Acer predstavil na veľtrhu IFA 2017 dva nové projektory

Acer predstavil na veľtrhu IFA 2017 dva nové projektory

 

Nový model Acer VL7860 je určený pre domáce využitie a P8800 pre veľké priestory.

Spoločnosť Acer predsatavila dva nové projektory - Acer VL7860 pre nadšencov domáceho kina, ktorí hľadajú to najlepšie na trhu a Acer P8800, ktorý je ideálny pre tých, ktorí potrebujú špičkovú kvalitu obrazu pre verejné priestory alebo väčšie miestnosti.

Pre domácich aj profesionálnych používateľov sú zážitky s vysokou vizuálnou a zvukovou kvalitou ako v kine čo raz dôležitejšie. Vďaka projektorom Acer VL7860 a P8800 máme pre potreby našich zákazníkov odpoveď. Vytvorili sme dva projektory, ktoré im umožňujú vychutnať si tie najkvalitnejšie zážitky. Nech už sa jedná o prezentáciu na konferencii alebo stretnutie s priateľmi u filmu, myšlienka zostáva rovnaká: dokonalá kvalita obrazu a zvuku je kľúčová.
Victor Chien, prezident divízie Digital Display Business spoločnosti Acer

Acer VL7860

Filmoví fanatici si môžu doma kino skutočne vychutnať vďaka intenzívne ostrému 120" obrazu s rozlíšením 4K UHD (3840 x 2160px) a 8,3 milióna pixelov na obrazovke vďaka technológii XPR od spoločnosti Texas Instruments. Acer VL7860 dosahuje jas až 3000 ANSI lúmenov a môže sa pochváliť kontrastom 1500000:1 DynamicBlack (s dynamickým nastavovaním výkonu lampy pre optimalizáciu úrovní čiernej farby) pre krištáľovo čisté projekcie. Bol navrhnutý tak, aby poskytol všetky formy videa a obrazového obsahu.

Projektor podporuje široký farebný rozsah 110% farebného priestoru Rec. 709 a je tiež kompatibilný s odporúčaním Rec. 2020 (tiež známym ako BT.2020), čo mu zaisťuje presnosť farieb ako v kine. A navyše projektor VL7860 pri použití štandardu sRGB zaručuje konzistenciu farieb a eliminuje odchýlky pri ich reprodukcii. Projektor zaisťuje mimoriadne plynulý obraz aj v rýchlo sa pohybujúcich scénach vďaka interpolačnému systému rámcov AcuMotion, ktorý vypočítava a generuje medziľahlé rámce a vkladá ich do stávajúcich pre úplne plynulý pohyb.

Projektor kompatibilný s technológiou HDR (High Dynamic Range) je schopný reprodukovať väčší dynamický rozsah jasu s rozšíreným kontrastom a širším rozsahom jasu - prispôsobí sa jasnejším scénam, takže v jasných scénach žiaria detaily, zatiaľčo v tmavších dochádza k zachovaniu bohatých úrovní čiernej a vylepšené sú aj detaily typicky ukryté v tieňoch pre lepšiu celkovú svietivosť. V kombinácii s dvoma vstavanými 5W reproduktormi je VL7860 ideálnym balíčkom domácej zábavy pre nadšencov do domáceho kina.

Modela VL7860 sa ako najmenší 4K UHD laserový projektor na svete môže pochváliť kompaktnou konštrukciou, ktorá používateľom umožňuje vychutnať si obraz v laserovej kvalite v širšej škále prostredia. Vďaka tomu, že tento projektor využíva technológiu laserovej diódy, odstraňuje nutnosť vymieňať vypálené výbojky na bázi ortuti, vďaka čomu používateľom šetrí peniaze aj životné prostredie. Pre ďalšiu úsporu môžu používatelia zapnúť režim ECO, ktorý znižuje spotrebu energie a predĺži životnosť lampy až na 30000 hodín.

Model VL7860 ponúka počas inštalácie vďaka 1,6-násobnému zoomu veľkú všestrannosť a prináša používateľom flexibilitu pre svoje umiestnenie na rôzne vzdialenosti. Používatelia navyše môžu pre optimalizáciu farieb a jasu v závislosti na okolitom prostredí využiť kalibračný režim s certifikátom ISFccc (Certified Calibration Controls).

Acer P8800

Projektor Acer P8800 je taktiež vybavený technológiou TI XPR ponúkajúcou viac než 8,3 milióna pixelov - štyrikrát viac než poskytne FullHD obrazovka. Kombinácia tejto 4K UHD ostrosti s jasom viac než 5000 lúmenov sa stará o živé a krištáľovo čisté snímky, bez ohľadu na denné svetlo, projekčnú vzdialenosť alebo veľkosť miesta konania. To všetko je spojené s kontrastom 1200000:1, ktorý na obrazovke zaisťuje živé tmavé úrovne a brilantné svetlé. Projektor sa môže pochváliť rovnakou technológiou AcuMotion ako u VL7860 a tými istými Rec. 709 a Rec. 2020 schopnosťami. Tieto funkcie spolupracujú na tom, aby poskytli bohatšie zážitky zo sledovania obrazu.

Jednoduché ovládanie projektoru je zaistené sieťovým systémom Crestron, ktorý umožňuje ovládanie obrazu pomocou LAN, a to aj väčším počtom používateľov. Pokiaľ ide o umiestnenie a úpravu obrazu, ponúka model P8800 veľkú flexibilitu, a to vďaka 1,96-násobnému motorizovanému zoomu, horizontálnemu/vertikálnemu posunu objektívu a jeho centrálnemu umiestneniu.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk