Nový softvér od AMD podporuje používanie dvoch Vega grafických kariet naraz

Nový softvér od AMD podporuje používanie dvoch Vega grafických kariet naraz

 

S týmto driverom môžete pokojne používať dve Radeon RX Vega grafiky v jednom počítači pomocou technológie Crossfire.

Je nesmierne náročné nájsť Radeon RX Vega grafiku za rozumnú cenu, nie to ešte hľadať dve. Ale ak chcete mať počítač s naozaj až nevyužiteľným výkonom, tak vám to spoločnosť AMD práve umožňuje. Pomocou technológie Crossfire v najnovších AMD Crimson ReLive driveroch si môžete do počítača nasekať aj dve takéto extrémne výkonné grafické karty.

Verzia AMD Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.9.2 predstavuje podporu viacerých Vega grafických kariet v jednom počítači. No nový balík aktualizácií so sebou prináša aj pár problémov, napríklad :

  • Hra Hearts Of Iron IV môže zamrzať pri spustení kampane.

  • Softvér môže počas inštalácie ukazovať „Error 1603.“ Našťastie tento problém nijak nezasahuje do procesu inštalácie.

Spoločnosti AMD a Nvidia už veľmi technológiu multi-GPU nevyužívajú. Väčšinou pridanie sekundárnej grafiky neznamenalo dvojnásobný výkon, no dokonca v niektorých prípadoch privodilo aj pár problémov. Preto je lepšie kúpiť si najrýchlejšiu grafiku, akú si môžete dovoliť namiesto jednej slabšej grafickej karty so zámerom, že si k nej kúpite druhú.

V tomto prípade AMD obmedzuje podporu Crossfire len pre dve grafiky Radeon RX Vega. Najnovší driver Crimson ReLive 17.9.2 si môžete stiahnuť tu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk