RECENZIA: Predator Triton 300 SE - To je zbraň alebo notebook?

RECENZIA: Predator Triton 300 SE - To je zbraň alebo notebook?

Herný rad Predator participujúci pod známou spoločnosťou Acer mám ja osobne zakorenený ako vôbec najuniverzálnejšiu hardvérovú značku zo všetkých, keďže z ich ponuky si jednoducho musí vybrať úplne každý. Nech už dávate prednosť hraniu nenáročnej softvérovej produkcie, či chcete kompromis medzi interaktívnou zábavou a pracovnými povinnosťami, pre každého z vás sa tu nájde výrobok vhodný na kúpu. Na špičke tohto pomyselného ľadovca potom samozrejme drieme cenovo často nedosiahnuteľný strop, po akom siahajú tí najnáročnejší spotrebitelia. Práve tam by sme našli výkonnostne neporaziteľné desktopy s prívlastkom Orion 9000 či rovnako paru tlačiace notebooky Triton 900. Je samozrejme jasné, na akých zákazníkov Acer pri skladbe uvedených extrémov myslel a rovnako tak je pekné vidieť, že sa ona u nás stále populárna spoločnosť snaží skúšať pretlačiť aj kompaktnejšie fúzie. Jedným z aktuálnych výsledkov takého snaženia je rozhodne dizajnovo zaujímavý kúsok Triton 300 SE.

 
RECENZIA: XPG Pylon Bronze 750W - Zlaté komponenty v čiernom kabáte

RECENZIA: XPG Pylon Bronze 750W - Zlaté komponenty v čiernom kabáte

Poskladať si počítač v dnešnej dobe je tak trochu boj. Či už ide o nedostatok grafických kariet “vďaka” skalperom a ťažiarom kryptomien, úplné nedostatky niektorých komponentov spôsobené stále trvajúcou pandémiou, alebo len skrz pandemické nedostatky zvyšované ceny bežných súčiastok, sú aj “entry-level” počítače zrazu o stovky eur drahšie. Tieto problémy sa nateraz ako-tak vyhli notebookom a skladaným počítačom od spoločností ako HP, Asus či Dell, no mnohé úskalia takzvaných prebuilt desktopov a obmedzený výkon (na úkor mobility) pri notebookoch robia z na mieru skladaných počítačov stále to najlepšie pre šikovných ľudí. Ako som však už napísal, hore nešli iba ceny grafických kariet, ale v poslednej dobe nové hranice atakujú aj RAMky, disky a v neposlednom rade aj počítačové zdroje. Preto nie je na škodu sa pozrieť aj na menej prémiové kúsky, ktoré na úkor bonusovej funkcionality ponúknu stále obstojný výkon pri prívetivej cene. A takou vyzerá byť aj novinka s menom XPG Pylon Bronze 750W.

 
RECENZIA: HP REverb VR3000 G2 - Lepší než život?

RECENZIA: HP REverb VR3000 G2 - Lepší než život?

Bola doba, kedy som ja osobne o virtuálnej realite sníval tak maximálne vďaka ošúchanej a originálnej VHS kazete s filmom The Lawnmower Man a predstavoval si situáciu, v ktorej sa videoherná kultúra bude schopná napevno zlúčiť s našim každodenným pachtením za ziskom a oklamať tak mozog lepšie než nemecký predajca kuchynských nožov vyrobených z recyklovaných plienok pre dospelých. Po dobe fantazírovania, čo v mojom prípade bolo samozrejme ranné detstvo, prišiel postupný progres a myšlienky detí sa začali pomaly, ale isto, stávať realitou. Predstava, že si dáte na hlavu nejaké vedro s výrezom pre uši a do neho vám počítač začne púšťať nereálne skutočnosti v tak surovom podaní, že na sekundu zabudnete aj dýchať, sa razom začala javiť ako blízka budúcnosť. Nikdy nezabudnem na jednu konkrétnu epizódu zo seriálu Red Dwarf, kde si mnou vždy milovaná ústredná trojica hlavných postáv nasadí na hlavu cyklistickú helmu a následne predstiera, že je priamo vo svete počítačovej hry. Dnes, keď už niečo podobné dávno beží aj v komerčne dostupnej forme, nikto pochopiteľne nemá potrebu riešiť samotnú absurditu onej predstavy, ale jediné, čo ho trápi, je otázka; ako príliš je daný headset dobrý a či stojí za prípadnú investíciu. A presne takto položenú otázku si dnes budeme spoločne rozoberať pri teste VR headsetu od firmy HP.

 
RECENZIA: ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED - Myslí na vaše zdravie

RECENZIA: ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED - Myslí na vaše zdravie

Portfólio produktov spoločnosti ASUS sa za posledné dva roky stalo mojím ďalším, večne prítomným príbuzným. Dennodenne používam hardvér s ich typickým logom a ak práve nejde o moje súkromné zariadenia, ide, naopak, o testovacie vzorky. Efekt pravidelného opakovania často takmer identického dizajnu, v ktorom sa základné zmeny dotýkajú nových procesorov a grafických kariet, má za následok zlievanie pocitov do jedného veľkého hrnca so zdanlivo nekonečným dnom. V takomto procese daných vnemov často dostanem chuť ísť na poriadne dlhú dovolenku a po mesiacoch zažívania toho istého kolobehu s hardvérom a softvérom potrebujem zavrieť oči a konečne nevidieť ten zástup papierových krabíc rôznych veľkostí, ktorý sa na mňa mlčky tlačí ako Terakotová armáda. Podobné pocity som musel vstrebávať len pred pár týždňami, avšak v jeden moment, keď som si už podvedome plánoval útek za hranice, sa zrazu všetko obrátilo opačným smerom. Ako keď po búrke nastane dúha plná detskej radosti. Spoločnosť ASUS v tej dobe rozposielala novinárom pozvánky na prezentáciu nových radov ich notebookov, čo malo priamu súvislosť s integráciou dnes toľko potrebných OLED displejov. Ak ste to totiž doteraz nevedeli, štandardné LCD obrazovky do nás v pravidelnom tempe hustia zdraviu škodlivé modré svetlo, čo má dopad na fyzické, ale aj psychické nastavenie našich tiel a s čím preto musíme nevedomky zápasiť. Na jednu stranu to vnímam ako daň za technologický pokrok, ale keďže je to práve elektronika, ktorej progres rastie dnes a denne, je logické, že to bude zase len a len ona, ktorá nás v kritickej situácii podrží a pomôže. Aj preto som sa na test nového modelu ZenBook Pro Duo s integrovanou OLED obrazovkou nesmierne tešil, a to až do takej miery, že som na vyššie popisované dopady stereotypu razom úplne zabudol.

 
RECENZIA: Razer Seiren Mini - Kvalitný streamovací mikrofón

RECENZIA: Razer Seiren Mini - Kvalitný streamovací mikrofón

Spoločnosť Razer patrí medzi najznámejších výrobcov herných počítačových periférií. Ich produkty sú charakteristické kvalitným spracovaním, vyššou cenovkou a najmä skvelou funkčnosťou. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich kompaktný streamovací mikrofón Seiren Mini, ktorý určite ocenia najmä začínajúci, no pokojne aj pokročilí, streameri a ľudia, ktorí potrebujú mikrofón na online hovory, nahrávanie a prakticky čokoľvek, pri čom uvítajú vysokú kvalitu nahrávania.

 
RECENZIA: Porsche Acer Book RS - Pod tými krabicami mám Porsche

RECENZIA: Porsche Acer Book RS - Pod tými krabicami mám Porsche

Nemôžem si pomôcť, ale vždy, keď éterom zaznie názov Porsche, automaticky si vybavím jednu konkrétnu epizódu zo seriálu Friends (išlo o diel The One with Joey's Porsche z roku 1999). V nej nás Joey Tribbiani zabával imagináciou vlastníctva skutočne luxusného vozu bez toho, aby reálne nejaké Porsche vlastnil, a ako to u neho vždy bolo pravidlom, nezabudol to celé vyšperkovať až do totálne absurdnej situácie. Sám sa síce nikdy nebudem môcť pasovať za veľkého fanúšika uvedenej nemeckej a, samozrejme, aj luxusnej automobilky, avšak plne chápem obsesiu majiteľov daných vozidiel ukazovať na verejnosti istý status vlastníctva tejto značky, aj keď práve pri aute nestoja alebo v ňom nesedia – prívesky, tetovania, čapice, ponožky atď. Nasledujúca recenzia sa síce nebude dotýkať priamo segmentu vozidiel, vďaka špeciálnej fúzii medzi firmou Acer a Porsche Automobil Holding sa však aj bežný spotrebiteľ môže tak trochu zahrať na vlastníka ikonického loga s divokým koňom a ešte si pritom zadovážiť schopný kancelársky notebook.

 
RECENZIA: LENOVO LEGION 5 PRO - Auto alebo počítač?

RECENZIA: LENOVO LEGION 5 PRO - Auto alebo počítač?

Výrobky opatrené logom spoločnosti Lenovo, respektíve ich hernej divízie Legion, sa so mnou v profesijnom ponímaní kamarátia už niekoľko rokov. Ako možno dobre viete, počas testov minulej generácie radu Legion som sa na stránkach nášho časopisu často rozplýval nielen nad kvalitou dizajnovej stránky týchto notebookov, ale, pochopiteľne, hlavne nad technickým výkonom a vecami s tým úzko spojenými. Dnes, keď spomínaná čínska firma, odkazujúca svojím názvom na istú legendárnosť, prináša na scénu vynovené verzie svojich prenosných počítačov s úplne novým vizuálom, je preto dozaista namieste trocha tej nervozity z očakávania, či sa podarí nadviazať na nedávne úspechy v našich testoch aj s čerstvo vynoveným hardvérom. Do nasledujúceho textu vás preto pozývam s mierne tajomným tónom, avšak asi už sami tušíte, že pri teste šestnásťpalcového laptopu Legion 5 Pro sa žiadneho fatálneho zlyhania zo strany výrobcu nedočkáte.

 
RECENZIA: Sennheiser HD 250BT - Nezvyčajne lacné

RECENZIA: Sennheiser HD 250BT - Nezvyčajne lacné

Nemecká spoločnosť Sennheiser, ktorej vznik sa datuje do doby krátko po skončení druhej svetovej vojny, si za svoju viac než sedemdesiatročnú existenciu dokázala vybudovať nesmierne silnú pozíciu na trhu s audiotechnikou. Ich výrobky by ste mohli nájsť vo svete aviatiky, a rovnako tak v domácnostiach tých najnáročnejších audiofilov, ktorým neunikne ani jedna vynechaná oktáva. Ak niečo značka Sennheiser reprezentuje najlepšie, tak je to povestná nemecká precíznosť a kvalita, za ktorú sa však musí, pochopiteľne, priplácať. Treba si uvedomiť, že ich výrobky nechrlí žiadna čínska továreň a za každý jeden produkt opatrený ťažko vydretým know-how nesú možno až prehnanú zodpovednosť. Sám som pred časom, bolo to pre iné médium, testoval jeden z vrcholov komerčne dostupnej audiotechniky Sennheiser Momentum Wireless 3, čo sú kompaktné slúchadlá v hodnote viac než tristo eur. Z tejto enormnej sumy si však užívateľ nemôže robiť ťažkú hlavu, keďže už krátko po zoznámení sa s týmito dokonalými slúchadlami pochopí všetko a ešte o kúsok viac. Dnes vám preto, možno ako zrkadlo súčasnej neľahkej doby, ponúknem test z opačného konca rebríčka a pôjde naopak o cenovo dostupné a na firmu Sennheiser priam lacné bezdrôtové slúchadlá s označením HD 250 BT.

 
RECENZIA: MSI MAG B560 Tomahawk Wi-Fi - High-end doska pre tých, čo si nepotrpia na overclocking

RECENZIA: MSI MAG B560 Tomahawk Wi-Fi - High-end doska pre tých, čo si nepotrpia na overclocking

Spoločnosť Intel objektívne bojuje s problémami. Či už ide o staršiu architektúru samotných procesorov, ktorej limitácie pociťujú hráči už niekoľko rokov, alebo neskoršie uvádzanie nových technológií, ktoré umožnili jej hlavnej konkurencii v podobe červeného tímu vyšvihnúť sa na popredné priečky nielen testov, ale aj predajov. To však neznamená, že portfólio Intel procesorov stále neponúka, nielen hráčom, zaujímavé kúsky čo sa pomeru cena/výkon týka. K výkonným (aj menej výkonným) procesorom je však stále potrebná aj kvalitná doska, a preto nás potešilo, že sa na otestovanie v redakcii zastavila doska s menom MSI MAG B560 Tomahawk Wi-Fi. S chipsetom B560 síce neohúri milovníkov taktovania, no sľubuje ponuku najmodernejšej funkcionality, a možno aj niečoho navyše.

 
RECENZIA: CyberPower VP1000ELCD - Záloha nemôže uškodiť

RECENZIA: CyberPower VP1000ELCD - Záloha nemôže uškodiť

Americká spoločnosť CyberPower špecializujúca sa predovšetkým na výrobu a distribúciu systémov nepretržitého napätia (UPS) či rôznych iných prepäťových ochrán sa na stránkach nášho magazínu neobjavuje vôbec po prvýkrát. Počas minulého roku sme vám, zhodou okolností tiež prostredníctvom mojej osoby, ponúkli recenziu na záložný zdroj s názvom CyberPower UT 1050eg, ktorý dokáže podržať niekoľko prístrojov v chode, a to aj po totálnom vypnutí krajiny, ehm, myslel som elektrickej energie. Dnes na pôvodný článok môžeme plynulo nadviazať testom akejsi jemnej evolúcie s kódovým označením VP1000ELCD, aká sa mi v redakcii ohrievala takmer tri mesiace a okrem toho, že som jej dal ženské meno, som mal dostatok času zhodnotiť jej spoľahlivosť, ako aj kompletnú škálu dostupných funkcií. Čo mi teda Berta bola schopná poskytnúť?

 
RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

„Mám jeden sen“ zaznelo v roku 1963 z úst amerického aktivistu za občianske práva Martina Luthera Kinga juniora a rovnakú vetu chcem teraz použiť aj ja. Mám preto naozaj jeden sen, sen, v ktorom stojím pred zrkadlom a zatiaľ čo sa v jeho hornej časti leskne logo spoločnosti Tesla ako odraz, ktorý do kúpeľne doputoval priamo z prívesku na chodbe zavesených kľúčov od auta, v tej druhej si všetok priestor uzurpovala moja brutálne zarastená tvár. Už roky naozaj túžim po pravej a dokonalej brade, s akou by ste mohli v zime páčiť bezpečnostné dvere alebo robiť exkluzívny cosplay na Kratosa. V tomto sne však voči realite figuruje hneď niekoľko významných komplikácií, z ktorých jedna je moja vlastná a samozrejme milovaná manželka, ktorá ma pri každom pokuse nechať to rásť tzv. husto a poriadne označí za odporného bezdomovca a druhá spadá do, v tomto smere slabšej, genetickej výbavy môjho tela. Existujú totižto jedinci, ktorým stačí odcestovať na exotickú dovolenku s minimálnou briadkou a po trojtýždennom popíjaní kokosovej vody za päť eur a škrabaní sa na zadku pricestujú nazad zarastení ako Amundsen (nórsky polárny bádateľ a nie fľaška vodky). Hold, niekomu je dané a inému nie, a preto tu teraz pred vami smutne stojím, zatiaľ čo sa mi v ruke potí najnovšia verzia kompaktného holiaceho strojčeka od firmy Philips a plánujem si zase raz oholiť ten sen rovno z tváre. V tomto prípade mám však pod tou vrstvou nesystematicky rastúcich hrdzavých fúzov aspoň jemný úsmev, keďže samotným aktom zabijem dve muchy naraz. Moja manželka sa nebude báť bezdomovca, ktorý sa jej vkráda do súkromia a ja vám budem môcť priniesť ďalší zo svojich erudovaných článkov na spotrebnú elektroniku. Ak je tam niekde medzi vami muž, ktorý má rovnaký sen ako ja, verím, že mu teraz, po sotva dokonalo vyrysovanej a okolím odsudzovanej brade, stečie aspoň malá slzička.

 
RECENZIA: Kingston Workflow Station - Rýchlejší než smrť

RECENZIA: Kingston Workflow Station - Rýchlejší než smrť

Vznik pojmu „pamäťová karta“ sa z pohľadu akejsi histórie počítačového hardvéru datuje do poriadne divokých deväťdesiatych rokov. Vtedy išlo o nesmelé, ale napriek tomu všetkému nesmierne dôležité malé kroky, vďaka ktorým sa dnes trh priam topí v cenovo dostupných a koncepčne rôznorodých pamäťových médiách. Od archaického PCMCIA až po dnešné masovo rozšírené štandardy ako SD – viac než dvadsať rokov snahy veľkých, ale aj menších výrobcov presadiť sa na trhu a doviesť práve ten svoj nápad, resp. víziu do čo najúspešnejšej komerčnej formy. Ako sa však vraví, všetko má svoj začiatok a nevyhnutný koniec, a tak, ako sme si ešte pred pár rokmi ani nevedeli predstaviť existenciu zdieľania dát medzi rôznymi prístrojmi bez nejakej tej pamäťovej karty, dnes už pomaly, ale isto prechádzame na Cloud. Mať všetky dáta uložené krátko po tom, ako sme ich získali, a nemusieť sa vlastne starať ani len o ich zálohu, to je lákavé už samo o sebe. Ja sám pomerne dlhý čas preferujem práve tento spôsob digitálnej archivácie a presunu všetkého od fotografií rodiny cez snímky testovaných produktov až po obrovské videosúbory s rôznym zameraním. Trh ako taký však stále nechce pamäťové médiá úplne odrezať, za čo z veľkej časti môžu nároky na internetový prenos dát a s nimi spojenú rýchlosť presúvania veľkých súborov, ako aj profesie, kde sa pamäťové karty vyvažujú zlatom. Primárne pre nich bola aktuálne vytvorená zaujímavá pomôcka od spoločnosti Kingston, špeciálna dokovacia stanica s prívlastkom Workflow, ktorá pojem okolo rýchlosti prenosu posúva priam do roviny ako zo Star Treku. Chcete vedieť viac?

 
RECENZIA: Cooler Master MasterAir Stealth 612 - Vysoký výkon, vysoká… cena

RECENZIA: Cooler Master MasterAir Stealth 612 - Vysoký výkon, vysoká… cena

Majstri chladenia z Cooler Master majú v ponuke obrovské množstvo chladičov aj iných počítačových komponentov, ktoré má v obľube veľa hráčov. Od overených chladičov schopných postarať sa aj o niečo výkonnejšie procesory bez toho, aby urobili dieru do rozpočtu, až po monštruózne vzdušné a vodné chladiče, ktoré zvládnu aj tie najextrémnejšie kúsky. Novinka s menom Cooler Master MasterAir Stealth 612 ARGB by sa dala zaradiť skôr do tej druhej kategórie, čomu nasvedčuje už jej cenovka, no ako si poradila v testoch a ako jednoduché je s týmto chladičom pracovať?

 
RECENZIA: Aorus GeForce RTX 3060 Elite 12G - Hoci je ešte iba mláďa, tento orol toho zvládne požehnane

RECENZIA: Aorus GeForce RTX 3060 Elite 12G - Hoci je ešte iba mláďa, tento orol toho zvládne požehnane

Odpútajme sa teraz od hlavnej myšlienky, ktorá sužuje všetkých potenciálnych záujemcov o nové grafické karty. Zabudnime zatiaľ na vysoké ceny grafických kariet, za ktoré vďačíme „scalperom“, resp. ich úplnú absenciu v obchodoch z dôvodu ťažiarov kryptomien. Odhliadnime od toho množstva „ale“, ktoré nové grafické karty sprevádza, a tešme sa. Je tu nový model RTX 3xxx, ktorý mal byť pre ťažiarov nezaujímavý a ktorý by sa už konečne mal dostať aj do rúk obyčajných hráčov. Trikrát hurá. Mal by byť nezaujímavý... Mal by sa dostať… Ach jaj.

 
RECENZIA: Genesis Helium 300BT

RECENZIA: Genesis Helium 300BT

V živote mladého človeka nastane nespočet dôležitých chvíľ. Chvíľ, ktoré sú zásadné, ktoré ho formujú a ktoré častokrát navždy ovplyvnia jeho ďalšie smerovanie či budúcnosť. Výber nových reproduktorov k takýmto chvíľam, samozrejme, nepatrí, ale to neznamená, že by ste mu nemali venovať náležitú pozornosť a nakoniec si nevybrať to najlepšie, čo môžete.

 
RECENZIA: OMEN Spacer Wireless TKL - Monolit je to správne slovo

RECENZIA: OMEN Spacer Wireless TKL - Monolit je to správne slovo

V poslednej dobe sa trendu zmenšovania nedokáže vyhnúť už ani sekcia herných klávesníc, s čím sa logicky spájajú výrazy ako TKL (Tenkeyless) bližšie špecifikované percentuálnym vyjadrením osekania jednotlivých kláves. Na scéne máme v súčasnosti nesmierne pestrú ponuku rozmerovo rozličného hardvéru, čo v prípade spomínaného prístroja určeného na hranie a písanie súčasne prináša rozostup od štyridsiatich percent až po klasické stopercentné. Možno by ste sa divili, koľko je medzi danou mierkou rôznych medzizastávok a čo všetko jednotliví výrobcovia skúšajú vymyslieť, len aby sa odlíšili od konkurencie a priniesli niečo nové. My si v nasledujúcom texte spoločne zhodnotíme TKL klávesnicu z radu OMEN od Hewlett-Packard, ktorá by sa v percentuálnej definícii dala zaradiť na úroveň čísla osemdesiat.

 
RECENZIA: ZenBook Duo UX482EA-HY037T - Duálna osobnosť

RECENZIA: ZenBook Duo UX482EA-HY037T - Duálna osobnosť

Prenosné a plne kompaktné počítače sú v aktuálnej neľahkej dobe stále vyhľadávaným a žiadaným artiklom. Celosvetová situácia nepraje voľnému cestovaniu bez zadania vážnych dôvodov (výhovorka ohľadom zapnutej žehličky v hotelovej izbe na nepadne na úrodnú pôdu, ani keď si na seba hodíte kožuch z ondatry a do ruky strčíte tenisovú raketu). Na druhej strane, pobyt v našej krásnej prírode je rovnako tak cenný ako vyloženie nôh na pracovný stôl v korporačnej kancelárii. Drvivú väčšinu ľudí teraz živí práca mimo bežného dosahu firemných klieští imperializmu, a preto ide segment výkonných, ale cez to všetko skladných notebookov na odbyt lepšie, než konopné laná v turistickom stánku pri lese Aokigahara. Žiarivým príkladom je aj neutíchajúca snaha spoločnosti ASUS vylepšovať svoje najpredávanejšie modely laptopov, kam dozaista spadá aj rad ZenBook Duo. Už len z čisto laického pohľadu je podľa PR materiálov práve aktuálny model UX482 v čerstvej konfigurácii priam hviezdnou pozvánkou do sveta techniky. Dokáže vás podržať počas pracovného procesu , no aj pri každej voľnej chvíľke vďaka sérii zaujímavých a užitočných funkcií. V nasledujúcom texte si spoločne rozoberieme významný posun od minulej Pro verzie a rovnako neopomenieme zhrnúť všetky podstatné piliere osobnosti, aké tento „oku lahodiaci“ hardvér dokážu pretlačiť aj cez argument týkajúci sa cenovej relácie.

 
RECENZIA: HyperX Alloy Origins 60 - Kompaktná klávesnica pre hráčov

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 60 - Kompaktná klávesnica pre hráčov

HyperX produkty pravdepodobne väčšina z vás pozná a netreba ich veľmi predstavovať. Ide o jedného z najväčších výrobcov na trhu herných počítačových periférií a komponentov, ktoré sa vyznačujú vysokým výkonom a zárukou kvality. Dnes sa pozrieme na jeden z obrovského množstva produktov, ktoré ponúkajú, teda na ich novú hernú klávesnicu. Alloy Origins 60 zaujme najmä svojou veľkosťou, ktorou sa zaraďuje k ich najmenším klávesniciam a zároveň poteší každého, kto si chce na stole ušetriť miesto.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk