Gigabyte je pripravený na nové procesory Intel Core 8. generácie

Gigabyte je pripravený na nové procesory Intel Core 8. generácie

 

Procesory Intel Core 8. generácie už klopú na dvere a na ich uvedenie sa pripravili aj výrobcovia základných dosiek. Dnes si predstavíme novinku od spoločnosti Gigabyte z rady AORUS - Z370 AORUS Gaming 7.

Ako už z názvu vyplýva, základná doska v sebe integruje čipset Z370, ktorý poteší každého milovníka taktovania ale aj majiteľov modulu Intel Optane. Ďalej je možná inštalácia štyroch pamäťových modulov s celkovou maximálnou kapacitou 64GB, pričom maximálna prevádzková frekvencia sa vyšplhala až na 4133MHz. Potešia aj tri M.2 sloty pre rýchle úložisko. V prípade, že vlastníte viacero grafikých kariet Z370 AORUS Gaming 7 podporuje ako trojcestné zapojenie CrossFire resp. dvojcestné SLI.

Efektívne napájanie

Doska sa môže pochváliť novým návrhom VRM a PWN napájania, ktorý dokáže zvládnuť až 60 Ampérov na jednu napájaciu fázu a taktiež posilňuje signál medzi procesorom a regulátorom napätia. Kondezátory serverovej úrovne 10K Ultra Durable Black zas zvyšujú odolnosť voči nadmernému elektrostatickému náboju na PWM. Vďaka tejto kombinácii si doska zachovala štandard CEC pre nízkonapäťové a účinné základné dosky.

Chladenie pod kontrolou so Smart Fan 5

Smart Fan 5 je populárnym nástrojom ako hráčov tak nadšencov, ktorým nie sú ľahostajné vysoké teploty komponentov. Smart Fan 5 je vybavený technológiami ako napr. Fan Stop, ktorá umožňuje vypínanie ventilátorov pre zníženie hlučnosti počítaču. Okrem toho prináša aj aktívne chladenie regulátorov napätia, ktoré predlžuje ich životnosť.

Klasika v podobe RGB

K základným doskám z radu AORUS už neodmysliteľne patrí RGB podsvietenie. RGB Fusion podporuje digitálne LED (5V alebo 12V) a je možné ho individuálne prisposobiť jednotlivým LED pásom a poliam. RGB piny sa nachádzajú na spodných ale aj horných hranách dosky a vďaka tomu, že sú 4-pinové sú kompatibilné s takmer všetkými RGB pásmi.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk