Nová generácia vysoko výkonných SSD diskov WD Black SN750 NVMe

Nová generácia vysoko výkonných SSD diskov WD Black SN750 NVMe

 

Nové disky budú dostupné až do kapacity 2 TB vo formáte M.2 a to v dvoch verziách, pre PC a pre herné stroje stavané na mieru. Pre tento segment bude v ponuke verzia s integrovaným chladičom, ktorý napomôže udržiavať stabilnú rýchlosť a teplotu. Takto vylepšený disk umožní hráčom a počítačovým nadšencom získať hmatateľný náskok a posunúť výkon PC pri intenzívnom hraní na novú úroveň.

Pokrok dosiahnutý v nových počítačoch, pri ich technológiách pre grafické prostredie hier posúvajú herné počítače do nových výšin. Pre maximálny herný zážitok musia hráči prejsť mnohými výzvami, vrátane vyšších požiadaviek na výkon počítača a práci s veľkými súbormi behom hrania hier. Niektoré hry zaberú až 100 GB úložnej kapacity. Špičkové prenosové rýchlosti poskytujú hráčom takmer nepretržitý a okamžitý prístup ku hrám a súborom, vrátia ich do hry omnoho rýchlejšie a zvýšia výkon a odozvu počítača.

Tradičné SSD disky NVMe preto, aby zabezpečili vysokú rýchlosť čítania aj zápisu, sú navrhnuté tak, že na udržanie prevádzkovej teploty v prijateľných medziach obmedzia výkon. Nový SSD disk WD Black SN750 NVMe prináša verziu s integrovaným chladičom, ktorý bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou EKWB, popredným výrobcom technológií pre chladenie počítačov. Štíhly SSD disk s chladením EKWB bude dostupný v kapacitách od 500 GB do 2 TB na jar 2019. Chladič účinne odvádza teplo z diskov behom intenzívnej práce, a umožní tak SSD disku v porovnaní s diskami SSD bez chladiča pracovať dlhšiu dobu pri súčasnom udržaní stabilného výkonu zápisu aj čítania.

Western Digital taktiež pridal “Herný režim” do ovládacieho rozhrania, ktoré bolo špeciálne vytvorené pre disky WD Black SSD. Táto možnosť umožní používateľom flexibilne obmedziť režim nízkeho výkonu a dosahovať nepretržitého maximálneho výkonu disku v prípade, že to od svojho disku chcú.

Nový level s SSD diskami WD Black SN750 NVMe

Druhá generácia SSD diskov NVMe je postavená na vlastnej 3D NAND technológii Western Digital, vlastnom firmware aj vlastných ovládačoch. WD Black SN750 NVMe prináša vertikálne integrovanú platformu SSD navrhnutú pre maximalizáciu výkonu diskov SSD NVMe, ktorý je vyžadovaný naozajstnými hráčmi počítačových hier a počítačovými nadšencami. Táto skupina používateľov si stavia, individualizuje, alebo neustále vylepšuje svoje herné stroje. Nový SSD disk NVMe poskytuje výnimočne vysoké rýchlosti sekvenčného čítania (až 3470 MB/s u 500GB a 1TB modelov) a zápisu (až 3000 MB/s v prípade 1TB modelu), ďalej prináša vysokú kapacitu a skracuje čas nutný pre prístup k uloženým dátam, programom a súborom, zrýchľuje prenos kapacitne náročných hier, prehrávania videosúborov v rozlíšení 4K/8K a ďalšieho digitálneho obsahu. Naviac sa nový disk chváli extrémnou dátovou priepustnosťou, kedy náhodné čítanie dosahuje hodnôt 515 000 IOPS, hodnoty náhodného zápisu sú potom 560 000 IOPS (v prípade 1TB modelu). Nové disky umožňujú dosahovať vyšších hodnôt odpovedí systému pri prístupe k viacerým zložkám súčasne v rôznych umiesteniach na disku pre spúšťanie ďalších úrovní hier a vyžadujú menej času pri priebežnom ukladaní dosiahnutej úrovne hier pri ich hraní.

Cena a dostupnosť

Nové produkty Western Digital boli predstavené na veľtrhu PAX South v americkom San Antoniu. Na disky SSD WD Black SN750 NVMe je poskytovaná päťročná obmedzená záruka až do hodnôt odolnosti 600 TBW (u 1TB modelu) a až 1200 TBW (pri pripravovanom 2TB modeli). Nové SSD disky formátu M.2 2280 s jednou úložnou stranou budú dodávané v kapacitách od 250 GB do 2 TB. Doporučená cena pre trh v USA začína na 79 USD až po 499 USD v závislosti na type a kapacite disku. Nové SSD disky budú dostupné prostredníctvom internetových obchodov a vybranej siete predajcov a taktiež priamo v internetovom obchode WD store. Verzia s chladičom, určená pre počítačových nadšencov a profesionálnych hráčov, bude dostupná na jar 2019.

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk