Kingston predstavil šifrované USB: IronKey D500S

Kingston predstavil šifrované USB: IronKey D500S

 

Kingston uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát.

D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu bezpečnosť a ochranu proti útokom. Sebatestovanie disku D500S pri spustení zabezpečí, že prekročenie teploty alebo napätia povedú k vypnutiu disku. Disk je vybavený robustným zinkovým puzdrom, ktoré je vodotesné, prachotesné, odolné voči vibráciám a nárazom podľa armádnych štandardov, odolné proti pretlačeniu a má špeciálnu epoxidovú výplň, ktorá chráni vnútorné súčiastky pred fyzickými útokmi.

Na prístup k dátam ponúka možnosť použitia viacerých hesiel s možnosťou režimu komplexného hesla alebo prístupovej frázy a umožňuje používateľom prevziať zodpovednosť za svoje dáta, čo uľahčuje zapamätanie hesla na odomknutie s prísnym zabezpečením. Správca môže resetovať heslo používateľa a povoliť jednorazové heslo na obnovu prístupu v prípade, že používateľ zabudne heslo. Správca aj používateľ môžu nastaviť režim iba na čítanie, ktorý chráni jednotku pred škodlivým softvérom na nedôveryhodných systémoch, a správca môže tiež nastaviť globálny režim iba na čítanie až do zresetovania. Aby sa dáta nedostali do nepovolaných rúk, môže správca zadať heslo Crypto-Erase, ktoré zničí dáta a resetuje disk, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu v kompromitujúcich situáciách.

D500S obsahuje funkcie, ktoré nájdete aj v rade Kingston IronKey, ako sú 256-bitové šifrovanie XTS-AES, ochrana pred útokmi BadUSB a Brute Force, digitálne podpísaný firmware, virtuálna klávesnica na ochranu pred keyloggermi a screenloggermi. Disk D500S obsahuje ako prvý na trhu možnosť Dual Hidden Partition, kde môže správca vytvoriť dva zabezpečené oddiely (partície) vlastnej veľkosti pre správcov i používateľov, čo umožňuje vytvorenie skrytého úložiska súborov, ktoré je možné podľa potreby použiť na poskytovanie súborov pre používateľský oddiel. Pri používaní nedôveryhodných systémov alebo zdieľaní disku udržujú skryté úložiská súborov dáta v bezpečí a neviditeľné, pokiaľ sa k nim nepristupuje riadnym spôsobom.

Disk D500S ponúka mnoho možností personalizácie, vyhovuje požiadavkám TAA/CMMC a je vyrábaný v USA. K dispozícii sú rýchle dvojkanálové disky s kapacitou až do 512 GB, na ktoré sa vzťahuje päťročná záruka a bezplatná technická podpora. Dostupný je aj model Managed (D500SM), ktorý vyžaduje službu správcovskej konzoly.

Vlastnosti a špecifikácie Kingston IronKey D500S/SM:

 • USB disk s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni: 256-bitové šifrovanie XTS-AES s certifikáciou FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) a upgrade zabezpečených mikroprocesorov pre vyššiu bezpečnosť. Vstavaná ochrana proti BadUSB a útokom hrubou silou Brute Force. Nové sebatestovanie disku pri spustení a zisťovaní stavu prekročenia teploty alebo napätia vedúce k vypnutiu disku.
 • Možnosť použitia viacerých hesiel pre obnovu dát: Povolenie hesla pre správcov, používateľov a jednorazové obnovenie. Správca môže resetovať heslo používateľa a môže povoliť heslo pre jednorazové obnovenie, ktoré v prípade zabudnutého hesla obnoví prístup používateľa k dátam.
 • Režim komplexného hesla alebo prístupovej frázy: Umožňuje voľbu komplexného hesla alebo prístupovej frázy. Heslá môžu byť celé vety, niekoľko slov alebo dokonca texty, ktoré si pamätáte len vy – od 10 do 128 znakov. Symbol oka pri všetkých zadávaných heslách pomáha obmedziť preklepy.
 • Možnosť duálneho skrytého oddielu – prvý na trhu: Správca môže vytvoriť dva skryté oddiely vlastnej veľkosti pre správcov a používateľov ako skryté úložiská súborov, ktoré udržia dáta v bezpečí a neviditeľné, pokiaľ k nim nebude pristupované riadnym spôsobom. Duálne skryté oddiely môžu poskytnúť ďalšie zabezpečenie na nedôveryhodných systémoch alebo v prípade, že je vyžadované zdieľanie disku.
 • Heslo pre kryptografické vymazanie v prípade núdze: Heslo pre kryptografické vymazanie je určené pre núdzové situácie, kedy sa očakáva narušenie dát. Vymaže šifrovacie kľúče, navždy odstráni všetky dáta a zresetuje disk.
 • Odolné puzdro vyrobené podľa najprísnejších štandardov IronKey: Zinkové puzdro, ktoré je vodotesné, prachotesné, odolné proti preliačeniu a má špeciálnu epoxidovú výplň, ktorá chráni pred fyzickým narušením.
 • Plne prispôsobiteľný: Povolenie, zákaz a úprava funkcie a profilu disku. Potlač - firemné logo.
 • Globálny režim len na čítanie a režim relácie len na čítanie (ochrana proti zápisu): Obaja, správca aj používateľ, môžu nastaviť režim len na čítanie pre určitú reláciu, ktorý ochráni disk pred malwarom v nedôveryhodných systémoch. Správca môže tiež nastaviť globálny režim len na čítanie, ktorý prepne disk do režimu len na čítanie až do zresetovania.
 • Rozhranie: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacita: 8, 16, 32, 64, 128, 256 alebo 512 GB
 • Konektor: Type-A
 • Rýchlosť:
  USB 3.2 Gen 1
  8GB –128GB: 240MB/s čítanie, 190MB/s zápis
  256GB: 240MB/s čítanie, 170MB/s zápis
  512B: 310MB/s čítanie, 250MB/s zápis
  USB 2.0
  8GB –512GB: 30MB/s čítanie, 20MB/s zápis
 • Rozmery: 77.9×21.9×12.0 mm
 • Vodeodolnosť: certifikát IP67
 • Prevádzková teplota: 0°C až 50°C
 • Teplota skladovania: -20°C až 85°C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Možnosti prispôsobenia:
  D500S: Povolenie, zákaz a úprava funkcie a profilu disku.
  D500SM: Úprava profilu disku. Potlač – firemné logo. Voliteľne Managed verzia.
 • Záruka/Podpora:
  D500S: 5 ročná záruka, bezplatná technická podpora
  D500SM: 2 roky záruka, bezplatná technická podpora
 • Kompatibilný s: Windows 11, 10, macOS 10.15.x – 13.x, Linux9 Kernel 4.4+
Zdroj: Kingston

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk