Acer predstavuje svoje herné novinky série Nitro a Predator

Acer predstavuje svoje herné novinky série Nitro a Predator

 

Acer na konferencii next@acer v New Yorku odhalil najnovšie prírastky do série herných notebookov Nitro 7 a Nitro 5, dva nové herné notebooky Predator Helios, herný desktop Predator Orion 5000, ale aj nový 43" monitor či viacero periférií.

Nitro 7: zbrusu nové kovové telo

Nový Nitro 7 od Aceru je určený pre príležitostných hráčov, ktorí hľadajú najlepší dizajn i výkon. Má zbrusu nové elegantné kovové telo s hrúbkou len 19,9 mm. Jeho 15,6" displej s vysokým rozlíšením reprodukuje živé farby pri obnovovacej frekvencii 144Hz s dobou odozvy 3 MS pre hranie bez trhania, čo je v urputných bojoch rozhodujúce. Nitro 7 poháňa procesor Intel Core deviatej generácie a najnovšia grafika NVIDIA, aby mali hráči zabezpečené plynulé hranie hier. Tiež má dostatočne veľké úložisko, k dispozícii sú dva sloty pre M.2 Gen 3x4 PCIe SSD využívajúce technológiu NVMe zapojené v režime RAID 0 a až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM RAM spoločne s až 2TB pevným diskom.

Nitro 5: navrhnutý pre dominanciu

Inovovaný notebook Nitro 5 od Aceru umožňuje užívateľom vychutnať si ich obľúbené hry vo výnimočných detailoch a to vďaka Full HD IPS displeji s uhlopriečkou 17,3" a úzkymi rámčekmi alebo s uhlopriečkou 15,6" s pôsobivým 80% pomerom plochy obrazovky ku telu. Nitro 5 kombinuje procesor Intel Core, najnovšie grafické jadro NVIDIA, dva M.2 Gen 3 x4 PCIe SSD využívajúce technológiu NVMe a zapojené v režime RAID 0 a až 32GB pamäte DDR4 SDRAM RAM pre vynikajúci výkon pri hraní hier. Nitro 5 dokáže bez problémov streamovať vaše hranie vďaka gigabitovej Wi-Fi s technológiou 2x2 MU-MIMO. Používatelia k nemu tiež môžu pripojiť podporné príslušenstvo vďaka celej rade portov, ako je HDMI 2.0, USB typ 3.2 Gen 1 a ďalšie.

Studený aj pod paľbou

Ako Nitro 7, tak i Nitro 5 je vybavený dvoma ventilátormi, technológiou Acer CoolBoost a dvoma výduchmi chladenia, aby boli notebooky dostatočne chladené aj počas dlhých herných sedení. Technológia CoolBoost v porovnaní s automatickým režimom zvyšuje rýchlosť otáčania ventilátora o 10% a efektivitu chladenia procesora aj grafiky o 9%.

Tlačidlo NitroSense

Užívatelia môžu sledovať a spravovať Nitro 7 a 5 pomocou NitroSense - aplikácie, ktorá je k dispozícii po stlačení tlačidla NitroSense. Po jej spustení si užívatelia môžu okamžite zobraziť teplotu komponentov, zaťaženie, spotrebu energie a ďalšie. Umožňuje tiež sledovanie a nastavenie rýchlosti ventilátora v reálnom čase, takže si hráči môžu ich rýchlosť nastaviť podľa ľubovôle alebo ju roztočiť na maximum, keď je potrebné poriadne chladenie. Užívatelia navyše môžu nastaviť plán napájania tak, aby bolo dosiahnuté optimálneho využitia energie v rôznych scenároch alebo získať prístup k šiestim zvukovým režimom technológie Acer TrueHarmony, zapnúť či vypnúť klávesové skratky jedným prstom a aktivovať Overdrive pre zníženie doby odozvy LCD panelu na 3 MS.

Prioritné hranie so sieťovým riešením Killer a optimizérom siete Acer Network Optimizer

Ako notebook Nitro 7, tak i Nitro 5 využívajú sieťové riešenie Killer Ethernet E2500 alebo optimalizátor siete Acer Network Optimizer pre stanovenie vyššej priority pre hranie hier. Hráči sa tak už nemusia obávať zamrzávánia videa, pretože sa latencia zníži v priemere o 25% u raz využitých aplikáciách a viac ako 10 × pri multitaskingu. Ethernetový radič automaticky detekuje hru, video a chatovacie streamy, aby poskytol prioritnú šírku pásma pre užívateľské zážitky prakticky bez lagov. Ak vyberiete možnosť Auto Mode, optimalizátor siete Acer Network Optimizer dokáže kategorizovať programy s vysokými nárokmi a výrazne zredukovať problémy s pripojením. Alternatívne môžu užívatelia manuálne určiť prioritné programy, meniť prerozdeľovanie šírky pásma pre každú aplikáciu, alebo dokonca blokovať konkrétne aplikácie, aby si vyladili svoje pripojenie pre optimálny výkon.

Prémiový Nitro Sound

Nový Nitro 7 a aktualizovaný Nitro 5 urobili krok vpred v kvalite zvuku a poskytujú hráčom skutočne multidimenzionálny zážitok vďaka tomu, že využívajú pokročilé technológie optimalizácie zvuku Waves MaxxAudio. MaxxBass inteligentne posilňuje tóny tak, aby poskytol ohromujúce minimá, ktoré môžu užívatelia počuť a cítiť a to dokonca aj v malých reproduktoroch a slúchadlách. MaxxDialog je inteligentný zosilňovač reči, ktorý pomáha oddeliť herný dialóg od hudobných a zvukových efektov. MaxxVolume medzitým poskytuje maximálnu hlasitosť a čistý zvuk bez skreslenia a vyzdvihuje v každej hre aj najjemnejšie zvukové detaily.

Nitro Stream

Acer Nitro Stream je samostatný plug-and-play osobný streamovací počítač (PSPC) pre tých, ktorí streamujú hry z počítača či konzoly. Užívatelia si môžu vychutnať bezproblémové riešenie pre vysoko kvalitné streamovanie vo vysokom rozlíšení Full HD, zdieľanie hrania a interakciu s priateľmi a hernými komunitami vďaka integrovanému hardvéru a softvéru vytvorenému od základu pre živé prenosy. Užívatelia môžu optimalizovať výkon streamovania vďaka procesoru Intel Core i7 ôsmej generácie, až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM RAM, 256GB SSD a integrovanej karte pre zachytávanie videa. Prináša 4K / 60Hz herné zážitky pri 1080p streamovaní so zachytávacou kartou s funkciou Pass-Through. Integrovaná karta zaisťuje jednoduché zachytávanie, nahrávanie a streamovanie vysoko kvalitného obsahu bez lagov medzi hernými a streamovacími obrazovkami. S týmto jednoduchým a kompaktným zariadením, ktoré možno vďaka VESA uchytenia zavesiť aj na zadnú stranu monitora či televízora, môžu streameri uvoľniť cenné miesto na stole.

Cena a dostupnosť: Herné notebooky Nitro 7 budú v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 1 199 €. Herné notebooky Nitro 5 budú v oblasti EMEA k dispozícii v máji za cenu od 999 €.


Predator Helios 700 - extrémny výkon a netradičný dizajn

Unikátne navrhnutý notebook Predator Helios 700 je vybavený armádou najlepších a najnovších technológií pripravených na boj, medzi ktoré patria zbrusu nový procesor Intel Core i9 deviatej generácie so špičkovým pretaktovatelným výkonom, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 alebo 2070, až 64 GB pamäte DDR4 SDRAM a sieťové riešenie Killer DoubleShot Pro s Killer Wi-Fi 6 AX 1650 a E3000 - poskytuje až štyrikrát vyššiu priepustnosť siete v zahltených prostrediach, než predchádzajúca generácia bezdrôtových 802.11ac sietí - zatiaľ čo sa mnoho vysokorýchlostného úložíska stará o rýchle načítanie súborov. Všetok tento výkon prichádza k životu na 17,3" Full HD IPS displeji s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, 3ms dobou odozvy a technológiou NVIDIA G-SYNC. Pätica reproduktorov a subwoofer zaisťuje, že budú hry pohlcujúce a pútavé s plným, realistickým zvukom.

HyperDrift pre lepšie chladenie a ergonómiu

Jedna z najzaujímavejších funkcií notebooku Helios 700 je tiež neuveriteľne užitočná. Jeho HyperDrift klávesnica je súčasťou architektúry chladenia tohto notebooku. To sa skladá z dvoch Acerom navrhnutých ventilátorov AeroBlade 3D štvrtej generácie, päticou heatpipe, parnej komory vapor chamber a nechýba ani technológia Acer CoolBoost. Jednoduchým posunutím klávesnice dopredu sa medzi ňou a displejom odkryjú ďalšie dva otvory pre prívod vzduchu, čo výkonným komponentom generujúcim teplo poskytne dostatočný prúd vzduchu pre maximálne chladenie a možnosť pretaktovania. Sklenený panel tiež poskytuje pohľad na heatpipe notebooku.

HyperDrift klávesnica zlepšuje ergonómiu; vďaka predsunutiu klávesnice si môžu hráči udržať dobrú vzdialenosť od 17,3" displeja, bez toho aby museli dvíhať ruky. Poskytuje pohodlie stolného počítača, hoci je v notebooku. Klávesnica sa tiež môže pochváliť RGB osvetlením každej klávesy zvlášť a anti-ghosting a MagForce WASD klávesmi. MagForce klávesy využívajú lineárne spínače podobné analógovým, ktoré sa aktivujú ihneď po počiatočnom stlačení, aby hráči mali väčšiu kontrolu nad presnými pohybmi v hre. Precision Touchpad je ohraničený modrým osvetlením a vybavený dvoma diskrétnymi tlačidlami pod povrchom pre jednoduché klikanie.

Klávesa Turbo rýchlo zaistí pretaktovanie, zatiaľ čo nová klávesa PredatorSense poskytuje okamžitý prístup k teplotám procesoru a grafického jadra, riadenie otáčok ventilátorov, RGB osvetlenia a ďalším funkciám. RGB podsvietenie každej klávesy zvlášť tiež zlepšuje online hranie spoločne s Predator RGB Assault-League of Legends (LoL) tým, že spája v priebehu bojov v LoL osvetlenie klávesnice s akciou na obrazovke.

Predator Helios 300 - zvýšenie latky pre herné notebooky strednej triedy

Najpredávanejší herný notebook Predator Helios 300 bol vylepšený doplnením výkonných technológií i funkciou a novým prepracovaným dizajnom. Hráči budú najviac nadšení z kombinácie najnovších procesorov Intel Core i7 deviatej generácie pre prvotriedny výkon a grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2070 s Max-Q dizajnom. Nechýba ani tlačidlo Turbo pre pretaktovanie jediným stlačením a sieťové riešenie Killer DoubleShot Pro pre rýchle pripojenie k sieti bez lagov. Vďaka až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM 2666 MHz, až dvoma PCIe NVMe SSD zapojeným v režime RAID 0 a pevnému disku uspokojí tento výkonný stroj hráčov túžiacich po hraní dnešných AAA titulov skutočne naplno. Najpozoruhodnejší je však nový dizajn notebooku. Jeho kovové telo sa teraz môže pochváliť štýlovými modrozelenými akcentmi a podobným podsvietením klávesnice ako u iných notebookov Predator. Úzky rámik okolo displeja a prepracovaná klávesnica s moderne vyzerajúcim fontom Predator vám poskytne elegantný a nadčasový vzhľad.

Helios 300 je ako jeden z prvých notebookov vo svojej triede vybavený 144Hz jasným, 15,6" alebo 17,3" Full HD IPS displejom, teraz s úzkym rámčekom a s 3ms dobou odozvy s overdrive pre plynulé herné zážitky bez trhania.

Technológia chladenia inšpirovaná prírodou

Udržanie notebooku v studenom chodu a so špičkovým výkonom bolo dosiahnuté pokročilým a efektívnym návrhom chladenia, ktoré odomkne skutočný potenciál výkonného hardvéru notebooku Helios. Najdôležitejším predpokladom pre udržanie nízkej teploty je chladiaci systém s dvoma ventilátormi Acer AeroBlade 3D štvrtej generácie. Táto najnovšia generácia dizajnu ventilátora bola inšpirovaná bionickou mechanikou sovieho krídla, ktorá maximalizuje prúd vzduchu a minimalizuje hluk. Nové lopatky ventilátora s hrúbkou 0,1 mm majú zúbkovaný okraj, krídelká pozdĺž spodnej a hornej časti, rovnako ako zakrivené rebrá pozdĺž vnútornej časti každej lopatky. Výsledkom je až 45% zlepšenie prúdenia vzduchu. V spojení so strategicky umiestnenými sacími i výfukovými otvormi a technológiou Acer CoolBoost je Helios 300 i pod tlakom pokojný a ľahko zvládne intenzívne hranie aj pri pretaktovaní.

V neposlednom rade sa tiež môže pochváliť zbrusu novou klávesnicou s výrazným fontom Predator a štvorzónovým RGB osvetlením. Vďaka novým skratkovým klávesám PredatorSense a Turbo bola vylepšená funkcionalita, ďalej bol zväčšený medzerník a konkávne vytvarované klávesy WASD, kurzorové šípky aj skratkové klávesy.

Cena a dostupnosť: Herné notebooky Predator Helios 700 budú v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 2 699 €. Herný notebook Predator Helios 300 budú v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 1 499 €.


Nový Acer Predator Orion 5000: Ideálny pre vysoko výkonných hráčov

Nový Predator Orion 5000 (PO5-605S) využíva pretaktovatelný osemjadrový procesor Intel Core i9-9900K (s čipsetom Z390) s podporou dvojkanálovej konfigurácii DDR4 SDRAM (až 64GB), aby poskytol špičkové herné zážitky. Revolučná architektúra NVIDIA Turing u grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2080 kombinuje ray tracing v reálnom čase, umelú inteligenciu a programovateľné tieňovanie, aby hráča ponorila do vizuálne ohromujúcich herných zážitkov. K tomu slúži aj extrémny procesor, ktorý má Orion 5000 pod kapotou a vodné chladenie Cooler Master CPU Liquid Cooler redukujúce vysoké teploty pre dosiahnutie maximálneho výkonu. Strategicky umiestnené sacie a vysávacie ventilátory, rovnako ako krytý počítačový zdroj vybavený vlastným odnímateľným prachovým filtrom zaisťujú, že každá vnútorná časť skrine Orion zostane chladná aj v priebehu dlhých herných sedení.

Objem skrine bol znížený na iba 30 litrov, takže si užívatelia môžu vybrať výkonný stroj s menšími rozmermi, zatiaľ čo priehľadný bočný panel obsahuje vrstvu kovového pletiva, ktorá spoločne so zvyškom skrine chránia vnútorné komponenty pred škodlivým elektromagnetickým žiarením. Užívatelia si môžu udržať nadradenosť nad konkurenciou vďaka 2,5GB/s ethernetu a keď je víťazstvo zaistené, môžu zavesiť slúchadlá na jednu z dvoch kolísok slúžiacich pre zavesenie náhlavnej súpravy.

Rozširujúca pozícia podporuje 2,5 "SATA I / II / III SSD a HDD a poskytuje rýchlosti prenosu až 6 Gb/s pre rýchly a jednoduchý presun dát či prepínanie medzi nimi a to bez nástrojov či nutnosti reštartu. Ideálna pre hráčov, ktorí chcú vymieňať dáta, presúvať systémy alebo so svojim 2,5" SSD cestovať.

Vyladené RGB osvetlenie

Užívatelia si môžu vybrať svetelný RGB vzor, ​​ktorý bude zodpovedať ich štýlu alebo taký, ktorý bude vhodný ku zvolenej hre. Svetelné pruhy a zapuzdrené ventilátory schované vo tvrdenej škrupine ponúknu 16,7 milióna farieb. S programom Lighting Maker si užívatelia môžu osvetlenie vyladiť a nechať ho tancovať s prehrávanou hudbou.

43" LFGD herný monitor Acer Predator: Nekompromisný spoločník pre Orion 5000

Spoločnosť Acer odhalila svoj LFGD (Large Format Gaming Display) monitor Predator (CG437K P) s uhlopriečkou veľkou 43". Tento 4K monitor bol navrhnutý pre náročných nadšencov do počítačových a konzolových hier, ktorí túžia po ultravysokom rozlíšení (3 840 × 2 160 px) a rýchlej 144Hz obnovovacej frekvencii pre neuveriteľne plynulý obraz bez trhania, ktorý je nevyhnutný pre sledovanie objektov a ich stíhanie na obrazovke. Technológia AdaptiveSync pri monitore synchronizuje obnovovaciu frekvenciu s počtom snímok za sekundu z výstupného zariadenia, čo má za následok ničím prerušované hranie, takže sa užívatelia môžu sústrediť na úlohu. VA panel sa môže pochváliť širokým farebným gamutom pokrývajúcim 90% farebného priestoru DCI-P3 pre žiarivé farby, ktoré vyniknú a pre hlbšie úrovne čiernej. VESA certifikácia DisplayHDR 1000 zaisťuje lepší kontrast a presnosť farieb, čo užívateľom umožňuje si vychutnať AAA hry tak ako ich tvorcovia zamýšľali. Tento monitor nie je len pre počítačových hardcore hráčov. Tiež užívatelia hrajúci na konzolách ocenia tri HDMI porty, port USB typ C a DisplayPort.

Predator CG437K P je vybavený technológiami zaisťujúcimi úsporu energie, napríklad svetelným senzorom, ktorý dokáže detekovať úroveň svetla v miestnosti a automaticky nastavuje jas pre pohodlné sledovanie obrazu alebo detektorom priblíženia, vďaka ktorému sa monitor automaticky prebudí z pohotovostného režimu, keď sa budú diváci nachádzať pred prednou stranou monitora alebo sa monitor vráti do režimu spánku, keď v miestnosti nebude pohyb. Nechýba ani diaľkové ovládanie, ktoré sa hodí pre používanie monitora v obývacej izbe.

Nové príslušenstvo Predator zvýši úroveň herných zážitkov

Bolo tiež predstavené nové herné príslušenstvo Predator, medzi ktoré patria:

  • Batoh Predator M-Utility Backpack: navrhnutý pre hráčov, streamerov a fotografov s ľahkým prístupom k 17" notebooku vďaka 180° výklopnému otvoru, s veľkým množstvom vreciek vrátane držiaku statívu, so vstavaným upevnením na batožinu pre jednoduché cestovanie, s nastaviteľnými popruhmi a zadným polstrovaním so vzduchovými mriežkami.
  • Herná myš Predator Cestus 330: môže sa pochváliť novo uvedeným robustným senzorom Pixart 3335, ktorý poskytuje citlivé trasovanie a nekompromisnú presnosť pre náročné hranie, rozlíšením 16 000 DPI so siedmimi programovateľnými tlačidlami, prepínaním DPI za chodu (5 úrovní) a RGB podsvitom 16, 8 miliónmi farieb. Užívatelia si môžu prispôsobiť nastavenia v aplikácii Predator Quartermaster pre lepšiu presnosť a precíznosť.
  • Herná klávesnica Predator Aethon 300: s Cherry spínačmi (MX Blue), modrozeleným podsvitom a funkciou anti-ghosting u všetkých kláves.
  • Zvuk izolujúci herný headset Predator Galea 311: presne vyladené 50mm meniče, technológia Acer TrueHarmony, tlačidlom utíšiteľný mikrofón, pohodlné penové ušné vankúše a 3,5 mm slúchadlový jack konektor.

Cena a dostupnosť: Herný stolný počítač Predator Orion 5000 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 1 999 €. Herný monitor Predator CG437K P bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 1 499 €. Batoh Predator M-Utility Backpack bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 179 €. Herná myš Predator Cestus 330 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 79 €. Herná klávesnica Predator Aethon 300 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 149 €. Zvuk izolujúci herný headset Predator Galea 311 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 69 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk