Karty ADATA Premier and Premier Pro podporujú štandardy A1, V10 a V30

Karty ADATA Premier and Premier Pro podporujú štandardy A1, V10 a V30

 

Podpora vysokých rýchlostí pre spúšťanie aplikácií priamo z karty a rýchle nahrávanie videí.

Spoločnosť ADATA potvrdila, že ich prémiové UHS-I Class 10 pamäťové microSDXC/microSDHC karty teraz podporujú nový štandard A1 vyhlásený SD Association. Nový štandard A1 je súčasťou špecifikácie SD 5.1 a bol navrhnutý preto, aby umožnil spustenie aplikácií priamo z externých úložísk. Tým posúva tradičné SD karty používané iba na ukladanie fotiek a videí zase o kúsok ďalej. Súčasne pridala ADATA do všetkých svojich Premier Pro microSD a SD kariet podporu nakrúcania videí v rýchlostiach V10 a V30, tj. dátový tok najmenej 10MB/s, resp. 30MB/s.

SD karty vedia teraz spúšťať aplikácie ako interné disky

SD Association dlho sľubovala nový štandard SD 5.1, ktorého súčasťou je tiež štandard A1. Vďaka tomu sa podarilo dokázať, že microSD a SD karty môžu ponúknuť dostatočné prenosové rýchlosti a počty IOPS operácií potrebné k tomu, aby bolo možné spúšťať priamo z kariet väčšinu aplikácií bez zasekávania. Inými slovami, microSD a SD karty certifikované podľa A1 sa z hľadiska výkonnosti môžu porovnávať s internými úložiskami. Poskytnú tak používateľom viac slobody, pretože až doposiaľ boli obmedzení len na interné úložisko, i keď práve bola vložená veľká pamäťová karta. Vďaka štandardu A1 a jeho budúcim kolegom budú môcť používatelia inštalovať omnoho viac aplikácií než v súčasnosti, pretože sa im prístupní dodatočné úložisko schopné spustiť tieto aplikácie bez kompromisov.

Ďalšia voľba pre video nadšencov

Súčasne s tým pridáva ADATA do všetkých svojich Premier Pro SD, microSDXC a microSDHC kariet podporu natáčania videí v rýchlostiach V10 a V30. I keď najrýchlejšie pamäťové karty ADATA podporujú nahrávanie s rýchlosťou V90 (90MB/s), výskumy ukazujú, že dopyt po rýchlom a plynulom natáčaní videa je bežný vo všetkých trhových segmentoch. Neobmedzuje sa tak len na profesionálov, ktorí sú ochotní zaplatiť vysoké ceny za špičkové karty. Rozmach 4K videí vedie k tomu, že stále viac používateľov požaduje rýchlosť dostačujúcu pre natáčanie videí. Používatelia majú tieto rýchlosti garantované ako spoločnosťou ADATA, tak asociáciou SD Association.

Zdroj: ADATA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk