MSI MEG 342C QD-OLED

MSI MEG 342C QD-OLED

 

V MSI hľadia dopredu a tentokrát stavili na technológiu, o ktorú je medzi monitormi podľa prieskumov stále väčší záujem. Svoje sily spojili s iným technologickým gigantom a predstavili nám novú vlajkovú loď medzi monitormi, MSI MEG 342C. Ten využíva najnovší typ panelu z dielne kórejskej firmy Samsung – QD-OLED. Zúčastnili sme sa online workshopu, ktorý usporiadalo priamo MSI a dozvedeli sme sa o tejto novinke niečo viac.

Úvodné slovo si zobral Chirag Shah, riaditeľ divízie TV a monitorov firmy Samsung. Ten bližšie opísal, ako funguje typ panelu, resp. technológia QD-OLED. Kým v prípade OLED alebo iných typov panelov je celkový jas umelo navyšovaný bielou farbou, tak v prípade QD-OLED je celková reprodukcia RGB farieb totožná s tou bielou a farby tak pôsobia oveľa prirodzenejšie. Ich panely tak dokážu zobraziť až o 5 miliónov rozoznateľných farieb viac než bežné OLED panely, disponujú napríklad aj lepšou kvalitou a rozpoznateľnosťou textu na obrazovke. Zároveň minimalizujú výstup škodlivého modrého svetla a takisto aj odozvu na absolútne minimum. Okrem toho má QD-OLED certifikovanú VESA DISPLAY HDR400 technológiu, čo znamená, že napríklad čierna je tam naozaj čierna a monitory majú výborný kontrast.

Následne si už zobrali slovo páni z MSI a ukázali nám novinky, no aj dnes už bežne používané technológie v ich monitoroch. Spectrum bar je jednou z nových vecí. Ide o RGB lištu na spodnej časti monitora, ktorá ponúka bohaté možnosti nastavenia. Mystic Light, aj Ambient Light rozžiaria nejeden herný stôl. Prvá menovaná možnosť ponúka rôzne štýly a farebné kombinácie svetla podľa vlastných preferencií, tá druhá zas prispôsobuje farby podľa toho, čo sa na obrazovke práve deje. Druhou skvelou novinkou je zabudovaný mikrofón s aktívnym potlačením okolitého hluku pre maximálny komfort aj pre vašich spoluhráčov. Staronovým aspektom je Gaming Intelligence, ktorý po novom združuje rôzne vylepšenia a pomôcky do hier a zároveň slúži na nastavenie monitora.

Vzhľadom na to, že ide o QD-OLED panel, autori sa vyhrali aj s ochrannými prvkami, ktoré majú za úlohu výrazne predĺžiť životnosť monitora. Implementovali tri ochranné technológie – Pixel Shift, Panel Protect a Static Screen Detection. Nevenovali tomu počas prednášky mimoriadne veľa času, avšak prvá menovaná bude z času na čas prepínať pixely, druhá vypne na určitú dobu celý panel, pričom vyššie spomínaný Spectrum bar bude slúžiť ako taká lišta načítavania v akom stave sa práve funkcia nachádza a koľko jej ešte ostáva do konca. Aplikácia Gaming Intelligence bude celý tento ochranný systém združovať do jednej záložky pod názvom „OLED Care“.

Technické špecifikácie sú už síce dostupné na stránkach výrobcu, tým sa ale povenujeme v samotnej recenzii, keď sa k nám monitor dostane. Podľa vyhlásení firmy MSI priamo na workshope by mal byť monitor už dostupný, avšak v žiadnom slovenskom online obchode sme ho zatiaľ nenašli a ani stránky na porovnanie cien nám nepomohli. Každopádne, výrobcom odporúčaná cena je 1499 €, tak uvidíme, či sa v podobnej sume objaví aj u nás.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk