HP uviedlo nové produkty so zameraním na VR

HP uviedlo nové produkty so zameraním na VR

 

HP na konferencii SOLIDWORKS World v Los Angeles oznámilo, že najpopulárnejšiu pracovnú stanicu HP Z4 vybaví procesormi Intel z rady Xeon a Core X a bude podporovať tiež duálne zapojenie grafických kariet. Okrem toho odhalilo nové nízkonákladové farebné 3D tlačiarne.

Pracovná stanica HP Z4, ktorá je ideálna pre projektovanie, simulácie, renderovanie a virtuálnu realitu, ponúka veľa výkonu pre celý rad použití. Ľahko zvládne úlohy, ktoré vyžadujú viacjadrové procesory s vysokou frekvenciou a výkonné duálne grafické karty. Okrem procesorov Intel Xeon W pre pracovné stanice bude možné teraz HP Z4 k dostať aj s procesormi Intel Core X s až 18 jadrami a až dvoma grafickými kartami. Pri vývoji tohto počítača bol kladený dôraz predovšetkým na použitie v oblasti dizajnu založeného na simuláciách a vytváranie obsahu pre virtuálnu realitu, jeho používatelia tak budú môcť plynule prechádzať od navrhovania k simuláciám a následnej vizualizácii.

HP tiež predstavilo špeciálnu sadu s okuliarmi pre virtuálnu realitu HP Windows Mixed Reality Headset - Professional Edition. Tieto okuliare prinášajú užívateľom zážitok vďaka rozlíšeniu 1440x1440 na každé oko a obnovovacej frekvencii až 90Hz, ak disoponujete HDMI 2.0. Užiť si budú môcť voľný pohyb so "šiestimi stupňami slobody", sledovanie polohy bez obmedzenia a bezdrôtové pohybové ovládače. Firmy určite ocenia kombináciu pohodlia a praktickosti - okuliare sú vypolstrované ľahko čistiteľnými a vymeniteľnými vankúšikmi, prispôsobenie veľkosti funguje ľahko pomocou kolieska a displej možno vyklápať a rýchlo tak prechádzať medzi skutočným svetom a VR.

HP zareagovalo na ťažkopádnosť vývoja a nasadzovania VR riešenia a oznámilo detaily svojho balíka HP VR Launch Kit for Unreal Engine. Ten bol vytvorený, aby urýchlil rozhodovanie vďaka výrazne efektívnejšiemu vývoju VR pre vizualizáciu návrhov. Užívateľom umožní rýchlo zistiť optimálnu konfiguráciu počítača, ušetriť celé dni pri príprave VR s nástrojom Datasmith, ktorý automatizuje optimalizáciu práce s 3D pre vývojové prostredie Unreal, a využívať predpripravené bežné interakcie vrátane výbuchov a prierezov modelmi. HP VR Launch Kit for Unreal Engine, balíček nástrojov postavených na Unreal Engine, vyvinulo pre firmy HP spoločne s Intelom a Epic Games.
Medzi novinkami, ktoré sa nedávno zaradili medzi komplexné hardvérové riešenia HP pre vývoj nových produktov, nájdete stolové pracovné stanice radu HP Z, vrátane najvýkonnejšej pracovnej stanice na svete HP Z8, nové mobilné pracovné stanice radu HP ZBook vrátane najvýkonnejšej a vôbec prvej oddeliteľnej pracovnej stanice HP ZBook x2 a pracovnú stanicu v batohu HP Z VR, prvé profesionálne nositeľné VR PC.

Ceny a dostupnosť

  • Pracovná stanica HP Z4 s procesorom Intel Core X bude na Slovensku dostupná od konca marca za cenu začínajúcu na 999 Eur bez DPH. Pracovná stanica HP Z4 Workstation s procesorom Intel Xeon je dostupná už teraz od 1190 eur bez DPH.
  • Sada HP Windows Mixed Reality HMD - Professional Edition bude na Slovensku dostupná od apríla za cenu začínajúcu na 550 Eur bez DPH.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk