dokáže ponúknuť bez toho, aby ste ho vôbec otvorili. Čo poviete, zaujal som vás aj bez tej spomínanej a uhrančivej náušničky?

 
RECENZIA: Lamax BFit2 - Fitness náramok pre začiatočníkov s prémiovou cenou

RECENZIA: Lamax BFit2 - Fitness náramok pre začiatočníkov s prémiovou cenou

Niektorí ľudia zastávajú názor „športom k trvalej invalidite”, iní si uvedomujú, že hlavne v dnešnej dobe sedavých prác a možností pohybu ešte viac obmedzených pre pandémiu, je dobré utužovať si zdravie a mať väčší prehľad o tom, ako sa ich telo správa, čo mu vyhovuje a čo naopak zanedbávajú. Jednoduchým pomocníkom, ktorý spája príjemné s užitočným, je fitness náramok, no za posledných pár rokov sa na trhu so smart hodinkami roztrhlo vrece, a preto môže byť ťažšie orientovať sa vo všetkých parametroch, modeloch a vychytávkach. V redakcii nám pristál jeden z jednoduchších, no stále schopných kúskov od spoločnosti Lamax s názvom BFit2 a pretože som už viac ako rok nositeľom fitness náramkov (hoci doposiaľ iných značiek), neváhal som a pustil sa do skúšania.

 
RECENZIA: Niceboy ORYX X300 - Herné slúchadlá okolo 40 eur s priestorovým zvukom

RECENZIA: Niceboy ORYX X300 - Herné slúchadlá okolo 40 eur s priestorovým zvukom

Novinkou na trhu je podznačka ORYX spoločnosti Niceboy. Ponúkne rôzne počítačové periférie, medzi ktoré patria klávesnice, myši a slúchadlá. ORYX sa orientuje primárne na herné príslušenstvo. K nám do redakcie dorazili slúchadlá ORYX X300 predstavujúce jeden zo základných modelov výrobcu. Častokrát aj najnižší model produktového portfólia dokáže prekvapiť, preto sa poďme spoločne na nové slúchadlá X300 pozrieť.

 
RECENZIA: Genesis Thor 300 TKL RGB - Herná klávesnica strednej triedy

RECENZIA: Genesis Thor 300 TKL RGB - Herná klávesnica strednej triedy

Genesis sa už dlhé roky venuje výrobe všetkých druhov počítačových doplnkov a periférií. Aj keď je táto spoločnosť na svete len od roku 2011, zaraďuje sa k tým poprednejším – hlavne v jej rodisku (Poľsku), na Slovensku a tak trocha aj v Česku či iných štátoch, kde postupne naberá na popularite a dozvedá sa o nej čoraz viac ľudí. Ich produkty majú spravidla nižšiu cenovku, obstojné spracovanie a nadpriemernú kvalitu. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich hernú klávesnicu z modelového radu Thor, presnejšie Thor 300 TKL RGB.

 
RECENZIA: Gigabyte G27QC - Menší brat vydareného herného monitora

RECENZIA: Gigabyte G27QC - Menší brat vydareného herného monitora

Je to celkom nedávno, čo sme v redakcii mali možnosť pozrieť sa na nový 32-palcový prírastok do rodiny monitorov od dizajnérov spoločnosti Gigabyte. A keďže nešlo o prémiový Aorus produkt, ale monitor určený skôr pre náročnejších hráčov obmedzovaných menším rozpočtom, niesol meno Gigabyte G32QC. Vďaka jeho parametrom, jednoduchosti ovládania a vychytávkam si od nás vyslúžil prevažne chválu, preto sme sa radi zhostili úlohy otestovať jeho nového menšieho brata. Ten prichádza síce s menšou uhlopriečkou, no parametrami je takmer totožný.

 
RECENZIA: MSI All-in-One Pro 24X - Všetko v jednom

RECENZIA: MSI All-in-One Pro 24X - Všetko v jednom

Koncept akéhosi elektronického balíčku, kde si zákazník kupuje monitor zlúčený s desktopom, nie je v dnešnej dobe samozrejme ničím objavným. Ostatne takto riešené PC sa hojne uchytili ešte v roku 1980, kedy bolo bežné kombinovať tradičný stolný počítač s obrazovkou, alebo, ako v prípade herne orientovaných značiek Atari a Commodore, spojiť základnú dosku s klávesnicou. Dôvody by ste na takéto kroky mohli hľadať v snahe o minimalizovanie kabeláže a samozrejme aj celkové ušetrenie miesta. Tieto argumenty platili začiatkom osemdesiatych rokov a platia rovnako aj dnes, zvlášť s prihliadnutím na oveľa väčší počet zamestnancov v priemernej korporačnej spoločnosti, kde sú všetci nasekaní na seba ako v palete s drevom a každý potrebuje spoľahlivé PC a čo najviac priestoru sa len dá. Presne pre tento segment aktuálne prišiel aj MSI s novou verziou spomínaného balíčku All-in-One, na ktorý sa teraz spoločne pozrieme.

 
RECENZIA: Genesis Xenon 800 - Ultraľahká modulárna herná myš

RECENZIA: Genesis Xenon 800 - Ultraľahká modulárna herná myš

Pre každého hráča je myš jedným z najdôležitejších prvkov výbavy. Keďže táto časť používateľov trávi veľa času za svojím strojom, je dôležité si vybrať správnu myš. V rámci svojho portfólia ponúka spoločnosť Genesis skutočne mnoho modelov herných periférií, pričom každý z nich je niečím zaujímavý. Dnes vám prinášame recenziu na hernú myš Xenon 800, ktorej hlavným ťahákom je senzor PMW3389 a možnosť upravovať hmotnosť s pomocou závaží. Poďme sa na tohto hlodavca spoločne pozrieť.

 
RECENZIA: Monitor ASUS ROG STRIX XG438Q - Herný monitor tak trochu inak

RECENZIA: Monitor ASUS ROG STRIX XG438Q - Herný monitor tak trochu inak

Keď som si pred pätnástimi rokmi kupoval 24-palcový LCD displej, bol to luxus. Boli aj takí, čo oči prevracali. Vtedy na stoloch stáli objemné CRT 4:3 monitory. Väčšinou. A nie je tomu tak dávno, keď sme i na "27-ku" pozerali ako na veľmi veľký monitor - ktorý je dnes už pomaly štandardom. Výrobcovia posledné roky experimentujú a investujú do vývoja a to je len dobre. Dočkali sme sa tak ultrawide monitorov s filmovým pomerom strán 21:9 o veľkosti až 35 palcov. A z roka na rok sa objavujú ďalšie novinky. Nechýbajú super ultrawide - monžtrózne, zakrivené, 43 a dokonca aj 49-palcové panely, ktoré bez problému nahradia dva monitory vedľa seba. Dnes sa pozrieme na celkom výnimočnú anomáliu. 43-palcový displej s pomerom strán 16:9, teda na prvý pohľad televízor.

 
RECENZIA: Logitech G PRO X Lightspeed - Poprosím tie veľké nožnice

RECENZIA: Logitech G PRO X Lightspeed - Poprosím tie veľké nožnice

Je všetko, čo sa deje okolo nás, len náhoda, alebo dokonalo premyslené PR stvoriteľa, respektíve ako ho ja nazývam, pána osudu? Túto otázku si dnes denne kladú mnohí a inak tomu na pár sekúnd nebolo v mojom prípade ani pri nedávno predstavenom hernom headsete od spoločnosti Logitech s názvom G PRO X Lightspeed. Máme totižto len rok od uvedenia na trh fakticky identického produktu s kódovým označením G PRO X, ktorý som v tom čase a v testoch vynášal doslova do nebies (ja viem, tej náboženskej tematiky by asi stačilo, zvlášť z mojich pohanských úst to vyznieva dosť smiešne) a už tu máme zrazu priameho nástupcu?

 
RECENZIA: Aorus Z490 Master - Keď sa spoja frázy “overkill” a “rozumná cena”

RECENZIA: Aorus Z490 Master - Keď sa spoja frázy “overkill” a “rozumná cena”

Hoci nie sú procesory Intel 10tej generácie žiadnou veľkou revolúciou, jedno im nemožno uprieť. Stále, najmä pri vyšších modeloch, ponúkajú slušný výkon. No možno práve preto, že Intel už dlho nepriniesol evolúciu architektúry svojich desktopových procesorov, sú stále viac a viac dôležité kvalitné matičné dosky, schopné napájať aj monštrá (monštrá už viac po stránke odberu elektriny než monštrózneho výkonu) ako Intel Core i9-10900K. Kto chce potlačiť tento procesor naozaj na hranicu jeho možností a schopností si jednoducho nevystačí s lacnou 200 eurovou Z490 doskou. Preto sme radi, že ku nám do redakcie zavítala doska Aorus Z490 Master, ktorá si, aspoň podľa informácií na papieri, dáva bežné i5ky a i7ky na raňajky a i9nu berie ako prísľub zábavy a nie ako výzvu.

 
RECENZIA: Creative BT-W3 - Užitočný pomocník na prenos zvuku

RECENZIA: Creative BT-W3 - Užitočný pomocník na prenos zvuku

Spoločnosť Creative je už na trhu veľmi dlho. Potvrdzuje to aj fakt, že patrí k jedným z najväčších a najúspešnejších výrobcov drobnej elektroniky na svete. Produkuje všetko – slúchadlá, myšky, ale aj rôzne doplnky. V tejto recenzii si povieme niečo o bezdrôtovom audio prenosníku BT-W3, ktorý som otestoval na konzole Playstation 4.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk