HP približuje výkonné herné počítače širšiemu okruhu používateľov

HP približuje výkonné herné počítače širšiemu okruhu používateľov

 

HP Inc. predstavilo HP Pavilion Gaming, nový rad notebookov, stolových počítačov a monitorov navrhnutých pre bežných herných nadšencov. Nové zariadenia si vzali za cieľ spojiť silný pôžitok z hry i všestrannosť pri každodennom použití za výhodnú cenu.

HP Pavilion Gaming Laptop 15: Hrajte a tvorte štýlovo i na cestách

HP Pavilion Gaming Laptop 15 spája výhody dobre prenosného notebooku s výkonným hardvérom pre hranie hier, tvorbu obsahu a produktívnu prácu. Nechýba mu teda rýchle a veľké úložisko, rýchla Wi-Fi, vylepšený zvuk a výkonné chladenie v podobe dvojice vetračiek s výduchmi v zadných rohoch laptope, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu a znižujú zahrievanie.

Detaily produktu:

 • Silná herná mašina: Nadštandardný výkon dokáže zabezpečiť až 8. generácia šesťjadrových mobilných procesorov Intel Core i7 + v sérii H alebo 8. generácia štandardných štvorjadrových mobilných procesorov Intel Core i7 v sérii U, ktoré zvládnu rad pracovných úloh, ako sa užívateľ rozhodne pustiť do hrania. Ukladanie hier, filmov a obrázkov nebude problém vďaka vybraným kombináciám úložísk v podobe až 2TB HDD, až 256GB PCIe NVMe SSD, duálnym riešením s až 256GB PCIe NVMe SSD a 1TB HDD alebo 128GB PCIe NVMe SSD a 2TB HDD, alebo konfiguráciám s až 1TB HDD spárovaným s 16GB pamäťovým modulom Intel Optane pre rýchlejšie ukladanie. Vynikajúci grafický výkon potom obstará výber grafických čipov s najvyšším variantom v podobe NVIDIA GeForce GTX 1060 s podporou MAX-Q.
 • Vynikajúci obraz aj zvuk: displeje s úzkymi rámčekmi a 15,6-palcovou uhlopriečkou sa ponúkajú vo variantoch 144 Hz 1080p, 60 Hz 1080p a 60 Hz 4K. Ani zvuk sa nenechá zahanbiť vďaka na mieru vyladeným duálnym reproduktorom B&O Play s technológiou HP Audio Boost umiestnenými nad klávesnicou.
 • Bleskurýchla konektivita: Rýchla Wi-Fi s 2x2 anténou pre všetky konfigurácie a voliteľný variant podporujúci prenosové rýchlosti v rádoch gigabitov poskytujú priechodnosť potrebnú pre hranie online, plynulé streamovanie multimediálneho obsahu alebo prenos veľkých súborov.
 • Odvážny dizajn: Konfigurácia s výkonnými procesormi Intel Core i+ v sérii H majú základňu klávesnice z brúseného hliníka a sú k dispozícii v dvoch rôznych farebných variantoch podsvietenia. Čiernu verziu možno objednať s podsvietenou klávesnicou v zelenej alebo bielej farbe, s ktorou sú potom zladené aj ikonky portov.

Stolné počítače HP Pavilion Gaming 690 a 790: Spoľahlivý výkon a všestrannosť v odvážnom balení za priaznivú cenu

Stolné počítače HP Pavilion Gaming utiahnu aj tie najnovšie herné tituly a zároveň môžu ponúknuť spoľahlivý výkon za skvelú cenu. Rad prvkov majú oba modely spoločné, vrátane jedinečného dizajnu s čiernym brúseným povrchom a zeleným LED prúžkom na prednej hrane, ktorý ladí s ikonkami portov.

Maximálnu flexibilitu čo do kapacity a výpočtového výkonu umožnil rad variantov úložísk vrátane až 3TB HDD, až 512GB PCIe NVMe SSD alebo duálneho riešenia s až 512GB SSD a 3TB HDD, alebo až 3TB HDD s pamäťou Intel Optane pre rýchlejšie ukladanie. Obe verzie prinášajú skvelý zážitok z počúvania vďaka podpore priestorového zvuku 5.1 a technológia HP Audio Stream vie spárovať mobilné zariadenia s PC cez Bluetooth, takže možno bez problémov púšťať hudbu cez reproduktory počítača. Pre čo najjednoduchší prístup k bohatej portovej výbave sú základné vstupné aj výstupné konektory umiestnené na prednej strane skrine vrátane USB Typu A, USB Type-C , audio portov a čítačky kariet, vzadu je potom kombinácia USB Typu A, audio a video portov. Zákazníci si môžu zvoliť aj konfiguráciu s optickou mechanikou pre inštaláciu a hranie hier, ktoré nazbierali v minulosti, alebo prehrávanie filmov z DVD nosičov.

HP Pavilion Gaming 690 má menšie rozmery. Ide o optimalizované zariadenie pre domácich herných fanúšikov, ktorí hľadajú ľúbivý, ale zároveň kompaktný stroj, ktorý sa všade zmestí:

 • Optimálny výkon: Všestrannosť pre hráčov i tvorivé užívateľa zaručia až šesťjadrové procesory Intel Core i7+ ôsmej generácie,  alebo až druhá generácia procesorov AMD Ryzen s podporou až 16GB DDR4 SDRAM RAM pamäte pre viacero aplikácií spustených aj počas hrania.
 • Zážitok z hry: Pustite sa po hlave do najnovších herných titulov v odporúčanom nastavení pre ten najlepší pôžitok z hry vďaka ponuke grafických kariet až po NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo AMD Radeon RX 580.
 • Možnosť ďalšieho vylepšovania: Model 690 si poradí aj s grafickou kartou s polovičným profilom, až troma úložiskami a podporuje dva DIMM.

HP Pavilion Gaming 790 je väčší a výkonnejší model s výbornou škálovatelnosťou:

 • Maximálny výkon a pamäť: S až šesťjadrovými procesormi Intel Core i7 + ôsmej generácie sa môžu užívatelia spoľahnúť na hrubú výpočtovú silu potrebnú pre kreatívny multitasking aj hranie najnovších hier, 64GB DDR4 SDRAM RAM potom kreatívcom umožní bezproblémové použitie aplikácií náročných na operačnú pamäť.
 • Pôsobivá grafika: Výber grafických kariet až po NVIDIA GeForce GTX 1080 alebo AMD Radeon RX 580 umožní užívateľom hrať aj tie graficky najnáročnejšie herné tituly súčasnosti.
 • Napchajte ho do prasknutia: Tento nový model je možné vybaviť grafickými kartami s plným profilom, až štyrmi úložiskami a štyrmi DIMM pre ešte väčší výkon.

Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR: Ideálne prepojenie všestrannosti a výkonu

Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR prinesie skvelý vizuálny zážitok pri hraní hier, tvorbe umeleckých projektov alebo zábave všetkého druhu. Kombinácia technológie HDR s vysokou obnovovacou frekvenciou a technológiami ako Radeon FreeSync pomôže pri spojení s grafikou AMD Radeon minimalizovať sekanie a deformácie obrazu. To všetko na ploche s 32- uhlopriečkou pre pohlcujúci zážitok z hrania.

Detaily produktu:

 • Dokonalé zobrazenie: Monitor s certifikáciou VESA DisplayHDR 600, s maximálnym jasom 600 nitov a kontrastným pomerom 6000:1 a 95% pokrytím farebného priestoru DCI-P3, zaručí živší obraz ako pri hraní, tak pri sledovaní filmov kompatibilných s HDR, to všetko na 32- displeji s rozlíšením Quad HD (2560x1440).
 • Plynulý obraz: Zažite plynulé hranie hier s minimálnym prerušovaním alebo trhaním obrazu vďaka synchronizácii GPU s monitorom prostredníctvom technológie Radeon FreeSync. Užívateľov, ktorí sa dostávajú do situácií, v ktorých záleží na každom snímku, poteší 75Hz obnovovacia frekvencia a 5ms odozva7oproti tradičným 60Hz panelom.
 • Multifunkčný pomocník: Rýchle a jednoduché prepojenie s obľúbeným príslušenstvom umožňujú dva porty USB Typu A, DisplayPort a audio výstup spolu s dvoma portami HDMI pre pripojenie herných konzol, vďaka ktorým si hráči užijú monitor aj na viacerých platformách.

Cena a dostupnosť HP Pavilion Gaming:

 • HP Pavilion Gaming Laptop 15 bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 899 eur.
 • HP Pavilion Gaming 690 bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 669 eur.
 • HP Pavilion Gaming 790 bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 879 eur.
 • Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR bude na Slovensku dostupný od augusta za cenu začínajúcu na 479 eur.
Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk