• Hlavná stránka
  • HW
  • Novinky
  • Posledným prírastkom medzi vodou-chladenými GPU od Gigabyte je RTX 2080 SUPER GAMING OC WATERFORCE WB 8G
Posledným prírastkom medzi vodou-chladenými GPU od Gigabyte je RTX 2080 SUPER GAMING OC WATERFORCE WB 8G

Posledným prírastkom medzi vodou-chladenými GPU od Gigabyte je RTX 2080 SUPER GAMING OC WATERFORCE WB 8G

 

Gigabyte už mal vo svojej ponuke Turingové karty so systémom kvapalného chladenia, ale rozhodol sa pridať ďalší model.

Gigabyte GeForce RTX 2080 Super Gaming OC WaterForce WB 8G je výkonná, továrensky pretaktovaná grafická karta, ktorej charakteristickou črtou je prítomnosť tekutého chladiaceho bloku. Nejde však o model AIO, takže pri kúpe tohto typu zariadenia musíme mať samozrejme vlastný systém, ku ktorému pripojíme kartu. Modul WaterForce odnáša tepelnú energiu zo všetkých najdôležitejších prvkov umiestnených na karte a navyše má niekoľko osvetlených častí, ktoré máme možnosť obdivovať vďaka špeciálnym otvorom v kryte. Na zadnej strane karty je priestor pre backplate.

Keďže GeForce RTX 2080 Super Gaming OC WaterForce WB 8G je pretaktovaný model, jeho základný takt je 1650 MHz, zatiaľ čo v režime Boost sa grafické jadro zrýchli na 1845 MHz. V prevádzkových 8 GB pamäte GDDR6 nedošlo k žiadnym zmenám - jej rýchlosť bude 15,5 Gb/s, čo je rovnaké ako v referenčnej verzii. Tento model vyžaduje na prevádzku dve napájacie zástrčky: jednu 8- a jednu 6-kolíkovú.

Karta má štyri výstupy videa: jeden HDMI 2.0b a tri DisplayPort 1.4. Karta je dlhá 267 mm a je dvojslotová. Gigabyte tvrdí, že GeForce RTX 2080 Super Gaming OC WaterForce WB 8G by mal byť čoskoro v obchodoch. V súčasnosti bohužiaľ nie je jasné, koľko za to budete musieť zaplatiť, ale nebude to lacné.

Zdroj: Gigabyte

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk