Nová mITX doska pre Intel Coffee Lake od GIGABYTE

Nová mITX doska pre Intel Coffee Lake od GIGABYTE

 

Nová kompaktná základná doska GIGABYTE Z370N WIFI sa môže pochváliť vysokým výkonom a rozsiahlou konektivitou.

Spoločnosť GIGABYTE uviedla novú základnú dosku Z370N WIFI postavenú na čipsete Intel Z370. Táto nová doska sa môže pochváliť vysoko výkonnými funkciami v kompaktnom prevedení, ktoré používateľom poslúžia pre stavbu ich ideálneho počítača.

Základná doska GIGABYTE Z370N WIFI je optimalizovaná pre podporu procesorov Intel Core ôsmej generácie. Aj keď sa jedná o Mini-ITX model, môže skutočne maximalizovať výkon procesorov Intel Core i7-8700K tým, že pri pretaktovaní hravo dosiahne taktov 5GHz a vyšších. Táto základná doska využíva dizajn Intersil Hybrid Digital VRM, ktorý zaisťuje efektívnu distribúciu energie a umožňuje tak tejto doske pracovať pri najvyšších taktoch. Navyše bolo spoločnosťou GIGABYTE overené viac než 1000 pamäťových modulov, aby bola zaistená správna kompatibilita vrátane podpory XMP profilov až do frekvencie 4600MHz pri pretaktovaní.

Technológia RGB Fusion poskytuje základným doskám Z370N WIFI neuveriteľné množstvo štýlov a možností prispôsobenia. Vďaka podpore až 300 digitálnych 5V alebo 12V LED pásikov umožňuje základná doska používateľom individuálne adresovať farbu a jas každého z pásikov, čím vdýchne život ohromujúcim konfiguráciám osvetlenia.

Kľúčovým aspektom základnej dosky GIGABYTE Z370N WIFI je všestrannosť. Jej kompaktné rozmery umožňujú vytvárať menšie zostavy a môže byť použitá v množstve konfigurácií. Bohato vybavený zadný panel ďalej prispieva k univerzálnosti dosky tým, že ponúka ako duálne Intel GbE so softvérom cFossSpeed, tak aj dvojpasmovú 802.11ac Wi-Fi od spoločnosti Intel. Ponúkaj aj sedem portov USB 3.1 Gen 1, z ktorých jeden je konektor USB-C.

Súčasťou dosky je pomerne vzácna, ale cenná funkcia - podpora bifurkácie, ktorá ponúka možnosť maximálne využiť PCIe x16 slot. S pomocou riser karty je možné slot použiť ako viacero slotov pre uspokojenie požiadavkov používateľov, ktorí túžia po čo najväčšej rozšíriteľnosti.

Koncepcia dvojice M.2 PCIe NVMe prináša možnosť opravdu rýchleho úložiska aj napriek malému formátu základnej dosky, pričom každý slot poskytuje šírku pásma až 32Gb/s pre vysokorýchlostné dátové prenosy. Nechýba ani funkcia RAID, vďaka ktorej môžete využiť výkonnostný potenciál dvoch NVMe SSD pracujúcich v tandeme. Tak sú splnené požiadavky aj veľmi náročných používateľov na rýchlosť úložiska. Súčasne môžu používatelia vďaka chladeniu M.2 Thermal Guard kľudne spať, keďže efektívne chladí ich úložisko a zabraňuje obmedzeniam výkonu kvôli zahrievaniu.

Vďaka obrovskému počtu výstupov na zadnej strane dosky GIGABYTE Z370N WIFI si môžu používatelia vychutnať až trojicu 4K UltraHD monitorov. Táto základná doska j vybavená portom DisplayPort umožňujúcim prenos HDR (High Dynamic Range) videa a portom HDMI 2.0a, ktorý poskytuje podporu ako HDR videa, tak aj filmového pomeru 21:9, čo umožňuje používateľom vychutnať si dokonalé filmové zážitky.

Zdroj: GIGABYTE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk