SSDčka WD Blue teraz aj vo formáte NVMe

SSDčka WD Blue teraz aj vo formáte NVMe

 

Nové ultratenké SSD disky NVMe ponúkajú oproti modelom SATA až trikrát vyšší výkon.

Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD spoločne s vysoko uznávaným SSD diskom WD Black SN750 NVMe posilňuje možnosti škálovateľnosti architektúry SSD počítačov. Je postavený na vlastnej technológii 3D NAND Western Digital, vlastnom firmware, aj firemnom ovládači a poskytuje rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu až 1 700 MB/s, respektíve 1 450 MB/s (pri modeli 500 GB). Nové disky majú aj nízku spotrebu, len 2,7 W.

Požiadavky na nové úložiská neustále rastú s tým, ako rastie pracovné zaťaženie. Nové disky WD Blue SN500 NVMe SSD zaisťujú okrem iného v porovnaní s formátom SATA aj stabilne udržateľné hodnoty zápisu a poskytujú všetko, čo vyžadujú rozvíjajúce sa technológie preto, aby poskytovali špičkový výkon.

Prechod z rozlíšenia 4K na 8K znamená vhodnú príležitosť pre všetkých, ktorí pracujú s foto a videosúbormi, ktorí vytvárajú digitálny obsah, aj pre počítačových nadšencov prejsť z formátu SATA na NVMe. WD Blue SN500 NVMe SSD umožní zákazníkom postaviť vysoko výkonný PC, alebo notebook s vysokými rýchlosťami a dostatočnou kapacitou za použitia spoľahlivého, odolného disku v ultratenkom formáte.

Eyal Bek, viceprezident pre marketing, dátové centrá a klientske riešenia spoločnosti Western Digital

Cena a dostupnosť: Nové SSD disky WD Blue SN500 NVMe budú dostupné v kapacitách 250 GB a 500 GB a formáte M.2 2280 PCIe Gen3 x2. Doporučená koncová cena je EUR 67 pre model 250 GB (WDS250G1B0C) a EUR 97 pre model 500 GB (WDS500G1B0C).

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk