RECENZIA: Lenovo LEGION Y740 17“ - Mastodont, ktorý stavil na istotu

RECENZIA: Lenovo LEGION Y740 17“ - Mastodont, ktorý stavil na istotu

Mám rád notebooky pre chlapov. Jasné, ocením aj štíhly kancelársky stroj, ale taký poriadny maskulínny herný gigant vždy poriadne rozbuble moje zásobníky testosterónu. Keď mi domov dorazil Legion Y740, hneď mi bolo jasné, že tento notebook si instagramové travel blogerky do starostlivo nastajlovaného batôžka nevezmú. Je to totiž herný stroj so všetkým, čo k nemu patrí – veľkosťou, hmotnosťou aj hlukom. Aj keď teda Lenovo konečne vytvorilo notebook na hranie, ktorý vyzerá dobre.

RECENZIA: Marvo Scorpion M450 - Myš pre low-budget hráčov

RECENZIA: Marvo Scorpion M450 - Myš pre low-budget hráčov

Nie je tomu tak dávno, čo sme v redakcii od spoločnosti Marvo testovali produkty, ktoré podľa môjho skromného názoru boli veľmi obstojné, ba až nadpriemerné a za nízku cenu. Tentokrát sa pozrieme na zúbok hernej myši, ktorá má svojou cenou bližšie ku kancelárskej myši a kvalitou od nej, bohužiaľ, tiež nemá ďaleko. No, sám som zvedavý, čo nám Marvo svojou myšou z radu Scorpion a modelu M450 ukáže.

RECENZIA: Asus Zenbook 14 - Skvelý ultrabook so zaujímavými inováciami

RECENZIA: Asus Zenbook 14 - Skvelý ultrabook so zaujímavými inováciami

Asus a jeho Zenbooky si od predstavenia v roku 2011 vybudovali slušné meno, a to vďaka svojmu spracovaniu, spoľahlivosti, dizajnu a použitým materiálom. Model Zenbook 14 UX434 chce pokračovať v nastolenom trende a prináša aj inovovaný ScreenPad 2.0.

RECENZIA: ADATA XPG SPECTRIX D60G - Výkonné, a pritom nádherné pamäte

RECENZIA: ADATA XPG SPECTRIX D60G - Výkonné, a pritom nádherné pamäte

Frekvencia a časovanie. To sú dva pojmy, s ktorými sa pravdepodobne každý, kto si už raz pamäte kupoval, stretol. Kúpiť si však môžeme veľa rôznych druhov modelov s rôznymi časovaniami, frekvenciami, ako aj s RGB podsvietením. V Adata nám zapožičali svoj nový model XPG SPECTRIX D60G. Poďme sa naň spoločne pozrieť.

RECENZIA: Creative Muvo Play - Konkurencia pre trochu drahšie reproduktory

RECENZIA: Creative Muvo Play - Konkurencia pre trochu drahšie reproduktory

Bezdrôtové reproduktory sa tešia svojej popularite už nejaký ten piatok a takmer deň čo deň môžeme počuť nejaký ten „reprák“ v akcii, najmä na uliciach, kde sú obľúbené medzi tínedžermi, avšak počuť ich môžeme aj u každého, kto takéto zariadenie potrebuje. Predsa len, nie každý má peniaze a miesto na kvalitnú reprosústavu. Vtedy prichádzajú bezdrôtové zvukové zariadenia, ktoré sa hodia na oslavy, domáce počúvanie, ale využitie nájdu aj u ľudí v práci, kde poslúžia ako malé prenosné rádio alebo prostriedok na prehrávanie akýchkoľvek zvukových stôp. V dnešnej recenzii si povieme niečo o reproduktore Muvo Play od firmy Creative.

RECENZIA: NZXT N7 Z390 - Krásna ako je len možné, ale za akú cenu

RECENZIA: NZXT N7 Z390 - Krásna ako je len možné, ale za akú cenu

Krása je subjektívny názor. Na tom sa zhodneme hádam všetci. Pri počítačových komponentoch je to pre to, akí sú fanúšikovia počítačov a hier často vášniví až fanatickí, subjektívny názor dupľom. No trúfnem si povedať, že nenápadný a pritom moderný dizajn, striedme prvky a farby zladené do jedného tónu ulahodia takmer každému. Moderné matičné dosky, pokiaľ sa bavíme o modeloch strednej a vyššej triedy, sa často snažia uchvátiť blikajúcimi svetielkami vo farbách dúhy, krikľavými farbami a rozličnými povrchmi od matného čierneho plastu cez leštený kov až po podsvietené zrkadlá vytvárajúce dojem nekonečna. V niektorých prípadoch tento štýl funguje, v iných až tak nie. Preto ma zaujala už prvá matičná doska z dielne spoločnosti NZXT, ktorá sa normálne venuje hlavne dizajnu a výrobe počítačových skriniek a chladenia. Prvý počin s chipsetom Z370 a krátkym menom NZXT N7 kvôli množstvu problémov u hráčov a nadšencov až taký úspech neoslávil. Teraz je tu ale pokračovanie s chipsetom Z390 a ja som ho mohol otestovať rovno v útrobách podobne dizajnovanej skrinky NZXT H510 Elite.

RECENZIA: NZXT H510 Elite - Keď sa dizajn bije s funkcionalitou

RECENZIA: NZXT H510 Elite - Keď sa dizajn bije s funkcionalitou

Mnohojadrový procesor, nadupaná grafická karta, RAM-ky aspoň na tri okná v Google Chrome, predimenzované chladenie a dostatok úložného priestoru na zálohovanie polovice internetov. To je asi tak v kocke to, po čom hráči túžia. Ale aký zmysel by malo vlastniť všetky najlepšie a najvýkonnejšie komponenty, keby ich majitelia nemohli vystavovať na obdiv celému svojmu okoliu? Od prvých počítačovích nadšencoch, ktorí si svojpomocne upravovali skrinky a vyrezávali do nich otvory prekrývané plexisklom, ubehla už rada rokov. Teraz sú bežne dostupné naozaj dizajnové kúsky s priehľadnými panelmi z tvrdeného skla. Čo sa však stane, ak je dizajn nadradený všetkému ostatnému? Odpoveď sa ukázala v podobe skrinky NZXT H510 Elite.

RECENZIA: Fractal Design ION+ 760P - Keď produktu nie je čo vytknúť

RECENZIA: Fractal Design ION+ 760P - Keď produktu nie je čo vytknúť

Dve najväčšie celebrity počítačového segmentu a hrania sú bez diskusie grafické karty a procesory. O dosť menej pozornosti si už, aspoň u bežných zákazníkov, získavajú ďalšie komponenty ako skrinky, matičné dosky, RAM-ky či úložný priestor, a najviac opomínanou súčasťou počítačov sú definitívne zdroje. Málokto si myslí, že počítačový zdroj môže byť „sexi” alebo že na ňom príliš záleží. Pri nákupe komponentov jednoducho v košíku väčšinou pristane zdroj, ktorý ponúka najväčší výkon vo wattoch za najlepšiu cenu a kašlať na všetko ostatné. To však definitívne nie je dobrý prístup. Ako z hľadiska krátkodobého fungovania, tak aj dlhodobých plánov. Dobrý zdroj je totiž jedným z pilierov šťastného fungovania a pri správnom výbere sa za mierne vyššiu investíciu odplatí dlhoročnou stabilitou. Spoločností, ktoré majú vo svojom portfóliu zdroje, je celkom dosť, no nie je zdroj ako zdroj. Značka Fractal Design tentokrát prišla s veľmi zaujímavou ponukou v podobe nového radu ION+ a ja som, samozrejme, nemohol odmietnuť šancu pozrieť sa naň.

RECENZIA: GIGABYTE AORUS FI27Q - Pokračovanie hodné predchodcu

RECENZIA: GIGABYTE AORUS FI27Q - Pokračovanie hodné predchodcu

Vo svete počítačového hardvéru a komponentov nie je také bežné, že sa spoločnosť primárne zameriavajúca sa na jednu časť portfólia rozhodne vstúpiť aj do pre ňu doposiaľ neprebádaných vôd. Nie vždy sa to podarí, keďže dobehnúť know-how konkurencie a hlavne presvedčenie potenciálnych záujemcov o kvalitách svojich produktov je oveľa ťažšie ako už nejaké to know-how a meno mať. V Gigabyte sa však očividne všetkých týchto výziev nezľakli, a preto za posledný rok aj expandovali do viacerých segmentov – od trhu s pamäťami cez SSD-čka až po monitory. A práve monitor s názvom FI27Q je nástupcom veľmi podareného kúsku, na ktorý som sa mal možnosť pozrieť začiatkom tohto roka.

RECENZIA: Logitech G PRO X - Dizajnovo nenápadné slúchadlá

RECENZIA: Logitech G PRO X - Dizajnovo nenápadné slúchadlá

„Znej ako profík a počuj ako profík.“ Toto je motto, s ktorým boli uvedené slúchadlá PRO X od Logitechu. Nedávne odkúpenie spoločnosti Blue Microphones prináša svoje ovocie. Nové slúchadlá PRO X sľubujú okrem špičkového zvuku aj skvelý odnímateľný mikrofón, ktorý vznikol v spolupráci s touto novozískanou spoločnosťou.

RECENZIA: MSI Vigor GK30 gaming combo - kombinácia, ktorá krásne ladí

RECENZIA: MSI Vigor GK30 gaming combo - kombinácia, ktorá krásne ladí

Priznávam sa, že ja som si ešte kombináciu klávesnica & myš zatiaľ nekúpila, ale na prvý pohľad vidím, akú hlavnú výhodu takáto voľba ponúka – príslušenstvo v rovnakom dizajne a podsvietení spolu naozaj pekne ladí. Mne sa dostala do rúk kombinácia Vigor GK30 od MSI, ktorá obsahuje klávesnicu s rovnakým názvom a myš Clutch GM11.

RECENZIA: Razer Kraken X - Za nízku sumu perfektné slúchadlá

RECENZIA: Razer Kraken X - Za nízku sumu perfektné slúchadlá

Každý z vás pozná určite značku Razer. Tá sa na poli herných periférií radí medzi špičky. Táto spoločnosť vie vždy prekvapiť svojich zákazníkov. Jedným z najznámejších kúskov ich dielne boli slúchadlá Razer Kraken, ktoré za posledné roky mnohokrát upravili do podoby nových verzií. Vznikali profesionálne herné slúchadlá, ale aj obyčajné na cestovanie, do mobilu, konzoly, ale aj k počítaču. V dnešnej recenzii sa pozrieme na slúchadlá Kraken X, ktoré disponujú zaujímavými vlastnosťami za ešte zaujímavejšiu cenu.

RECENZIA: WD_Black P10 Game Drive 2 TB - Overená funkcionalita v novom šate

RECENZIA: WD_Black P10 Game Drive 2 TB - Overená funkcionalita v novom šate

Takmer každý konzolový aj počítačový hráč to už určite zažil. Knižnica hier preplnená skvelými titulmi, no miesto na disku obmedzuje, koľko z nich môže mať naraz nainštalovaných. V dnešnej dobe, keď sa veľkosť najnovších AAA hier pohybuje od 30 do 100 GB, je miesto naozaj problémom pre mnohých. A tiež treba počítať s tým, že nie každý má prístup k rýchlemu a nelimitovanému internetu, vďaka ktorému si môže ktorúkoľvek hru stiahnuť za pár minút, až hodín. Majitelia stolových počítačov môžu tento problém ešte celkom jednoducho vyriešiť pridaním interného disku, no fanúšikovia konzol, notebookov či menších počítačov sú odkázaní na externé úložiská.

RECENZIA: Lenovo Legion Y44W-10 - Mám chrobáka v hlave

RECENZIA: Lenovo Legion Y44W-10 - Mám chrobáka v hlave

Netuším, prečo sa éterom šíri taký hejt, že tento monitor je už príliš široký. Naopak, ja som rád, že sa nájdu výrobcovia, ktorí sa neboja prekročiť pomyselné mantinely a zájsť za zabehnutý štandard 16:9 či odvážnejší 21:9. Komu sa zdá pomer 32:9, či v tomto prípade 32:10, široký, má možnosť sadnúť si od obrazovky ďalej alebo si kúpiť hlbší stôl, alebo namontovať monitor na stenu, alebo... si ho proste nekúpiť. Kto však raz okúsi na vlastné oči, len ťažko odolá. Podtrhnuté, podčiarknuté, naživo je to vec návyková, a ak by som si mal vybrať, či mať zadarmo tento Legion alebo nedávno testovaný, dvakrát taký drahý ASUS PG27UQ, šiel by som radšej do superširokého monitora. Na nasledujúcich riadkoch sa pokúsim vysvetliť prečo.

RECENZIA: TrueLife FitScale W5 BT je inteligentná váha s množstvom meracích schopností

RECENZIA: TrueLife FitScale W5 BT je inteligentná váha s množstvom meracích schopností

Značka TrueLife vo svojom portfóliu ponúka moderné produkty z oblasti starostlivosti o zdravie s cieľom priniesť používateľom a ich rodinám zdravie a pokojný spánok. Váha TrueLife FitScale W5 BT je inteligentná, minimalistická, osobná váha s Bluetoothom, ktorá pracuje na báze bioelektrickej impedančnej analýzy (BIA), vďaka ktorej je schopná merať až 14 indexov, ponúka kompletnú históriu meraní a jej deklarovaná presnosť dosahuje dve desatiny kilogramu.

RECENZIA: MSI Immerse GH30 headset - keď nejde len o dizajn

RECENZIA: MSI Immerse GH30 headset - keď nejde len o dizajn

Značku MSI snáď netreba veľmi predstavovať. Najznámejšia je asi svojimi notebookmi a PC komponentami, ale nezaostáva ani za konkurenciou vo svojej línii hráčskeho príslušenstva. Ku mne sa dostal na testovanie headset Immerse GH30 (toto teda nie je veľmi priateľský názov) a, úprimne, bola som na neho veľmi zvedavá.

RECENZIA: Logitech G915 LIGHTSPEED je takmer dokonalá bezdrôtová mechanická klávesnica

RECENZIA: Logitech G915 LIGHTSPEED je takmer dokonalá bezdrôtová mechanická klávesnica

Logitech G, podznačka spoločnosti Logitech, predstavila dvojicu high-endových klávesníc, ktoré by mali uzrieť svetlo nášho trhu koncom septembra tohto roka. Ide o dva modely, konkrétne G915 LIGHTSPEED a G815 LIGHTSYNC. Minulý rok, keď sa mi pod ruky dostal model G513 CARBON, som si myslel, že Logitech ukázal všetky svoje tromfy. S novým radom G9xx a G8xx sa nás snaží presvedčiť o opaku. Poďme sa mu teda pozrieť na zúbok.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk