Zábavný, no nezľakne sa ani produktivity
RECENZIA: LOGITECH G PRO X TKL LIGHTSPEED - Od športovcov a nielen pre športovcov
Predtým než začnem, určite sa hodí pripomenúť, že označenie TKL nemá symbolizovať skratku pre Tatranské kúpele Lučivná, ale ide o skrátený anglický prepis odrezania numerického bloku. Kúpou TKL klávesnice sa tak pri používaní kalkulačky odsudzujete na interakciu pomocou dvoch prstov súčasne, čo však netreba vnímať ako negatívum voči kalkulačkám. Veď ako nás naučil istý kultový anglický seriál, všetky kalkulačky idú do kremíkového neba.
RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty
Powerbanky sú skvelým doplnkom mobilných telefónov a všeobecne prenosných zariadení, ktoré využívajú elektrickú energiu z integrovanej batérie. V dnešnej dobe ich však existuje obrovské množstvo a naozaj si máme z čoho vyberať ako po kvalitatívnej, tak aj po cenovej stránke. Ich využiteľnosť je zrejmá hádam každému, no výber tej správnej môže byť celkom ťažký najmä pre náročnejších používateľov. V tejto recenzii sa preto pozrieme na powerbanku od známej spoločnosti Belkin, ktorá by mohla byť vaším novým praktickým doplnkom na cestu.
RECENZIA: MSI G274QPF-QD - To nie je kód od trezoru
Nedávno mi len tak zo žartu napadlo, že by som na základe svojich skúseností mohol zostaviť akýsi rebríček najnezrozumiteľnejších hardvérových produktov na svete, avšak krátko nato som si uvedomil, že prvé dve miesta by suverénne opanovala zobrazovacia technika. Televízory a monitory sú totiž už roky rokúce poriadne mätúce zariadenia, teda v zmysle kódového označenia, a aby sa v tom, už aj tak šialenom, guláši z písmeniek a čísiel nevyznal ani len ten, čo s nimi reálne pracuje, tak firmy to celé navyše komplikujú odlišným kódovaním pre jednotlivé trhové regióny. Preto neberte nadpis ďalšej recenzie ako kód do trezoru národnej banky Slovenska, keďže ten je jednak NBU123, a potom vyššie označená kódová variácia na nedokončenú sonátu v sebe jasne skrýva skratku k hodnoteniu ďalšieho zaujímavého monitoru od MSI.
RECENZIA: MSI MAG CORELIQUID E360 - Výnimočné riešenie chladenia
Výkonný chladič, ktorý bude určite vyhovovať všetkým PC nadšencom a hlavne hráčom.
RECENZIA: Huawei Watch GT 4 - Elegancia, s akou sa radi spotíte
V nadväznosti na moju nedávnu reportáž z predstavenia úplne nového modelu inteligentných hodiniek série GT od Huawei, si dnes môžeme prehodiť tie pomyselné klapky s nápismi „report“ na „recenzia“. Watch GT 4 sa mi v čase písania tohto textu na ruke skutočne udomácnili natoľko, že si dovolím na margo ich kvality povedať aj niečo viac než len obligátne áno alebo nie. Čínsky koncern, u nás dnes stále nezmyselne spojovaný s úpadkom predaja ich mobilných telefónov, totižto oslavuje desať rokov produkcie vysoko kvalitnej nositeľnej elektroniky a práve model GT 4, či už v pánskej alebo dámskej verzii, je akýmsi uchopiteľným podpisom celej tej dekády. Huawei jednoducho vie, ako osloviť záujemcov o inteligentné hodinky a bezdrôtové slúchadlá a inak tomu nie je ani v prípade 46 mm verzie GT 4, o ktorých vám teraz poviem trochu viac.
RECENZIA: Nextbase 622GW - Prienik
O bezpečnosti na cestách sme sa s vami, našimi vernými čitateľmi a podporovateľmi, naposledy rozprávali pár čísiel dozadu. Vtedy som vám ja osobne, prostredníctvom recenzie na palubnú kameru Nextbase 522GW, referoval o jej celkovej využiteľnosti na cestách, ale dokonca aj počas parkovania. Medzi časom sa aj u mňa udialo klasicky niekoľko zaujímavých pracovných odbočiek a okrem toho, že som dostal na mesačný test aj vlajkovú loď 622GW, o ktorej vám zakrátko budem čo-to referovať, rovnako som prijal ponuku na lokalizáciu oficiálnej webovej stránky tohto známeho anglického výrobcu. Nextbase to jednoducho s predajom svojich zariadení myslí vážne aj v lokálnych vodách, čo môžete správne vnímať, mimo kvality ich produktov, za jasné plus hodené na vašu osobnú misku váh. Dlhodobé prekladanie webového portálu Nextbase mi navyše dalo možnosť nazrieť oveľa hlbšie do histórie vývoja celého modelového radu kamier od tejto firmy a celý ten prienik využijem aj v nasledujúcich riadkoch.
RECENZIA: D-Link DUB - Sedem statočných USB dokov
Počas tých rokov, čo testujem hardvér a softvér rôzneho druhu, som si už dávno zvykol na to, že distribútori sa sem-tam natoľko nudia, že nemajú problém poslať na recenziu vlastne čokoľvek, čo im ich klient hodí na hlavu, alebo čo im zaberá miesto pri vchode na toaletu. V bežných technologických redakciách vo svete sa málokedy nájde priestor na podrobné pitvanie kvality USB kľúčov, kabeláže a rôznych redukcií, ale keďže onen spomínaný distribútor, v tomto prípade produktov značky D-Link, mňa osobne dobre pozná, nemal problém na mňa hodiť naraz hneď sedem USB-C dokovacích staníc, či presnejšie povedané; replikátorov rôznych portov. A keďže ja sa nikdy nezľaknem žiadnej výzvy, špeciálne ak ide o testovanie hardvéru, začal som sa v tom bohatom balíčku hrabať a tu sú moje dojmy z dlhodobého používania "siedmych statočných USB dokov".
RECENZIA: Iiyama GB3280QSU - Japonská precíznosť a kvalita
Elektronika z Japonska bola vždy považovaná za etalón kvality. Dnes už je síce veľa značiek z krajiny vychádzajúceho slnka zatlačených do kúta konkurenciou z Číny a Južnej Kórey, napriek tomu spoločnosť Iiyama, ktorá, mimochodom, funguje od roku 1972, ponúka zaujímavé portfólio produktov. Tým je aj monitor s označením GB3280QSU, ktorý primárne mieri na používateľov zameraných najmä na hry.
RECENZIA: ASUS Vivobook x BAPE - Kto vypustil opice zo školy?
Začiatok deviateho mesiaca sa spája s návratom našich ratolestí do školských lavíc, prípadne priamo ich premiérou v zmysle integrovania do školského systému. Ja ako rodič aktuálne prežívam ten druhý z uvedených scenárov, keďže moja dcérka Nelka prvýkrát prekračuje prah základnej školy tu u nás na Záhorí a nebudem vám klamať, som z toho rozklepaný ako poctivý viedenský rezeň. Zhodou okolností sa mi v kancelárii už dlhší čas zohrieva odpoveď spoločnosti ASUS na základné potreby skúsenejších školákov s presahom do prostredia stredných a vysokých škôl. Možno aj preto som si práve návrat detí do lavíc prepojil s testom pracovného laptopu Vivobook, ktorý dostal vizuálne spestrenie vďaka kooperácii s japonskou streetwear značkou BABE – stal sa tak atraktívnym pre mladých ľudí, čo sa chcú odlíšiť a súčasne milujú roztomilé opičky. O tom, ako predmetný Vivobook vyzerá a čo všetko nájdete v jeho balení, bola reč v predchádzajúcom preview článku (nachádza sa tam opica, taška a myška), pričom v tomto texte vám porozprávam viac o výkone a celkovom vybavení ASUS Vivobook x BAPE.
RECENZIA: Endorfy Thock TKL Wireless CZ/SK Red - Lokálpatriotistická a fantastická
Do koča i do voza
RECENZIA: Endorfy Thock CZ/SK Red - Telom kancelárska, dušou herná
...
RECENZIA: Samsung The Freestyle - Konečne sa to podarilo
Keď som pred tromi rokmi testoval konceptuálne unikátny prenosný projektor Acer C250i, moje prvotné nadšenie sa dlhodobým využívaním nanešťastie postupne zmenšovalo, až som dospel k názoru, že toto nie je produkt, za aký by som chcel dať hneď niekoľko stoviek eur. Chýbal tomu dostatočný užívateľský komfort a hlavne kvalitné streamovanie rôznorodého obsahu, kdekoľvek vám len napadne. Po ukončení recenzie som na prenosné projektory ako také fakticky zanevrel. Čo si budeme hovoriť, trh ich nikdy neponúkal viac než pár a skôr som sa sústredil na ich tradičnú formu. Nič však netrvá večne a dnes preto nastal čas sa opäť pozrieť na súčasné možnosti predmetnej elektroniky, a to prostredníctvom projektoru s názvom The FreeStyle od Samsungu.
PREVIEW: ASUS Vivobook x BAPE - Okúpaná opica?
Nikto učený z neba nespadol a ani ja, akokoľvek sa o to snažím, jednoducho nemôžem poznať všetko a všetkých na svete. Preto v momente, čo som bol oslovený spoločnosťou ASUS, aby som sa pozrel na ich novú unikátnu edíciu pracovného notebooku Vivobook x BAPE, samozrejme som vôbec netušil o čom je reč. Modelový rad Vivobook pochopiteľne poznám, avšak BAPE? To mi nehovorilo absolútne nič. Spomenul som si na Vivobook 13 Slate OLED Philip Colbert Edition, pri ktorom sa ASUS rozhodol spojiť svoj hardvér s anglickým umelcom Philipom Colbertom, prezývaným aj „krstný syn Andyho Warhola“. Toho času som ešte pred testom danej edície netušil kto je Phillip Colbert, ale tak nejako som predpokladal, že pôjde o nejakého toho umelca. Za skratkou BAPE som si však nevedel predstaviť absolútne nič a tak som sa rozhodol do toho celého vkročiť s imaginárnou páskou cez oči.
RECENZIA: Endorfy Thock Wireless Compact - Lokalizácia na vzostupe
Malá, ale jará
RECENZIA: Endorfy Arx 500 ARGB - Overený dizajn, ktorý je teraz vylepšený RGB svetielkami
Ako sme už písali v recenzii na skrinku Endorfy Arx 500 Air, ktorá je takmer totožným, len menej svetielkami obdareným bratom tohto produktu, nie každý počítačový nadšenec potrebuje skrinku veľkosťou konkurujúcu šatníkom či chladničkám. Preto existujú tzv. midi-tower riešenia, do ktorých patria obe skrinky. Avšak trh s počítačovými skrinkami je stále presýtený, a tak pri výbere môžu rozhodovať aj tie najmenšie detaily. Nestačí, aby pekne vyzerala, ale musí byť aj dobrá v chladení, poskytovať dostatočný priestor pre budúce vylepšenia hardvéru a tiež by nemala stáť priveľa. Spoločnosť Endorfy sa už pomaly, ale isto stáva ustáleným hráčom v tomto segmente, preto po recenzii modelu Endorfy Arx 500 Air prichádza aj pohľad na Endorfy Arx 500 ARGB.
RECENZIA: Endorfy Scrim BK - Luxus bez pozlátka
„Málem králem“
RECENZIA: Endorfy Arx 500 Air - Nová, lepšia… menšia?
Nie každý počítačový nadšenec potrebuje skrinku veľkosťou konkurujúcu šatníkom
RECENZIA: Gigabyte Aero 16 OLED - Fešný profík
Kvalitné vyhotovenie, vysoké rozlíšenie, dostatočný výkon a moderný dizajn. Takto by sa dali zhrnúť hlavné požiadavky mnohých profesionálov, ktoré sa týkajú očakávaní voči ich zariadeniam. Hráči si potrpia hlavne na vysoký výkon a rýchlu obrazovku, no uspokoja sa možno s menšou kvalitou. Na druhú stranu, niekto, kto vďaka zariadeniam zarába, si radšej priplatí za vysokú kvalitu, ktorá ide ruka v ruke s výkonom a použiteľnosťou. Produktov od spoločnosti Gigabyte nám už v redakcii prešlo pod rukami mnoho, no ešte donedávna medzi testované nepatrili notebooky od tejto značky. Po zaujímavom kúsku s menom Gigabyte Aero 16 XE5 ku nám zavítal jeho nástupca, model Aero 16 OLED BSF. Ako sa mu darilo? Môžete si prečítať nižšie v recenzii.
RECENZIA: GIGABYTE GEFORCE RTX 4060 TI EAGLE OC - Dobré vyhotovenie nie tak dobrej karty
Umelá inteligencia. Dátové centrá. Veľký výpočetný výkon na spracovávanie masívnych objemov dát. Toto všetko sú frázy, ktoré bežného hráča absolútne netrápia, no spoločnosti Nvidia sa v posledných rokoch naozaj zapáčili. A prečo by aj nie, tento hráčmi z nejakého dôvodu stále obľúbený výrobca grafických čipov si uvedomil, že najväčšie peniaze sú v profesionálnom sektore a zúfalí počítačoví nadšenci sa uspokoja aj s predraženými kúskami, ktoré sú málokedy naozaj pokrokové. Je mi mierne smutno za dobou, keď grafické karty strednej triedy stáli okolo 200 eur a uvedomujem si, že sa už asi nikdy nevrátia, no v roku 2023 ponúkať Ti model s rovnakým 8 GB VRAM ako základná verzia za 100 eurový príplatok, čo dvíha cenu nad 400 eur, je naozaj príliš. Dosť ale negatívnych pocitov, aspoň nateraz, nakoľko model grafickej karty RTX 4060 Ti, ktorý k nám do redakcie zavítal, je od spoločnosti Gigabyte, s ktorou sme mali doposiaľ hlavne pozitívne skúsenosti.